Citat:
Uporabnik ferdo pravi:
Precej zmot je tule:
1. kapitalska ustreznost:
To je sposobnost banke, da pokrije tveganja, ki jih prevzema pri opravljanju bančnih in finančnih storitev. Izračuna se s količnikom kapitalske ustreznosti, ki je razmerje med kapitalom in tehtano aktivo banke - seštevek vseh aktivnih bilančnih in zunajbilančnih postavk, zmanjšanih za rezervacije za te postavke in tehtane po stopnji tveganosti. Banka Slovenije od slovenskih bank zahteva, da ta količnik znaša vsaj osem odstotkov. Kapital banke pa ni denar.
To kar je napisal Trigger je obvezna rezerva.
v letu 2010 je v NLB bilo 131 mio EUR izdatkov za plače (bruto bruto + nagrade). Torej če ne bi 2 leti nihče v NLB ne bi dobil nič, bi pokrili izgubo letošnjo izgubo, ki pred revizijo znaša 239 mio EUR (po reviziji bo verjtno manj)
Saj Klošar je čisto dobro zastavil vprašanje: "kje je denar!" Ker denar ne kroži več.
Konec leta 2008 je bilo, kot bi se v zid zaletel. Naenkrat se je pretok denarja ustavil in še danes stoji!
Težko je razumeti drugače, kot da je to posledica nekega dogovora. Saj niso mogli vsi bankirji na svetu, v enem samem trenutku, hkrati spoznati, da so v bistvu nelikvidni. In vsi naenkrat kar zamrzniti sredstva?!
Količina denarja je v bistvu še vedno v razmerju, kot je bila, saj se inflacija v teh letih ni prav nič bistveno spreminjala. Torej denar leži nekje zamrznjen?
Razmišljam naprej: če imajo banke moč dotiskati denar, ki ga rabijo za poslovanje - kar je posledično inflacija, imajo moč tudi odpisati izgube v poslovanju zaradi nepravilnih investicij v podjetja, ki so šla v stečaj in likvidacije, (na kar se bankirji trenutno tudi izgovarjajo kot vzrok za stanje). To bi bila pa deflacija za izravnavo, kajne?
Bo že držalo, da je igra...