Kje kupiti dobro (zrelo) (eksotično) sadje?

raners

Majstr
4. mar 2008
2.691
349
83
Saj niso vsi, ampak večina (več kot pol).. Pa tudi tisti, ko so še znotraj rumeni/oranžni, so po večini zelo nitnatni...

Sicer zelo redko, ampak včasih ujamem kak mango tam, ko je sadje za "odpis" - pol ceneje... Tam se prodaja dejansko zrelo sadje za pojest... ;)

Kje pa jih kupuješ, ales85 ?
 

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.309
1.327
113
Tile Mangoti so krepko prezreli če mene vprašaš, bistveno predolgo si jih pustil. Kdaj si jih pa naročil, jaz sem zadnjo pošiljko Mangov pri njih naročal v novembru lani. Po tistem jih več niso imeli na zalogi.
 
  • Všeč mi je
Reactions: ales85

raners

Majstr
4. mar 2008
2.691
349
83
Heh, niso bli prezreli, ampak ODLIČNI.. :D

Drugače je to slika od januarja letos, mangote sem dobil nekje v začetku decembra, ampak sem jih nekaj na začetku pustil v škatli (na temnem in bolj hladnem), da jih je nekaj dlje zdržalo...
 

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113
Saj niso vsi, ampak večina (več kot pol).. Pa tudi tisti, ko so še znotraj rumeni/oranžni, so po večini zelo nitnatni...

Sicer zelo redko, ampak včasih ujamem kak mango tam, ko je sadje za "odpis" - pol ceneje... Tam se prodaja dejansko zrelo sadje za pojest... ;)

Kje pa jih kupuješ, ales85 ?
Večinoma v Hoferju. Nikoli jih ne pustim več kot 2 tedna. Koliko so nitkasti pa mislim, da je bolj odvisno od sorte.
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.859
1.316
113
Poskusi Vitaminček, Bežigrajski dvor. Ta imajo tudi nekaj eksotičnega sadja. Lahko jih pa pokličeš in preveriš kaj imajo. So zelo prijazni. Včasih se dobi tudi dragon fruit.

070 670 700

 

irwin

Majstr
13. mar 2008
1.120
287
83
mango me ne gane, melao verde 1.5 kg plus ali tavelike papaje, oboje posteno zrele bi se pa sel v podpis tedenske dobave. zaenkrat nisem zasledil dobavitelja v slo. tako da ponudba malo bolj ekzotike sadja v Slo je bolj reklama kot taprav bizjis
 

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.309
1.327
113
Nekaj krat naročal pri njih, pa nisem bil impresioniran. Mango gnil in po okusu enako kot oni s Hoferja. Na splošno vidim, da so cene pri skoraj vseh ponudnikih t.i. letalskega sadja podobne, kar pomeni, da verjetno vsi jemljejo od istega dobavitelja v Italiji.
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.691
349
83
Sem klical Vitaminček in ne pošiljajo sadja po pošti...

Je pa sicer rekla, da imajo mango iz Peruja in da je odličen... In tudi cena manga je 12,90 na kg, kar je kar drago...

Kolikor je videt, imajo tudi pri Sunnivit kar močne cene...
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.691
349
83
Da malo obudim temo.. Letos je že prispela prva pošiljka mangotov in spet so odlični.. Če se komu lušta in želi kdo kaj naročit: https://www.crowdfarming.com/ (imajo tudi drugo sadje) - in ne delam nobene reklame, da nebo kdo mislil.. ;)
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.691
349
83
zino , imajo različna pakiranja in cene.. Saj so cene prikazane na spletni strani.. Najcenejši samo mangoti na kg so: 9kg=42 eur... Mogoče se zdi dosti, ampak ko vidiš, da ni nič odpada in da so res odlični, so vredni takega dnarja...
 
  • Všeč mi je
Reactions: zino in ales85

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113
zino , imajo različna pakiranja in cene.. Saj so cene prikazane na spletni strani.. Najcenejši samo mangoti na kg so: 9kg=42 eur... Mogoče se zdi dosti, ampak ko vidiš, da ni nič odpada in da so res odlični, so vredni takega dnarja...
Pa se posebej postnina potem, drzi? Morda odvisno od kmeta. Toliko, da ne bo "skritih" stroskov.
 

Accord

Pripravnik
2. sep 2007
959
21
18
Evo še moje izkušnje. Preko crowdfarming naročam oljčno olje, granatna jabolka, oranže... Vse ok dosedaj (2 leti) in kot pravi raners poštnina je v ceni. Dostava ažurna.
 
  • Všeč mi je
Reactions: zino

BuDi

Guru
6. sep 2007
6.886
3.152
113
sem se spomnil da pravi alteraši vse kupijo domače od kmeta...

Fp-G34p4-Xg-AATZMf.jpg