Kje imate bančni račun in zakaj?

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.271
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Hej.

Trenutno uporabljam Unicredit nek ala premium račun za fizične osebe s črno kartico. Račun je fajn, vse je vključeno all in za zmernih 8 - 10 eur na mesec, vključno z Zlato Viso, zavarovanjem itd...

Kar pa me moti je, da so precej v zaostanku z napredkom. Edina banka so, ki še niso v aplikaciji FLIK PAY. Da bi plačeval s telefonom kot lahko pri npr NLB, pa niti sanjat verjetno še ne morem. Tako da si z Vise nakazujem na revolut, z Maestro pa poplačujem sproti viso, z revolutom pa s telefonom plačujem naokol. :norec:

Kaj imate, kaj priporočate? Rad bi imel FLIK PAY, rad bi plačeval s telefonom (ali uro), pa da mi po možnosti direkt s TRR trga, dobro in kvalitetno mobilno aplikacijo, ne bi rad za vsako dodatno aktivnost plačeval (kot so dvigi na bankomatih, trajniki itd..).

Hvala.
 

crnobog

Guru
29. apr 2009
3.352
1.733
113
Sparkasse zastojn pozitivni račun da dobim plačo gor (zaenkrat še). Vse ostalo na Revolutu in N26.

Z Revolutom plačujem, na N26 mam trajnike.

Zdaj sem si omislil tud Binance Viso. Kar zanimivo zgleda zaenkrat. Sploh dokler imamo tale bull-run.

Vse plačujem prek ApplePay a. Na bankomat grem parkrat na leto.

Zakaj bi rabil Flik, ne vem.
 

amacar

Majstr
29. apr 2010
4.121
450
83
Podobno, sparkasse pozitivni udobni imam kot "varčevalni račun", plačo na N26, trajnike na Revolut, plačujem z google pay + curve (večinoma uporabim revolut, dodanih par kartic).
 

tgrzan

Majstr
21. feb 2009
3.768
261
83
Največja slovenska vas
Hej.

Trenutno uporabljam Unicredit nek ala premium račun za fizične osebe s črno kartico. Račun je fajn, vse je vključeno all in za zmernih 8 - 10 eur na mesec, vključno z Zlato Viso, zavarovanjem itd...

Kar pa me moti je, da so precej v zaostanku z napredkom. Edina banka so, ki še niso v aplikaciji FLIK PAY. Da bi plačeval s telefonom kot lahko pri npr NLB, pa niti sanjat verjetno še ne morem. Tako da si z Vise nakazujem na revolut, z Maestro pa poplačujem sproti viso, z revolutom pa s telefonom plačujem naokol. :norec:

Kaj imate, kaj priporočate? Rad bi imel FLIK PAY, rad bi plačeval s telefonom (ali uro), pa da mi po možnosti direkt s TRR trga, dobro in kvalitetno mobilno aplikacijo, ne bi rad za vsako dodatno aktivnost plačeval (kot so dvigi na bankomatih, trajniki itd..).

Hvala.


Še en nezadovoljen z Unicredit. Počakam, da poplačam kredit, pol pa po hitrem postopku stran.

Poleg vsega naštetega še zaposleni, ki ne znajo podati korektnih informacij (pri dveh zaposlenih dobim dva različna izračuna, ki se razlikujeta za 50%).

Nezmožnost prilagoditve obstoječim strankam.
 

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.764
2.645
113
crnobog in amacar vama Revolut in N26 omogoča kaj več česar vama pozitivni račun ne ali imasta dodatne banke samo zaradi nižjih stroškov transakcij ,...

Jaz moram tudi zamenjat samo bi rad zamenal za enega ponudnika ne da se potem razvejam na dva ali tri.
 

crnobog

Guru
29. apr 2009
3.352
1.733
113
Predvsem plačevanje prek ApplePay a. Revolut ponuja disposable kreditno kartico, ki je strašansko uporabna.
Pa neposredna nakazila, ker revolut je ratal kar mali defacto standard. Vsaj v mojih krogih. Pa možnost takoj zaklenit kartico, nastavit limite, zamenjat pin. Vse kar je šparkasse španska vas.

Ampak primarno gre za ApplePay, instant nakazila folku in stroške. Ostalo je pač tak mal zraven.
 
  • Všeč mi je
Reactions: BojanP

jest5

Guru
18. avg 2007
25.261
-8.464
113
Sem na NLB, ker so eni redkih, ki omogočajo osebni račun za poslovno rabo.

Poleg tega se predplačniško viso na nkbm(prej abanka)
 

amacar

Majstr
29. apr 2010
4.121
450
83
Sparkasse bi že zdavnaj zaprl ampak se počutim bolj varno (zaenkrat še), če imam več denarja na "slovenski" banki, tistih par jurjev pa na vsaki izmed revolut&n26. Revolut imam zaradi gpay in enostavnega plačevanja malice (v preteklosti), N26 pa za poslovni račun. Da pa ne uporabljam sparkasse pa je izključno zaradi optimizacije stroškov, pri 14 direktnih obremenitvah in npr. vodenju + boljši tečaj pri spletnih nakupih v tujih nakupih in se kar nabere na mesec.
 
  • Všeč mi je
Reactions: urby20 in BojanP

matej_

Guru
25. okt 2007
2.037
590
113
NLB, ker so dali najbolj ugoden kredit za bajto (10let nazaj), pa osebnega bancnika mam, kjer lahko marsikaj resim prek telefona (ceprav hvalabogu skor nikol nisem rabil tega).

Predplacnisko VISO imam pa pri NKBM.
 

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113
NLB, ker so dali najbolj ugoden kredit za bajto (10let nazaj), pa osebnega bancnika mam, kjer lahko marsikaj resim prek telefona (ceprav hvalabogu skor nikol nisem rabil tega).

Predplacnisko VISO imam pa pri NKBM.
Moram vprasati, ker se velikokrat navede kot prednost, za kaksen primer pa ti je prisel prav osebni bancnik? Jaz v 4ih letih kredita se enkrat nisem rabil nicesar z banko.
 

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113
Sparkasse bi že zdavnaj zaprl ampak se počutim bolj varno (zaenkrat še), če imam več denarja na "slovenski" banki
Kaj pa vem, pri nasih mesetarjih? Sicer pa je do 100k garancija po vsej EU.

Kaj pa stabilne kriptovalute, ce se ze gre za vec denarja in "varcevanje brez stroskov"?
 

uncle_sam

broker
25. sep 2007
3.049
1.457
113
39
Ynos... Js tudi Revolut.. Ampak zarad kredita je se vedno primarni račun v Slo.. BKS.. Telefonska aplikacija kar ok, ji nic ne manjka...
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
NLB ima plačevanje na POS-ih s telefonom, ne? A ima še katera druga slovenska banka? Da je vezano na TRR, ne na kreditno.
Intesa Sanpaolo omogoča Apple Pay, sicer pa lahko Curve vežeš na poljudno debetno/kreditno/prepaid MasterCard ali Visa kartico naših bank in potem uporabljaš Apple in Garmin Pay, v določenih primer pa tudi Google Pay.

Meni recimo Garmin in Apple Pay na telefonu in uri BP špila preko Curvea vezanega na slovensko debetno in kreditno, čeprav večinoma uporabljam v kombinaciji s crypto.com kartico zaradi cashbacka. Več ali manj vse plačam z uro. Pred tem sem uglavnem uporabljal Apple Pay/Garmin Pay direktno z Revolut kartico, za top-up Revoluta pa slovensko debetno (nekoč maestro, danes MasterCard debit).
 

amacar

Majstr
29. apr 2010
4.121
450
83
Kaj pa vem, pri nasih mesetarjih? Sicer pa je do 100k garancija po vsej EU.

Kaj pa stabilne kriptovalute, ce se ze gre za vec denarja in "varcevanje brez stroskov"?
Sej pravim, zaradi boljsega obcutka, ceprav je enako zavarovano do 100k. Je pa pri N26 problem, da so nad 50k negativne obresti...

Drzim tudi v stabilnih kriptovalutah (precej vec pa nestabilnih - ampak dokler ne prodas nimas nic).