Kje bi živeli?

jtfc

Guru
Izključen uporabnik
24. jul 2007
19.994
2.712
113
Citat:
Uporabnik raners pravi:
Tudi meni bi bila odlična destinacija za živet dalmacija (otok Korčula). Je pa res, da še na drugih celinah nisem bil...

A je kdo bil dol že sredi Februarja
grims-1.gif
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.378
2.415
113
No jaz sem tudi za Tajsko. Če boste na račun Tajske priredili kakšno srečanje in debato se kar sam povabim zraven
smile-1.gif
 

PIC

Fizikalc
17. avg 2007
2.466
2
38
Kaj, a kar določimo okvirni datum?

Jaz lahko kadar koli
smile-1.gif
.

LP,
PIC
 

Notranjc

Marco Polo
6. sep 2007
11.976
12
38
Dobra ideja, to bi tudi mene zanimalo, ker nameravam februarja it dol, pa bi bil dobrodošel kak info od "prekaljenih Tajskih mačkov"
 

Primus

Fizikalc
23. avg 2007
1.719
82
48
Osrednje Slovenska
1drv.ms
Citat:
Uporabnik PIC pravi:
Ajde, datume na mizo.

15.7.2011? :D

LP,
PIC

Petek popoldan v principu ni problem (izjeme so zelo redke), bolj bo zanimiva izbira kraja. Če smo vsi iz Lj in se tu ali v okolici tudi dobimo bo stvar verjetno uspela, sicer pa ...?

Skratka, 15.07.2011, po 16ti uri, nekje v Lj ali okolici, mi čisto ustreza.
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.800
437
83
Da se malo vrnemo nazaj na temo... Ker je vprašanje "Kje bi živeli", me zanima, ali je sploh možno npr. kupit nepremičnino v tujini (predvsem me zanima Hrvaška)? Kako je z dokumenti? Ali lahko živiš na Hrvaškem npr.: v kakšnem stanovanju? Kako je z zdravstvenim zavarovanjem in podobno?
 

turbobitch

Lesna Goba
5. dec 2007
22.998
1.223
113
42
Vis, Severnovzhodna obala Severne Amerike (Maine, New England, New Hempshire,), zahodna Anglija, Zahodna obala Mehike.
Skratka nekje ob morju pa ne v Aziji :D
 

Primus

Fizikalc
23. avg 2007
1.719
82
48
Osrednje Slovenska
1drv.ms
Citat:
Uporabnik raners pravi:
Da se malo vrnemo nazaj na temo... Ker je vprašanje "Kje bi živeli", me zanima, ali je sploh možno npr. kupit nepremičnino v tujini (predvsem me zanima Hrvaška)? Kako je z dokumenti? Ali lahko živiš na Hrvaškem npr.: v kakšnem stanovanju? Kako je z zdravstvenim zavarovanjem in podobno?

No, če pa misliš, da smo skrenili s teme in da se moramo nanjo vrniti, pa naj te spomnim, da se je vse skupaj začelo takole:

Citat:
Uporabnik PIC pravi:
Ekola, da slišim vaše ideje.

Razmišljajte v smeri:

- bližina morja
- simpatične temperature skozi celo leto
- ceneje kot v SLO
- dober internet
- kul narava in ljudje
- ne preveč bogu za hrbtom

Se kdo vidi v tem? Ja? O katerih deželah ste razmišljali?

LP,
PIC

In Hrvaška v nekaj točkah nikakor ne ustreza:

- kul narava in ljudje -> narava pogojno, ljudje definitivno ne

- ceneje kot v SLO -> že zdaj so dražji kot SLO, po vstopu v EU bo pa še huje

- dober internet -> razen mobilnega, ki je povsod in drag, ga boš težko našel v obliki WiFi

- simpatične temperature skozi celo leto -> no, če so temperature okoli 10 stopinj (in občasen sneg) simpatične, pa naj bo, meni vsekakor niso
 

Realman

Pripravnik
21. maj 2008
390
2
18
Obstaja samo ena bistvena težava življenaj na tajskem. Rabiš vizo, poleg tega moraš menjat državo. Saj to se da dokaj poceni z nizkocenovniki, vendar je vse povezano z stroški. Poleg tega zelo težko se dobi viza za recimo 6 mesecev.
 

Jason

Fizikalc
20. avg 2009
681
50
28
ksz, kaj vas tako vlece na tajsko? So to spolni odnosi z domacinkami? Ali nihce ne bi pogresal druscine iz slo? Izseljence pogosto daje domotozje. Lp!
 

Primus

Fizikalc
23. avg 2007
1.719
82
48
Osrednje Slovenska
1drv.ms
Citat:
Uporabnik Realman pravi:
Obstaja samo ena bistvena težava življenaj na tajskem. Rabiš vizo, poleg tega moraš menjat državo. Saj to se da dokaj poceni z nizkocenovniki, vendar je vse povezano z stroški. Poleg tega zelo težko se dobi viza za recimo 6 mesecev.

Ne piši neumnosti, pojdi na Tajsko veleposlaništvo in jim reci, da bi se rad tja preselil, pa boš videl, da z vizo (seveda pa ne s turistično vizo!) ni nobenega problema. Tam na tak način že desetletja živi ogromno expatov, tudi takih, ki bi bili v svojih deželah socialni problem, tam pa s podporo, ki doma zadošča le za borno življenje, zelo udobno živijo. Tajci te še kako radi sprejmejo, če nameravaš tam trošit denar (makar socilano podporo), zelo težko pa za tam dobiš delavno vizo, to je pa res. In tudi če te dobijo, da fušaš je kazen huda.
 

Realman

Pripravnik
21. maj 2008
390
2
18
A si prepričan, da se tako spoznaš???? Jaz zadevo dokaj dobro poznam v aziji,verjemi da vize za daljše obdobje ne dobiš. Obstajata pa 2 razliki, če bi rad dol delal imaš kakšen deficitni poklic ki rabijo potem ni problema. Druga možnost, tisti tvoji expati pa živijo dol tako, ker so vložili kakšnih 100k € v različne stvari, predvsem nepremičnine katere še vedno niso pisane na njih. Če pa misliš, da boš dobil vizo za 10let kar tako, da boš rekel da bi pač ti dol živel, ker so tajke tako luštne pa poceni se pa motiš zelo.
 

Primus

Fizikalc
23. avg 2007
1.719
82
48
Osrednje Slovenska
1drv.ms
Citat:
Uporabnik Jason pravi:
ksz, kaj vas tako vlece na tajsko? So to spolni odnosi z domacinkami? Ali nihce ne bi pogresal druscine iz slo? Izseljence pogosto daje domotozje. Lp!

Očitno si veliko potoval in spoznal veliko sveta, da imaš tako veleumne pripombe! Iz rumenega tiska boš pač težko izvedel kaj realnega, ti bodo pa glavo z lahkoto napolnili s takimi idejami. Zate in za tebi podobne slovenceljne, kot bi rekla znana slovenka Svetlana Makarovič, je res najbolje, da ostanete doma, da ne bi slučajno pogrešali druščine in da vas ne bo dajalo domotožje. In predvsem, da ne boste še bolj sramotili Slovenije, ker jo tam že tako dovolj in preveč sramotijo naši turisti, ki pridejo tja v organiziranih grupah in ki imajo v glavah natanko te stereotipe, ki si jih omenil ter tam nato na domačine gledajo kot da bi bili v živalskem vrtu, se derejo v templjih in se na plažah, kjer so tudi domačini, kopajo praktično goli in jih nasploh s svojim obnašanjem na vsakem koraku žalijo, ne tako redki pa tudi ponižujejo.
 

Primus

Fizikalc
23. avg 2007
1.719
82
48
Osrednje Slovenska
1drv.ms
Citat:
Uporabnik Realman pravi:
A si prepričan, da se tako spoznaš???? Jaz zadevo dokaj dobro poznam v aziji,verjemi da vize za daljše obdobje ne dobiš. Obstajata pa 2 razliki, če bi rad dol delal imaš kakšen deficitni poklic ki rabijo potem ni problema. Druga možnost, tisti tvoji expati pa živijo dol tako, ker so vložili kakšnih 100k € v različne stvari, predvsem nepremičnine katere še vedno niso pisane na njih. Če pa misliš, da boš dobil vizo za 10let kar tako, da boš rekel da bi pač ti dol živel, ker so tajke tako luštne pa poceni se pa motiš zelo.

Kje sem pa omenil, da se tako dobro spoznam? Tajsko sicer res zelo dobro poznam, spoznal sem pa tudi precej expatov (BTW, večina ni tam ničesar kupila ali investirala), ki so mi povedali kako in kaj - vsako leto se vračajo domov in podaljšujejo vizo. Kot da se v vsakem primeru ne bi vsaj enkrat na leto vrnil v SLO, kjer imaš en kup obveznosti, od davčnih, do socialnih, pokojninskih, zavarovanj, pa do morebitnih pogodb glede oddaje stanovanja, ...

Ne vem odkod "moji expati"? A je to tako kot tiste tvoje "luštne in poceni Tajke", na katere očitno ob omembi Tajske prvo pomisliš!

Ja, kaže da ti TE zadeve v Aziji res dobro (in zlasti mnogo bolje kot jaz) poznaš!

In glede na to, da se tako dobro spoznaš na "azijo" bi nam lahko kaj več napisal o naših možnostih, variantah in nam dal nasvete kako in kaj! A ne?
 

Realman

Pripravnik
21. maj 2008
390
2
18
Poglej, sam sem prepotoval kar neki azije. In verjemi da imamo slovenci precej vecje tezave z vizo za daljse obdobje kot pa recimo američani oz. bolj razviti evropejci. Res je da se stvari sproti spreminjajo, tako da moraš to skozi spremljat. Poleg tega, če narediš eno napako, da nisi podaljšal pravi čas vize imaš kakšne težave z domačini te lahko hitro doleti izgon in prepoved vstopa za par let. To velja tako za tajsko, indonezijo, indijo, malezijo...
Kot sem napisal, lahko dobiš delovno vizo, ki ti jo podaljšujejo 1x na leto. Pogoj, recimo da vzameš kaj njihovega v najem. Lokal, turisticni objekt... Lahko kupis sploh ni problema, na enega lokalca, to sploh ogromno izvajajo sedaj v indoneziji iz katere sem se letos vrnil. A bi si upal investirat svoj denar na nekega domačina, jaz sigurno ne. Pogojno verjamem da bi šlo, da bi se vračal 1x na leto v slovenijo za nekaj časa. Samo kot sem napisal, slovenci kar tako ne dobimo vize za 1 leto. Če ne verjameš, vprašaj na veleposlaništvu pa boš videl. Tako da stvari niso tako enostavne kot izgledajo na prvi pogled. Poznam rusinjo, ki vodi hotel na ko samui otoku, tako da vem kaj govorim. Sem jo spoznal na baliju letos, ko sem bil z ženo. Tako, da ne rabim tajk lovit, mi ne potegnejo. Sem pa bil na tajskem 8 let nazaj. In najlepše tajke so v 90% tranvestiti, žalostno ampak resnično. Veliko tujcev si privošči moškega, pa tega sploh ne ve.
Vsekakor je pa tajska drugače zelo primerna za takšno življenje, kot ga nekateri tukaj sanjamo. Lahko bi še povedal veliko zgodbic, ki jih poznam o prijaznih tajkah, pa mislim da ni primerno za forum.