Kitajc je Kitajc

Mirc4u2c

Pripravnik
19. okt 2019
120
23
18
Tako, da HP-ja nikoli, same težave z njimi. Še dobro, da ga nikoli nisem imel. Samo Lenovo in Asus. Kako pa preprečit tak dogodek? Daš v železno vedro ali škatlo računalnik, ko te ni doma :D Vsaka naprava se lahko vžge.. Tako, da bi potem morali tudi tablice in stare telefone pospraviti na varno. Ter baterije od E-koles.
 

mcn

Majstr
3. sep 2007
1.896
257
83
Slovenija
Sam se isto sprašujem; toliko kot je že baterij pri bajti, jih je res smiselno nekam zapakirati, ko se ne uporabljajo. Kakšna preverjena ideja, kam? Pa, da ne bo kdo mislil da paničarim; v avtu se je vžgala baterija od vijačnika, če slučajno ne bi bili ljudje zraven, bi lahko šla k vragu 2 avta...
 

matjazy

Fizikalc
3. jan 2008
199
106
43
Bratu je kak mesec nazaj zagorela baterija v električnem kolesu (ena kitajska firma). En dan prej se je normalno uporabljal. Na sreče je bil doma in je opazil dim in za silo rešil zadeve - goreče kolo vrgel skozi okno in pogasil ostalo. Sicer bi hiša zgorela. Tako je pa zgorelo kolo (bolj ali manj), vse plastike na motorju, ki je bil poleg in nekaj drobnarij.
 
  • Wow
Reactions: sad

sad

Guru
24. avg 2007
20.879
9.545
113
Te baterije so postale kar kritične. Jih je res toliko doma, da zna biti zadeva zelo nevarna.
Kar je ''kitajcev'' bi jaz vedno imel nekje varno pospravljeno. Zunaj v lopi recimo, tako da če zgori, zgori lopa. Ne pa hiša.
Čakam, da se bo pričela epidemija požarov, ker vidim, da je precej pogumnežev, ki kupujejo kitajske baterije za domač hranilnik in fuLL pucen spravijo vse skupaj. En je že bil nekaj mesecev nazaj.
 

mcn

Majstr
3. sep 2007
1.896
257
83
Slovenija
Hmm, če bi jaz kupoval od Kitajcev za domač hranilnik, bi vzel LiFePo4 ali kaj že uporabljajo, naj ne bi gorele. Ampak premalo vem o tem, ali je res ali ne.
 
27. jan 2022
5.780
2.268
113
Jaz "igram poker" že eno leto z LiFePo4 grade A v avtodomu, pa je zaenkrat še vse OK. ;)

Precej važno je da jih kupiš v poznani EU trgovini in da so Grade A - kao izbrane boljše.
 

LarryClay

Guru
10. feb 2023
1.071
1.073
113
Pouch Li celice so varnostno problematične. Cilindrične so dramatično manj problematične.

Iz varnostnega vidika, pa če zadev več ne uporabljate, oz. jih uporabljate bolj poredko, jih hranite napolnjene tam do 40%, praviloma nekje bolj na hladnem, oz. stran od virov toplote.

HP je pa že dolgo junk firma.