Kje bi živeli?

PIC

Fizikalc
17. avg 2007
2.466
2
38
Ekola, da slišim vaše ideje.

Razmišljajte v smeri:

- bližina morja
- simpatične temperature skozi celo leto
- ceneje kot v SLO
- dober internet
smile-1.gif

- kul narava in ljudje
- ne preveč bogu za hrbtom

Se kdo vidi v tem? Ja? O katerih deželah ste razmišljali?

LP,
PIC
 

Spirit

propeler
18. jul 2007
5.746
1
36
Lima (del mesta, ki se imenuje Miraflores), Peru.

Cena 150m2 luksuznega stanovanja s pogledom na morje (na strehi bazen) je enaka kakor je cena 2sobnega v Ljubljani.
Problem je samo dobiti službo z dovolj visoko plačo.
Drugače pa imajo odlične in ugodne transportne povezave v katerokoli državo v J.Ameriki, srednji Ameriki in na Japonsko, pa tudi z ZDA.
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.888
7.117
113
Vse to imaš recimo na Kanarskih otokih ( Španija )! Veliko Švabov tam živi za stalno, imajo svoj biznis ( razne pekarne, mesarije, restavracije, itd...)
 

Schumi

Fizikalc
2. avg 2007
4.123
10
38
Za stara leta definitivno kaj toplega skozi celo leto, na izi, azijski predel recimo. Za prej pa kaj pa vem. Odvisno kako se preživljaš pomoje.
 

Primus

Fizikalc
23. avg 2007
1.719
82
48
Osrednje Slovenska
1drv.ms
Seveda, že izbrano! Najverjetneje Tajska (vsekakor pa JV Azija), čez kakih 10 let. Sprva sem razmišljal o nakupu stanovanja ali hiše, zdaj pa se bolj nagibam k najemu (klima je neusmiljena in vse hitro propada, vzdrževanje pa bi precej stalo). Letos januarja sem, medtem ko sem bil na Phuketu (in 10ič na Tajskem), vse skupaj malo resneje preučil in ugotovil, da bi s 30 EUR (cca 1500 baht) na 2 osebi na dan, kot turist (kot expat pa še 1/3 ceneje) prav udobno živel: soba s klimo (>35 m2), TV, hladilnik, internet, zajtrk; lokalna hrana (ki jo btw obožujem) in pijača (brez alkohola), najet motocikel, ... . Skratka, z minimalno penzijo kakih 500 EUR na mesec, bi v JV Aziji prav udobno živel. Dokler bi bil zdrav in ne bi potreboval zdravnika, seveda.
 

PIC

Fizikalc
17. avg 2007
2.466
2
38
Citat:
Uporabnik Primus pravi:
Seveda, že izbrano! Najverjetneje Tajska (vsekakor pa JV Azija), čez kakih 10 let. Sprva sem razmišljal o nakupu stanovanja ali hiše, zdaj pa se bolj nagibam k najemu (klima je neusmiljena in vse hitro propada, vzdrževanje pa bi precej stalo). Letos januarja sem, medtem ko sem bil na Phuketu (in 10ič na Tajskem), vse skupaj malo resneje preučil in ugotovil, da bi s 30 EUR (cca 1500 baht) na 2 osebi na dan, kot turist (kot expat pa še 1/3 ceneje) prav udobno živel: soba s klimo (>35 m2), TV, hladilnik, internet, zajtrk; lokalna hrana (ki jo btw obožujem) in pijača (brez alkohola), najet motocikel, ... . Skratka, z minimalno penzijo kakih 500 EUR na mesec, bi v JV Aziji prav udobno živel. Dokler bi bil zdrav in ne bi potreboval zdravnika, seveda.

We need to talk (šibam na Tajsko za pol leta jeseni).

smile-1.gif


LP,
PIC
 

asko

Fizikalc
22. jul 2007
2.565
3
38
Bližina morja, kak Dalmatinski otok bo kar prava stvar za stara leta
smile-1.gif
 

tgrzan

Majstr
21. feb 2009
3.792
273
83
Največja slovenska vas
ksz

Papua Nova Gvineja!!!

Drugega kakor to (poleg Ljubljane), nebi šel živeti, če bi imel sredstva. Neokrnjena narava, pošteni ljudje, možnost neskončnih raziskovanj....

Ljubim Papuo....
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.539
1.143
113
Celje
Samo dva pogoja sta: Morje mora biti zelo blizu in pa celo leto toplo.

Razmišljam o Tajski, ker mi je tudi hrana tam všečna. Pa cene so nizke. In ker od penzije verjetno nebo nič, oziroma bo prepozno, se trudim, da bi lahko odšel prej. Če bi našel nek "hotelček" nekje ob vodi za pametno ceno bi šel v nakup in mogoče potem živel na račun turistov. Od obresti še ne morem, pa še inflacija mi sproti požira prihranke.

Se pa priporočam še za kakšno destinacijo.
 

PIC

Fizikalc
17. avg 2007
2.466
2
38
Igi, od punce znanec mi je razlagal za Tajsko, da bi dobil za 20k eur za 5 let naselje apartmajev v najem. Njegov problem je velika druzina, ki je ne more preseliti tja.

Je pa ta clovek bil na Tajskem ze 17-krat, tako da ni cisto naiven glede teh "poslovnih" priloznosti.

LP,
PIC
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.539
1.143
113
Celje
Citat:
Uporabnik PIC pravi:
Igi, od punce znanec mi je razlagal za Tajsko, da bi dobil za 20k eur za 5 let naselje apartmajev v najem. Njegov problem je velika druzina, ki je ne more preseliti tja.

Je pa ta clovek bil na Tajskem ze 17-krat, tako da ni cisto naiven glede teh "poslovnih" priloznosti.

LP,
PIC

Zanimivo... se bova mi2 enkart dobila in rekla kakšno na to temo... sicer boš pa tako ti poročal, ko boš dol dalj časa! ker ko si dol kot turist ti je vse fajn
smile-1.gif
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.539
1.143
113
Celje
Citat:
Uporabnik Primus pravi:
Seveda, že izbrano! Najverjetneje Tajska (vsekakor pa JV Azija), čez kakih 10 let. Sprva sem razmišljal o nakupu stanovanja ali hiše, zdaj pa se bolj nagibam k najemu (klima je neusmiljena in vse hitro propada, vzdrževanje pa bi precej stalo). Letos januarja sem, medtem ko sem bil na Phuketu (in 10ič na Tajskem), vse skupaj malo resneje preučil in ugotovil, da bi s 30 EUR (cca 1500 baht) na 2 osebi na dan, kot turist (kot expat pa še 1/3 ceneje) prav udobno živel: soba s klimo (>35 m2), TV, hladilnik, internet, zajtrk; lokalna hrana (ki jo btw obožujem) in pijača (brez alkohola), najet motocikel, ... . Skratka, z minimalno penzijo kakih 500 EUR na mesec, bi v JV Aziji prav udobno živel. Dokler bi bil zdrav in ne bi potreboval zdravnika, seveda.

sej se hitro nabere in namensko nisem nikoli računal, ampak tako na prst sem imel v mislih manjšo cifro. Ker to je tisočaka na mesec. kar pa ni malo za tiste konce...
 

Primus

Fizikalc
23. avg 2007
1.719
82
48
Osrednje Slovenska
1drv.ms
Citat:
Uporabnik igi pravi:
Citat:
Uporabnik Primus pravi:
Seveda, že izbrano! Najverjetneje Tajska (vsekakor pa JV Azija), čez kakih 10 let. Sprva sem razmišljal o nakupu stanovanja ali hiše, zdaj pa se bolj nagibam k najemu (klima je neusmiljena in vse hitro propada, vzdrževanje pa bi precej stalo). Letos januarja sem, medtem ko sem bil na Phuketu (in 10ič na Tajskem), vse skupaj malo resneje preučil in ugotovil, da bi s 30 EUR (cca 1500 baht) na 2 osebi na dan, kot turist (kot expat pa še 1/3 ceneje) prav udobno živel: soba s klimo (>35 m2), TV, hladilnik, internet, zajtrk; lokalna hrana (ki jo btw obožujem) in pijača (brez alkohola), najet motocikel, ... . Skratka, z minimalno penzijo kakih 500 EUR na mesec, bi v JV Aziji prav udobno živel. Dokler bi bil zdrav in ne bi potreboval zdravnika, seveda.

sej se hitro nabere in namensko nisem nikoli računal, ampak tako na prst sem imel v mislih manjšo cifro. Ker to je tisočaka na mesec. kar pa ni malo za tiste konce...

Tisočaka na mesec? Jaz sem napisal in izračunal 500 EUR na mesec na osebo in to pod pogojem, da živiš kot turist. Ker sem bil že večkrat tam in približno vem, kako so tam stvari, znam priti skozi tudi s 350 do 400 EUR na mesec na osebo in imeti na razpolago vse, kar sem v prejšnjem postu napisal. Če pa si pripravljen na nižji standard, bi šlo pa tudi z 250 na mesec. Vendar pa sem prepričan, da z kolikortoliko udobno življenje res potrebuješ vsaj 400 na mesec. Nekatere dežele (Laos, Kambodža, Vietnam, Filipini) so lahko tudi cenejše, vendar pa še niso dovolj razvite ali pa so premalo stabilne, da bi tam živel. Zelo me privlači tudi Malezija, vendar pa tam nisem bil že nekaj let in zato nimam izračuna. Je pa ta lepa dežela bila, ko sem bil zadnjič tam, rahlo dražja od Tajske.
 

Ganesh

Fizikalc
14. avg 2009
2.921
0
36
Allarround
rescue.facelock.net
Se združimo in odpremo en resort, pa živimo kot carji?

Poljoke... sam nameravam še par let švicati v SLO, potem pa oddati stanovanje (morda do takrat celo dva)... za 1300-1500 pa potem v SEA ali v Indiji, ki npr. vleče mene živiš kot car, pri nas se pa vlačiš iz meseca v mesec.
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.800
437
83
Tudi meni bi bila odlična destinacija za živet dalmacija (otok Korčula). Je pa res, da še na drugih celinah nisem bil...