Kitajske nadzorne kamere??

raners

Majstr
4. mar 2008
2.706
365
83
Hej vsem...

Namen imam kupit 2 ali 3 kitajske nadzorne kamere, zunanje, vrtljive (torej PTZ kamere)... Da pač lahko pogledam, kaj se dogaja na naši parceli... ;)

Zanima me, na kaj naj bom pozoren med specifikacijami, ko primerjam izdelke med seboj...

Zaželjene so naslednje funkcionalnosti:
-snemanje na kartico
-možnost obračanja kamere (PTZ)
-detektor gibanja
-nočni pogled

Na kaj je še pametno biti pozoren?
-Da snema v H.265 standardu (ki bi naj zasedel precej manj prostora)?
-Imajo katere te poceni kamere tudi kak optični zoom?
-da ima čimveč LED diod?

V mislih imam npr. nekaj takega:
GUUDGO 10LED (okoli 30 eur)

ali kaj takega:
Xiaovv V380-522 (ta snema v H.265)

Drugače dam nekje do 50 eur za kamero, če je toliko boljša od navedene zgoraj...

Je kdo v bližnji preteklosti kupoval te kamere in kaj je kupil? ste zadovoljni?
 
Nazadnje urejeno:

futuristic

geđet frik
Osebje foruma
13. jul 2007
7.843
602
113
Imam par Xiaomi kamer in so vse ql. Ene imajo še možnost izbora sektorjev nadzora in če zaznajo tam gibanje začnejo snemat na kartico.
(Snemanja na synology NAS mi ni uspelo usposobiti...)

Sem pa nabavil tudi eno od XVV, ki ni ravno uporabna in sicer tole:
Ima lepo sliko, ko zazna gibanje ti pošlje notification na telefon in slikco vse lepo in prav.
Ima pa en velik feler in sicer na SD snema samo, če pritisneš gumb za snemanje. Torej kadar zazna gibanje ne snema na sd kartico ampak v "oblak".
In če hočeš videt posnetke moraš plačevat cca 40€ na leto (iz glave).
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.902
4.959
113
Jaz sem tudi pri nakupu. Dev za doma in eno za na vikend. S tem da na vikendu ni interneta, pa je must have, da motion detection snema na SD.
 

enik14

Fizikalc
22. avg 2014
100
28
28
Pokliči ali povprašaj v Marvis Trade, Grosuplje. Sem izredno zadovoljen z njihovo ponudbo in strokovnostjo. https://marvis-trade.si/
Delajo b.p. in še drage niso. Poskusi govoriti z g. Gašperšičem.
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.706
365
83
Verjetno bom kar pri kitajcih kupo, ker tu pri nas imajo navite cene za isto sranje... ;)

Kaj je pomembno, da snema v H.265 načinu? Ker naj bi bil H.264 že zastarel in zasedel precej več prostora...

Pa kaj nimajo vse te kamere možnosti, da vedno snemajo na SD kartico?
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.918
8.965
113
EU
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.271
2.267
113
Snemanje na SD kartico?!
Ali imam prav predstavo, da želite/želiš določene posnetke imeti shranjejno - motion detector, manual record.
Ampak pol moraš pa to 'dol' spravit. Kaj če je kamera 'gor' ali nekje tam. Boš rabil plezat vsakič, ko greš do SD kartice?
Tale od #gonzota zgoraj. Garancija 30 dni?
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.263
5.822
113
pri taščici
Katere pa so to? Imajo mogoče POE?

hvala.
imam poe kamere z bangooda.
težko ocenim ali so vredne svojega denarja ker ne poznam konkurence ki se prodaja pri nas.
jaz pač nisem bil pripravljen dati jurja ali dva za kamere. če ima nekdo namen priti mimo kamer, ga kapuca in maska skoraj gotovo dovolj dobro skrije tudi pred kamero za nekaj 100 evrov katere imajo po bankah.
kaj pa otroci oddiejo v šolo pa vidim na gsm ;)
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.706
365
83
brane_new , kolikor vem, lahko na teh kamerah nastaviš, da neprestano snema na SD kartico in lahko potem preko aplikacije na telefonu gledaš te posnetke za nazaj...

Ali se motim??? Lahko kateri obstoječi uporabnik pove malo več glede teh opcij?
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.271
2.267
113
Saj to se men zdi problem. Kako do iz SD kartice spravit.
Zopet transport na tel in od tam dol v arhivo ali po kablu do kartice ali kartico ven :)
 

nevednez

Pripravnik
6. avg 2009
49
26
18
Snemanje posnetkov se mora shranjevat ločeno (snemalnik)
Drugače, ko ti sklatijo kamere dol, ostaneš tudi brez posnetkov.

Tudi Wi-FI kamere so bolj za "okras". Wi-fi signal je enostavno onesposobiti
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.706
365
83
Glede varnosti sem tudi sam mnenja, da lahko morebitni nepridipravi na N načinov pretentajo te kamere... In tudi vsaki vogal okoli hiše težko pokriješ...

Ampak te kamere bi osebno imel za to, da bi videl, kaj se dogaja okoli naše hiše, ko nas ni doma... ;)

Še vedno me zanima, če so SD kartice mišljene za takšno uporabo - da lahko na njih neprestanoma snemaš in potem preko aplikacije pogledaš za nazaj... Je mišljeno tako?
 

Ateis

Guru
13. sep 2007
2.205
679
113
Pokliči ali povprašaj v Marvis Trade, Grosuplje. Sem izredno zadovoljen z njihovo ponudbo in strokovnostjo. https://marvis-trade.si/
Delajo b.p. in še drage niso. Poskusi govoriti z g. Gašperšičem.


jst sm kupil pri njih en kamero (itak neka kitajska) in je zelo hitro crknila (manj kot eno leto). Dobil menjavo za enako, ki je isto crknila oz. crknila je infrared za nočno(spet prej kot v enem letu). Sej najbrž bi mi spet zamenjal, pa se mi ni dal več nazaj nosit. Cena je bila 40€.

Poleg tega so te cenen kitajcke kamere cel spyware, saj ne zagotavljajo nobene zasebnosti in te lahko kitajci gledajo. najhuje pri vsem tem pa je, da so tudi tako bedno narejene, da ne zagotavljao niti osnovnega nivoja varnosti. mogoče za kakššen pašnik snema je ok, za doma pa jst tega ne bi dajal.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.902
4.959
113
Mi je jasno da so kamere spyweare, zato jih v splanico ne montiraš. Za okol hiše menda ni tak problem. Mogoče z malo mrežnega znanja, lahko tudi to omejiš, če ne želiš da se povezuje na kake strežnike in uporabljaš samo mail alarm in spuščaš ven samo smtp protokol.

Kar se tiče SD snemanja, pa ja, lahko ti jo sklatijo in nimaš od posnetkov nič. Edin način je da jo montiraš dovolj visoko na kak napušč strehe, da ni ravno dosegljiva z iztegnjeno roko.
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.271
2.267
113
Zakaj SD? Rabiš kako arhivo, dokaz, kasnejšo kontrolo?
Ko se vrneš z morja, podatkov na SD že zdavnaj ni več.
Za sprotno kontrolo in reakcijo ob njenem alarmu je pa rašitev super.
V glavnem taki 'hobi' obiskovalci ne gredo na kamere, razen če je na dlani.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.902
4.959
113
Sd zato, ker na vikendu ni interneta. Če se vklaplja na motion detector oziroma posname le nekaj sekund gibanja, potem mora 64G zadostovat za nekaj časa. Sploh če v kolici ni gibanja, kar nebi smelo bit, ker gre za privat posest. Tistih nekaj mačk pa spet ne more napolnit kartice v dveh dnevih. Bistveno pa je da se snema ko se proži alarm oziroma motion detekcija.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.263
5.822
113
pri taščici
Če uspe pajku narediti mrežo pred kamero, potem imaš cele noči alarme. Tudi muhe na.pravem mestu (motio detektorja) znajo sprožiti alarme. Vsaj na mojem