Kitajc je Kitajc

Mirc4u2c

Pripravnik
19. okt 2019
120
23
18
Tako, da HP-ja nikoli, same težave z njimi. Še dobro, da ga nikoli nisem imel. Samo Lenovo in Asus. Kako pa preprečit tak dogodek? Daš v železno vedro ali škatlo računalnik, ko te ni doma :D Vsaka naprava se lahko vžge.. Tako, da bi potem morali tudi tablice in stare telefone pospraviti na varno. Ter baterije od E-koles.
 

mcn

Majstr
3. sep 2007
1.899
257
83
Slovenija
Sam se isto sprašujem; toliko kot je že baterij pri bajti, jih je res smiselno nekam zapakirati, ko se ne uporabljajo. Kakšna preverjena ideja, kam? Pa, da ne bo kdo mislil da paničarim; v avtu se je vžgala baterija od vijačnika, če slučajno ne bi bili ljudje zraven, bi lahko šla k vragu 2 avta...
 

matjazy

Fizikalc
3. jan 2008
199
107
43
Bratu je kak mesec nazaj zagorela baterija v električnem kolesu (ena kitajska firma). En dan prej se je normalno uporabljal. Na sreče je bil doma in je opazil dim in za silo rešil zadeve - goreče kolo vrgel skozi okno in pogasil ostalo. Sicer bi hiša zgorela. Tako je pa zgorelo kolo (bolj ali manj), vse plastike na motorju, ki je bil poleg in nekaj drobnarij.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.890
9.563
113
Te baterije so postale kar kritične. Jih je res toliko doma, da zna biti zadeva zelo nevarna.
Kar je ''kitajcev'' bi jaz vedno imel nekje varno pospravljeno. Zunaj v lopi recimo, tako da če zgori, zgori lopa. Ne pa hiša.
Čakam, da se bo pričela epidemija požarov, ker vidim, da je precej pogumnežev, ki kupujejo kitajske baterije za domač hranilnik in fuLL pucen spravijo vse skupaj. En je že bil nekaj mesecev nazaj.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hondi

mcn

Majstr
3. sep 2007
1.899
257
83
Slovenija
Hmm, če bi jaz kupoval od Kitajcev za domač hranilnik, bi vzel LiFePo4 ali kaj že uporabljajo, naj ne bi gorele. Ampak premalo vem o tem, ali je res ali ne.
 

Samo Svoj

Guru
27. jan 2022
5.826
2.298
113
Jaz "igram poker" že eno leto z LiFePo4 grade A v avtodomu, pa je zaenkrat še vse OK. ;)

Precej važno je da jih kupiš v poznani EU trgovini in da so Grade A - kao izbrane boljše.
 

LarryClay

Guru
10. feb 2023
1.096
1.096
113
Pouch Li celice so varnostno problematične. Cilindrične so dramatično manj problematične.

Iz varnostnega vidika, pa če zadev več ne uporabljate, oz. jih uporabljate bolj poredko, jih hranite napolnjene tam do 40%, praviloma nekje bolj na hladnem, oz. stran od virov toplote.

HP je pa že dolgo junk firma.
 

Fusionn

Majstr
5. sep 2007
2.109
482
83
Ne me strašit fantje :rolleyes:
Pa tako ponosen sem bil, ker sem poceni popravil ereader z novo baterijo z alija.
Staro sem pa verjetno sam malo poškodoval, ko sem jo moral odlepit in se je potem čez par dni napihnila. Sem jo pustil zunaj v kurišču, če bo še kaj migala. Potem pa sem jo en dan preluknjal (z varne distance seveda), pa se ni nič zgodilo. Niti dima niti zrak ni ušel ven, kot ko odpreš gazirano pijačo.
 

tomi

Guru
1. sep 2007
18.365
9.700
113
40
MB
Sam se isto sprašujem; toliko kot je že baterij pri bajti, jih je res smiselno nekam zapakirati, ko se ne uporabljajo. Kakšna preverjena ideja, kam? Pa, da ne bo kdo mislil da paničarim; v avtu se je vžgala baterija od vijačnika, če slučajno ne bi bili ljudje zraven, bi lahko šla k vragu 2 avta...
obstajajo namenski zaboji za hrambo baterij, vsaka trgovina ki more vzet odpadne stvari bi to naj imela.
lahko pa računaš na 500 €+ za domačo uporabo
 

Hondi

Majstr
18. avg 2007
3.487
400
83
obstajajo namenski zaboji za hrambo baterij, vsaka trgovina ki more vzet odpadne stvari bi to naj imela.
lahko pa računaš na 500 €+ za domačo uporabo
ja, za svinec
to ti ne pomaga, če ti en Li ion prinese iz BMW M4, ti mu veselo novo prodaš za 800€, stara pa se ti sred trgovine v plastični škatli vžge kot bakla
point teh zabojev je samo in izključno, da kislina ne teče po tleh, da je "varno" by the book
 

tomi

Guru
1. sep 2007
18.365
9.700
113
40
MB
tudi za li obstajajo, kolk se obnese v praksi pa upam da nikol ne izvem.

si pa šel v drugo skrajnost, big bangi pa računalniški servisi imajo v večini pač baterije iz starih mobitelov pa iz prenosnik, ne avtomobilske :D
 

Rekreacija

Majstr
7. avg 2019
845
470
63
Več ali manj je problem baterij če so v funkciji.... Če hodite kaj po malo večjih trgovinah boste videli da jih imajo naložene v škatlah kot drva na stotine pa se nobena ne "vžge". Samo povem, me boste pa itak takoj "popljuvali" da to ni res. ;)
 

Hondi

Majstr
18. avg 2007
3.487
400
83
tudi za li obstajajo, kolk se obnese v praksi pa upam da nikol ne izvem.

si pa šel v drugo skrajnost, big bangi pa računalniški servisi imajo v večini pač baterije iz starih mobitelov pa iz prenosnik, ne avtomobilske :D
kako skrajnost?
govoril sem o trgovini z avtodeli, kjer so plastični boxi
Liion iz bmw m4 je tudi med njimi, realen scenarij, kaj

nazadnje sem menjal eno v diagnostični napravi, 10x10cm, čist napihnjena
guess what, pouch varianta, nesel ven pa odprl pouch in malo polistal - ja, se je vžgala, brez heca
kam naj jo drugič dam, v kozarec od ETA kumaric?