Kitajske nadzorne kamere??

Primozb

Majstr
17. jun 2018
20.066
308
83
Sorodnik fantazira o nadzoru dveh hlevov (in eventuelno dvorišča) z wifi kamerami.
Ne ljubi se mu kabla vlačiti, sploh zato, ker bi rad vse skupaj prvenstveno pregledoval na TV (mama) v hiši.
Ogled na GSM pravi da mu ni prioriteta.
Kaj je sedaj največkrat problem pri wifi kamerah? Zakaj jih vsi tako odsvetujejo. Se res toliko izgublja signal? Kako deluje če signal podaljšujes? Ga bo treba, ker v hlevu signala praktično ni.

Recimo da gledam nekaj takega.
[152,48€ 30% OFF]Hiseeu WNKIT-4HB312 8CH 1080P Wireless CCTV Security System 2MP IR Outdoor Audio Recorrd IP Camera Waterproof Wifi NVR Kit Video Surveillance Security & Surveillance from Security & Protection on banggood

Primozb imaš ti kak feedback od takih kompletov?

Hiseeu je dober Security System

119, € - from EU- ES-
Hiseeu WNKIT-4HB312 8CH 1080P Wireless CCTV Security System 2MP IR Outdoor Audio Recorrd IP Camera Waterproof Wifi NVR Kit Video Surveillance
http://bit.ly/3dkdzrj
✂️ Kupon: BgAFF10OFF

( Add to Cart ➡️ View Cart & Checkout ➡️Proceed to Checkout ➡️ Apply ➡️Place Order )
✉️7 poštnina
Paypal!


sam bi pa raje kupil tega (moje mnenje je da kamere morajo it preko kablov )

141,6 € from EU - CZ - from EU CZ -
Hiseeu 4Pcs POE H.265+ Security IP Cameras 8CH 5MP NVR Camera System Support Audio Night Vision 10m IP66 Waterproof
http://bit.ly/2InfTNx
✂️ Kupon: BgAFF10OFF

( Add to Cart ➡️ View Cart & Checkout ➡️Proceed to Checkout ➡️ Apply ➡️Place Order )
✉️ brezplačna poštnina - EU Priority Line
Paypal!


kupiš še en trdi disk, pa imaš super varnostni sistem. Hanzi preveri če ti dolžina kablov ustreza.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.263
5.822
113
pri taščici
Si pozabil ;) da sem že dva seta kamer z drugega.linka kupil preko tebe, tokrat so ceno se lepo spustil. Razmisljam da bi vzel še enega pa da dodam kamere obstoječim...čeprav imajo svoje muhe, ampak to imajo kot berem itak.vse kamere za par deset evrov.
Ne razumem jaz sorodnika ki je sicer električar, da vztraja na wifi. Je pa res, da bo smotano čez dvorišče vleči 4(8)kablov od kamer in potem še vse skupaj v klet hiše kjer se mama (in ostali) največ zadržujem(j)o. Če bi lahko samo HDMI potegnil med hišo in hlevom bi bilo pa že druga pesem...ali pa nekako iz hiše dostopal wifi do snemalnika.
Asfalta v dolžini 10+m zagotovo ne gremo kopat, po zraku napeljavat pa potem vse skupaj vlačiti v klet pa.....
.
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Sej lahko potegneš en kabel in uporabiš switch v hlevu. Vrjami, da je precej lažje in ceneje povlečt mrežo kot pa HDMI.
 
  • Všeč mi je
Reactions: ncnifrej

Primozb

Majstr
17. jun 2018
20.066
308
83
Si pozabil ;) da sem že dva seta kamer z drugega.linka kupil preko tebe, tokrat so ceno se lepo spustil. Razmisljam da bi vzel še enega pa da dodam kamere obstoječim...čeprav imajo svoje muhe, ampak to imajo kot berem itak.vse kamere za par deset evrov.
Ne razumem jaz sorodnika ki je sicer električar, da vztraja na wifi. Je pa res, da bo smotano čez dvorišče vleči 4(8)kablov od kamer in potem še vse skupaj v klet hiše kjer se mama (in ostali) največ zadržujem(j)o. Če bi lahko samo HDMI potegnil med hišo in hlevom bi bilo pa že druga pesem...ali pa nekako iz hiše dostopal wifi do snemalnika.
Asfalta v dolžini 10+m zagotovo ne gremo kopat, po zraku napeljavat pa potem vse skupaj vlačiti v klet pa.....
.
Če bodo wifi kamere... Pred nakup, preverite, da na mestih kjer bodo kamere je dober signal WIFI.


[B]XSIDE[/B] se strinjam, sam bi speljal internet v hlevu.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.263
5.822
113
pri taščici
Signal bo treba ojačati, že na sredini hleva "mrkne"
Tale ideja o switchu mi je všeč. Ne vem kako bo sorodniku, ker še vedno bo moral.kabel vleči do snemalnika ki bo pri TV.
 

ncnifrej

Guru
14. avg 2013
1.962
812
113
no sej če že res vztraja na wifi - potem bi preko kaksnih boljsih/usmerjenih wifi anten "prenesel" internet v hlev - pa potem tam delal naprej razvod.. samo bos kmalu videl, da je kabel (z delom) smesno poceni

ne vem kolk je hlev dalec.. tole se drgac dobr obnese
 

Primozb

Majstr
17. jun 2018
20.066
308
83
kabel do štale

in na koncu eno tako zadevico... lahko tudi samo switch
39 € - from EU - CZ
Xiaomi Redmi Router AC2100 2033Mbps 2.4G 5G Dual Band Wireless Router 6*High Gain Antennas 128MB OpenWRT WiFi Router
http://bit.ly/3bgcNbs
✂ Kupon: BgNLP343

PS: meni tega routerja je v
kitajščini.. poglej posnetek...
 
Nazadnje urejeno:

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Če že vleče kabel do štale, ne vidim smisla, da bi kamere obešal na WiFi. Vržeš not en PoE switch in imaš rešeno tako napajanje kot mrežo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.263
5.822
113
pri taščici
sam bi pa raje kupil tega (moje mnenje je da kamere morajo it preko kablov )

141,6 € from EU - CZ - from EU CZ -
Hiseeu 4Pcs POE H.265+ Security IP Cameras 8CH 5MP NVR Camera System Support Audio Night Vision 10m IP66 Waterproof
http://bit.ly/2InfTNx
✂️ Kupon: BgAFF10OFF

( Add to Cart ➡️ View Cart & Checkout ➡️Proceed to Checkout ➡️ Apply ➡️Place Order )
✉️ brezplačna poštnina - EU Priority Line
Paypal!


kupiš še en trdi disk, pa imaš super varnostni sistem. Hanzi preveri če ti dolžina kablov ustreza.
Če bo na kabel bo tole najbrž, ker že imam dva seta in mal poznam sceno.
Pa še mal za rezervne dele bo potem ko bo začel crkvat
 

s_samotar

Fizikalc
5. feb 2010
527
82
28
Približno ista težava. Hlev je odaljen prb. 60 metrov zračne razdalje. Na srečo je viden router in ojačevalec signala. Prvotno sem zadevo rešil z ojačevalcem signala TL- WA860re. Mel sem ga za steno v hlevu. WIFI signal je bil, sam prenosi so bli švoh. Glih da je vleklo. Nato sem ga dal pred okno v hlev in zadeva bolša. Zej mam še 1x zunanji ojačevalec TP link EAP 225. Zadeva dela. Če bi ga dal ene 15 metrov naprej na steno stavbe bi dobil še bolše rezultate, sam ne rabim neke bajne hitrosti.

Morebiti probaj z kakim ojačevalcem pokriti zadevo. Ampak mora imeti zunanje antene, tako kot vidiš na modelu TL WA Če sem probal z navadnim ojačevalcem, samo škatla sploh ni našel signala na tej razdalji. Router + ojačevalec brez zunanjih anten.
Mam isto namen pokriti hlev za kamerami zaradi telitev krav. Da mi ni treba vsekozi ko čakam, kdaj bo telila gledati v hlev kaj se dogaja. In isto nekaj iščem, ker itak rabim elektriko po hlevu do kamere mi odgovarja da bi mela kamera napajanje preko UTP kabla. V hlevu pa neki router za signal pa je.
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.096
2.448
113
Vse to imam jaz že dolgo narejeno. Doma na kabel in kamere na PoE, pri sorodnikih pa smo postavili WiFi bridge, ker je hiša 100 metrov stran, prepustnost je trenutno nekje 170 Mbit, kar je več kot dovolj, sedaj se pa po hlevu dela razvod iz PoE stikala na kamere. Kamere so od Reolinka, ker sem s temi dosegel zadovoljivo sliko in delovanje, ponujajo pa tudi snemalnike. Niso pa te reči ravno poceni. Poe stikalo je 3je komadi 5 portno od TpLinka, ker je poceni, pri sorodnikih pa 8 portni Netgear.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Baje je samo malo slabši signal, najbolje je poskusiti. Štacuna jih rada posodi za kak dan, da lahko sprobaš. Če nabaviš po internetu, pa sploh.
 

javr

Guru
6. dec 2011
1.606
1.065
113
teoretično do 300 metrov, če sta na isti fazi; link
Imam 2 Wifi kameri Imou Ranger 2 . Imata tudi priključek za kabel, a še nisem preizkusil če deluje tudi za prenos slike, ali samo za nastavitev kamere. Zaradi slabega Wifi signala (predaleč od modem/routerja) ju vrže ven 2-3-krat dnevno, a se sami nazaj postavita, in snemanje na SD-kartico poteka nemoteno tudi če kamera trenutno ni dosegljiva preko Wifi in lahko kasneje pogledaš za nazaj.