Kje bi živeli?

Shai

Fizikalc
25. maj 2009
1.205
0
36
Nova Zelandija
srce-1.gif
 

Primus

Fizikalc
23. avg 2007
1.719
82
48
Osrednje Slovenska
1drv.ms
Hvala še enkrat za vse povedano in napisano, ampak prav zares si izbral napačnega človeka, da mu razlagaš o tajskih stereotipih in podobnem.

V JV Aziji sem bil vsaj 15x (obiskal sem vse dežele od Sri Lanke do Filipinov, tudi Bali in ne le po enkrat) od tega 10x na Tajskem, po 4 do 5 tednov skupaj, zadnjič letos januarja, predzadnjič lani marca, vedno z ženo in poznam vse kar si napisal, tudi o lady boyih, katoey, kot jim tam rečejo.

Seveda so tvoje izkušnje in zgodbe, ki ne spadajo na forum, zanimive za "začetnike", vendar pa mene, ki (žal) generalno gledano, zemljepisno, Tajsko poznam bolje kot Slovenijo (zlasti SV Slovenije mi je popolnoma tuj). In tja bi (bom) odšel živet ravno zaradi stroškov, tople klime, še toplejšega morja, prijaznih domačinov in izvrstne ter poceni hrane in poceni ter odličnih (nealkoholnih) pijač. Poleg tega pa v vsakem malo večjem kraju najdeš trgovske centre, kjer imajo vse kar imajo pri nas, le par minut stran (z najetim motorjem) pa je samotna plažica, s toplim in čistim morjem in kakim domačinom, ki ti za manj kot 1 EUR pripravi odličen pad thai ali kaj podobnega.

In ne mešaj Rusov in Slovencev!!! Rusov se otepajo po celem svetu (v Egiptu, kjer sem vsaj en teden na leto, jih je skoraj 90%), saj s svojo primitivnostjo uničujejo vse, kjer se pojavijo. Tako Tajci kot Egipčani (in še marsikje drugje) jih sprejmejo kot turiste, saj prinašajo kar precej denarja, kaj dlje jih pa tam nočejo gledat, tudi zato, ker se skoraj vsi takoj začnejo ukvarjat z nelegalnimi posli. Zato tudi pogoji za pridobitev vize niso enaki. Ne pošiljaj mene na Tajski konzulat (kjer sem skoraj vsako leto), ampak pojdi tja raje ti, ki si bil tam (menda) zadnjič pred 8 leti in preveri kako in kaj.

In ko (če) boš naslednjič srečal (ali bosta z ženo skupaj srečala) kakega lady boya, ga pozdravita s "hello lady" ter ga povabita na pijačo, pa takoj mu daj vedeti, da te ne zanima kot spolni objekt, ampak kot oseba in presenečen boš, kako so ti ljudje po eni strani nesrečni (saj so s tem rojeni in si tega tako niso sami izbrali), po drugi strani pa inteligentni, razgledani in odlični sogovorniki. Večina njih so pa prave žive umetnine, saj so urejeni in naličeni u nulo.
 

Primus

Fizikalc
23. avg 2007
1.719
82
48
Osrednje Slovenska
1drv.ms
Citat:
Uporabnik MiranR pravi:
Lepo napisano, to o Tajski
srce-1.gif
.

Seveda sem bil tudi tam, ker so vsi trdili, da tam je pa najlepše. Dreka, daleč od tega! Res je, da tam lahko narediš najlepše fotke morja na svetu, kjerkoli škljocneš, nastane fotka za na razglednico, a, ljudje so bolj revni in predvsem bolj nezadovoljlni, kot v JV Aziji (katoliki vs budisti), cene so praktično enake kot pri nas, morje je hladnješe, tokovi močnejši, vidljivost pod vodo (se veliko potapljam) precej slabša. Hrana in pijača, kot sem že omenil, sta nekajkrat dražji kot npr. na Tajskem, pa ne da je slaba, prav dobra je, ampak s Tajsko hrano se pa ne more primerjat.

Odkar imam digitalca in na potovanjih fotkam, sem bil 2x v Dominikanski republiki in enkrat v Mehiki:

Mehika, junij 2010:
http://public.fotki.com/Primoz/mexico-june-2010/
https://www.youtube.com/user/PrimozP#grid/user/871C1507DAA2DAD0

Dominikanska republika, marec 2009:
http://public.fotki.com/Primoz/dominican-republic-1/

Dominikanska republika, maj 2007:
http://public.fotki.com/Primoz/dominican-republic-/
http://www.dailymotion.com/playlist/x5tba_primoz_dominican-republic-2007

Sicer pa vse moje fotke in filmčke s potovanj (od leta 2005 naprej, ko sem nabavil prvega digitalca) lahko pogledaš na:

http://public.fotki.com/Primoz/
https://www.youtube.com/user/PrimozP?feature=mhee#g/p
 

Jason

Fizikalc
20. avg 2009
681
50
28
Citat:
Uporabnik Primus pravi:
Citat:
Uporabnik Jason pravi:
ksz, kaj vas tako vlece na tajsko? So to spolni odnosi z domacinkami? Ali nihce ne bi pogresal druscine iz slo? Izseljence pogosto daje domotozje. Lp!

Očitno si veliko potoval in spoznal veliko sveta...
Motiš se, nisem veliko potoval. Tajsko poznam predvsem iz nemških reportaž. Poleg tega večkrat slišim moške, kot ženske, da bi šli radi dol. Zato ta asociacija.
Domotožja pa ne občutiš na enomesečnem potovanju, ampak takrat, ko se do nadaljnjega nekam odseliš.
 

Realman

Pripravnik
21. maj 2008
390
2
18
Primus: glej z vsem tvojim napisanim se strinjam. Rusi se ve, kaj delajo, da se jih vsepovsod v aziji že dobesedno bojijo. Vendar, to kar sem jaz spoznal za mene ni več bila rusinja, saj že dobrih 10 let živi na tajskem, oz. dela.
Ne strinjam pa se glede vize za slovence, ker vem da ne gre tako lahko. Mogoče jo prvič dobiš z a1 leto brez problema. Potem ap rado nastopijo težave in brez podkupovanja ne gre. Saj rpavim če dolj delaš, da imajo oni nekaj od tega ni problema sploh. Da bi pa dobil kar tako vizo, vsako leto za celo leto mislim, brez da bi njim koristilo pa koliko sem jaz spoznal ljudi ne gre tako lahko. Hočem reči, da potem življenski stroški narastejo. Imam pa že kar nekaj let sanje, kako bi dol živel za ene 500€ na mesec bi šlo za 2 brez problema, sploh če bi imel nekaj v lasti. To mi krije najemnina enega manjšega stanovanja v Lj. Vendar so potem tukaj še drugi stroški, sploh če se moraš vračat v slovenijo nazaj vsake toliko časa, vize, podkupovanja... Potem pa hitro prideš tam do ene 800 naprej mesečno. Poleg tega vsa vlaganja v nepremičnine dol so rizična, tega se je treba zavedat. Čeprav sem jih sam spoznal veliko, ki imajo deleže v tako imenovanih tajskih podjetjih recimo, kateri lastniki so v bistvu tujci. Z vsemi, ki sem se pogovarjal delajo tako. Tudi v indoneziji, maleziji, indiji... So pa izjeme, ki vzamejo na domačina.
 

Pokovc

Pripravnik
22. mar 2011
233
1
16
Ker si toliko pameten, Karibi niso samo katoliški temveč tudi protestantski in Sv Lucija, ter ostali tile okoliški otočki so veliko lepši ter so ljudje veliko boljši kot tisti Tajčki.
Za tiste kateri omenjate Aljasko, le v poduk da je zelo lepa vendar pa težka za živeti pa še od države dobiš subvencije.
 

EFX

Pripravnik
13. nov 2007
91
1
8
Mene za razliko od mnogih JV Azija sploh ne vleče. Tista vlaga in sopara me ubijeta, pa tudi hrana mi ne sede.
ne-ne-1.gif


Zame bi bila kakšna Nova Zelandija, Havaji, mogoče Santiago de Chile. Normalen folk, pa toplo (ne preveč toplo)
cheer.gif
 

Pokovc

Pripravnik
22. mar 2011
233
1
16
467716-post_slo.gif
sploh pa se čudim ljudem da bi hoteli živeti v Indiji, umazanija na vsakem korak, pfuj
 

Primus

Fizikalc
23. avg 2007
1.719
82
48
Osrednje Slovenska
1drv.ms
Citat:
Uporabnik Pokovc pravi:
Ker si toliko pameten, Karibi niso samo katoliški temveč tudi protestantski in Sv Lucija, ter ostali tile okoliški otočki so veliko lepši ter so ljudje veliko boljši kot tisti Tajčki.
Za tiste kateri omenjate Aljasko, le v poduk da je zelo lepa vendar pa težka za živeti pa še od države dobiš subvencije.

Očitno se imaš pa ti za najpametnejšega, pa sa si vseeno poglej kam spadajo protestantje ( http://en.wikipedia.org/wiki/Catholic ): med katolike, res ne med rimokatolike, a so vseeno katoliki.

Večina nas svetuje, predlaga, ti, vsevednež, pa kar v poduk ! Se ti ne zdi, da si malo prevehementen za tisto malo izkušenj, kot jih imaš?

In močno dvomim, da si sploh doživel Tajsko, Indijo, ali katerokoli dežeko JV Azije. Pa četudi si bil tam, si bil najbrž v kakem hotelu, s skupino in nekom, ki te je za rokico vodil po deželi. Se morda motim? Dvomim!
 

Realman

Pripravnik
21. maj 2008
390
2
18
Meni je indija čisto ok, samo govorim o južni indiji. Medtem ko v severno indijo res ne bi šel živet. Pogojno kakšno majhno mesto. Vendar je meni južna indija, cenovno zelo ugodna ter proti severu zelo čista, če izvzamem največja mesta. Vendar indijci so še slabši kot tajci, glede vize za daljši čas. Čeprav vse se da, če se hoče.
 

TRiK

Fizikalc
20. jan 2009
846
21
28
Citat:
Uporabnik Primus pravi:
Citat:
Uporabnik Pokovc pravi:
Ker si toliko pameten, Karibi niso samo katoliški temveč tudi protestantski in Sv Lucija, ter ostali tile okoliški otočki so veliko lepši ter so ljudje veliko boljši kot tisti Tajčki.

Očitno se imaš pa ti za najpametnejšega, pa sa si vseeno poglej kam spadajo protestantje ( http://en.wikipedia.org/wiki/Catholic ): med katolike, res ne med rimokatolike, a so vseeno katoliki.

Opla, počasi! Tole se ti je pa krepko narobe zapisalo! Protestantje NISO katoliki, so pa kristjani, tako kot so to tudi rimokatoliki in pravoslavci! Da ne bo hude krvi po nepotrebnem, ko vidim, da se že višajo toni in merijo mišice.
 

Primus

Fizikalc
23. avg 2007
1.719
82
48
Osrednje Slovenska
1drv.ms
Citat:
Uporabnik TRiK pravi:
Citat:
Uporabnik Primus pravi:
Citat:
Uporabnik Pokovc pravi:
Ker si toliko pameten, Karibi niso samo katoliški temveč tudi protestantski in Sv Lucija, ter ostali tile okoliški otočki so veliko lepši ter so ljudje veliko boljši kot tisti Tajčki.

Očitno se imaš pa ti za najpametnejšega, pa sa si vseeno poglej kam spadajo protestantje ( http://en.wikipedia.org/wiki/Catholic ): med katolike, res ne med rimokatolike, a so vseeno katoliki.

Opla, počasi! Tole se ti je pa krepko narobe zapisalo! Protestantje NISO katoliki, so pa kristjani, tako kot so to tudi rimokatoliki in pravoslavci! Da ne bo hude krvi po nepotrebnem, ko vidim, da se že višajo toni in merijo mišice.

Citat iz Wikipedie:
Many Protestants sometimes use the term "catholic" (with a lower-case letter c) to refer not to the Catholic Church alone, but rather more broadly to the Christian Church and all believers in Jesus Christ across the world and across the ages, regardless of denominational affiliation.[7] [8] Generally, to avoid confusion between this concept and the Catholic Church, above, theologians (in English) will refer to the latter as the Church catholic, utilizing the lower-case.

In tega sem se držal!

Ampak point seveda ni v tem: katoliki, protestantje, evangeličani, ..., ampak v tem, kar jim je skupno. Vsi pravkar našteti imajo skupno praktično vse, razen v osnovni ideji pa nimajo veliko skupnega z budisti in hindujci, malo več pa z muslimani.
 

TRiK

Fizikalc
20. jan 2009
846
21
28
Citat:
Uporabnik Primus pravi:
Ampak point seveda ni v tem: katoliki, protestantje, evangeličani, ..., ampak v tem, kar jim je skupno. Vsi pravkar našteti imajo skupno praktično vse
Point je v tem, da vsi skupaj tvorijo krščansko vero in ko želiš poudariti njihovo skupno izhodišče, jih z enotnim izrazom poimenuješ kot kristjane, ne katolike! Ravno zato obstaja izraz "krščanstvo", da se zaobjame vse cerkve, ki to religijo sestavljajo, ne pa da se jo drobi na milijon različic, ki jo skupaj tvorijo.
To, da del protestantov vidi sebe pod imenom katoliki, še ne pomeni, da se bo zaradi njih spremenilo poimenovanje vseh ostalih cerkva. Glej raje slovensko wikipedijo glede tega.
 
Nazadnje urejeno:

PIC

Fizikalc
17. avg 2007
2.466
2
38
Citat:
Uporabnik Primus pravi:
Ups, sem enemu orto verniku na žulj stopil? Se opravičujem! In se umikam iz te debate!

Poglej raje v sosednjo temo (meet)

smile-1.gif


LP,
PIC
 

TRiK

Fizikalc
20. jan 2009
846
21
28
Po nepotrebnem rineš v skrajnosti - isto stvar ti to povedal vsak ateist. Jaz sem ti samo pokazal, kje tolčeš mimo, ti pa kakor hočeš...

Edit: Celotno mojo korespondenco s Primusom moderator mirno pobriše - efekta itak ni, pa še offtopic je.
 
Nazadnje urejeno: