KIA prodaja brez cenika

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

gretzky

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
6. avg 2007
5.856
0
36
48
evo me
Citat:
Uporabnik SHARK1 pravi:
Citat:
Uporabnik andrejb pravi:
Sicer pa ne vem zakaj tolko pluvanja, grem stavt lupino inu dve kostanja, da še nisi pelu nbene Kie
grims-1.gif

In zakaj potem ti voziš VW in Opla,če se KIA tako dobro pelje?
grims-1.gif

Ali Opel sploh spada po prave Nemce? Včasih so rekli, da je Opel nemški Fiat. Res pa je, da je tega že nekaj časa nazaj (sem pač že malo starejši občan) in se je vmes Fiat malo popravil.
Kaj pa VW? Ali niso tapravi Nemci BMW, Mercedes in Audi?
evil.gif


Aja, morda pa cen Kie niso na voljo zato, ker so tako dobri avti, da so že dražji od veličastnih Nemcev?
 

kdk

Pripravnik
25. feb 2014
190
23
18
okoli MB
Nekje na začetku te debate sem omenjal, da ni odziva na povpraševanje preko njihove spletne strani, ampak glej , po 26 !!! dneh (povpraševanje sem oddal 26.10.2014) sem danes prejel zloženko in "cenik" za Kio Optimo.
Cenik sem dal v narekovaje, ker je v njem samo ena verzija
stupid-1.gif
, BTW - Nemški cenik obsega 10! verzij + hibrid+dodatno opremo.
Zaključek: Očitno ima Kia v Sloveniji Optimo samo v tej verziji ( drugače bi mi verjetno poslali kompletni cenik ?) in s tem so definitivno izgubili potencialnega kupca. Ena pot manj v salon!
Glede zanesljivosti Kie: Žena vozi Picanto 2007 - prevoženih 178.000 km. V 7 letih je odpovedal samo zadnji brisalec in še to ker ga ni uporabljala in je "zapikal", vse ostalo je bil potrošni material ( zavorne ploščice, 1x vsi 4 zavorni diski, in 1x gumice na stabilizatorju). Pri teh kilometrih so še celo prvi končniki, kar pri naših luknjah že meji na čudež.
 

Niki11

Pripravnik
22. feb 2013
192
1
18
"Glede zanesljivosti Kie: Žena vozi Picanto 2007 - prevoženih 178.000 km. V 7 letih je odpovedal samo zadnji brisalec in še to ker ga ni uporabljala in je "zapikal", vse ostalo je bil potrošni material ( zavorne ploščice, 1x vsi 4 zavorni diski, in 1x gumice na stabilizatorju). Pri teh kilometrih so še celo prvi končniki, kar pri naših luknjah že meji na čudež. "

Podobne ugotovitve glede kakovosti je pred nekaj meseci zapisal tudi nemški Auto Bild za cee'da. Če napišejo Nemci, da je avto dober, je verjetno res dober, pa če VW propaganda še tako nalaga kurjavo na ogenj.
 

Drifter

Fizikalc
22. jul 2007
1.167
14
38
glej res mi dol visi ful če se ne pokvari popolnoma nič v pol mio km, raj enkrat ali dvakrat na leto neki dam popravit, pa da se vozim v lepem avtu not in zuni in da mi je všeč kot celota, kot pa da se vozim v avtu ki mi gre na jok ko ga pogledam noter al zuni..
uf-1.gif
 

SimonS

Pripravnik
25. feb 2012
333
7
18
Citat:
Uporabnik IbizaDriver pravi:
Točno tako. V času, ko je bil za Golfa (III) višek serijske opreme desno ogledalo in servo volan, je imela Sephia električna stekla in ogledala, daljinsko centralno, serisjki radio, temna stekla in še kup opreme (morda pa tudi klimo, se ne spomnim.

Tašča pa ima golfa naslednje generacije, ki je letni preko 2000 in ima avto kljub drugi stopnji opreme šipe in ogledala na roke, "krožno" zaklepanje (zaokrožiš okoli avta) in brez radia.

Da ti naštejem za Golf 3 samo nekaj stvari, katera kija ni imela: osvetljeni pepelnik, potovalni računalnik, tempomat, ogrevani sedeži, električno stikalo za prtljažnik in tank, osvetljeno sopotnikovo ogledalo, usnjen volan, 8 zvočnikov,električni šibedah, itd.
Tvoja tašča pa ma pač malo denarja. Jaz si tudi ne grem osnovnega Mercedes A serije kupit, pol pa se jokat, da nima tega pa onega, kar ma nek avto za 10k€ manj.
hysterical-1.gif
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
19.045
1.125
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik harigast pravi:
Citat:
Uporabnik ceedevita pravi:
bodi brez skrbi, da bo na avte iz zda carina, ddv, trošarina in še kaj. lahko pa si boš uvozil morebiti felne ali pa brisalce
tako kot ne moreš kurilca iz nemčije prvlečt legalno k nam, ali pa iz italije v romunijo pelat poln kombi piva itd

Carine vsekakor ne bo več-prav v tem je point sporazuma. Pa tudi razne tehnološke birokratske ovire bodo šle. Barva žmigavcev in podobne kozlarije.

EU ne bo prisatal na rdeče zadaj (in prav je tako, na celem trgu naj bodo standardizirane barve), obratno so tudi misli.
Sicer pa avto iz ZDA ni poseben problem pripeljat.
Vzemi ceno gor, dodaj ceno prevoza dodaj EU davke in dajatve, pa boš videl, da se razlika hudo zmanjša ...
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
19.045
1.125
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik IbizaDriver pravi:
Točno tako. V času, ko je bil za Golfa (III) višek serijske opreme desno ogledalo in servo volan, je imela Sephia električna stekla in ogledala, daljinsko centralno, serisjki radio, temna stekla in še kup opreme (morda pa tudi klimo, se ne spomnim.

Pa smrtno nevarne zavore.
 

klekej

Majstr
26. jul 2007
5.381
286
83
34
Citat:
Uporabnik SimonS pravi:
Citat:
Uporabnik IbizaDriver pravi:
Točno tako. V času, ko je bil za Golfa (III) višek serijske opreme desno ogledalo in servo volan, je imela Sephia električna stekla in ogledala, daljinsko centralno, serisjki radio, temna stekla in še kup opreme (morda pa tudi klimo, se ne spomnim.

Tašča pa ima golfa naslednje generacije, ki je letni preko 2000 in ima avto kljub drugi stopnji opreme šipe in ogledala na roke, "krožno" zaklepanje (zaokrožiš okoli avta) in brez radia.

Da ti naštejem za Golf 3 samo nekaj stvari, katera kija ni imela: osvetljeni pepelnik, potovalni računalnik, tempomat, ogrevani sedeži, električno stikalo za prtljažnik in tank, osvetljeno sopotnikovo ogledalo, usnjen volan, 8 zvočnikov,električni šibedah, itd.
Tvoja tašča pa ma pač malo denarja. Jaz si tudi ne grem osnovnega Mercedes A serije kupit, pol pa se jokat, da nima tega pa onega, kar ma nek avto za 10k€ manj.
hysterical-1.gif

Torej je iz tega vidika (ki je totalno napačen) tudi Golf totaln skret, ker leta 91 smo imeli BX-a, ki je imel: servo, centralno, šibedah, velur zice.. kaj od tega je bilo možnost doplačati v takrat Golfu dvojki?
grin1.gif


Osvetljen pepelnik ga pa zmaga.
hysterical-1.gif
 

model1a

Fizikalc
14. dec 2008
1.194
41
48
Citat:
Uporabnik SimonS pravi:
Si je pa znanka, ki dela v Nemčiji kupila l97 Golf 4 vsa oprema, pa še ga danes vozi. Leta 97 je bil to za nas Slovence avto s prihodnosti. Vozili pa smo se v stoenki.
cool-1.gif

Leta 97 ni bil golf nič posebnega na naših cestah... Ja... nekaj stoenk pa jugotov je še bilo, da bi bili pa tolk še v socializmu me pa ne boš prepričal... Doma smo meli takrat na dve normalni plači večji avto nemškega porekla, pa bi si po tej tvoji izjavi lahko mislil, da smo mel saj sedmico al pa S klaso na parkirišču
cheer.gif
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
41.233
5.522
113
Citat:
Uporabnik cizy pravi:
Citat:
Uporabnik Ledenko pravi:
SouthPark, sicer Hyundai-jevih cen ne spremljam preveč, vem pa, da se še vedno dobi bogato opremljen i30 1.6 (120KM) za manj kot 16k €, medtem ko je podobno opremljen Ceed bil, ko sem pred časom delal primerjavo, vsaj 19k €.

Zanimivo da je potem na cesti videti ogromno več novih Ceedov kot i30.

Od države do države različno......po Nemčiji vidim same hyundaie.....večinoma ix35.....i40 karavane....presenetljivo veliko je i10 tanovih....sm pa ke kako Ceed karavana....pa 2x sem vidu tud ceed GT

Medtem ko v avstriji so same Sportage.....pa ceedi

EDIT: Pri nas pomojem tudi fora ker je mela kia akcije brezobrestnega financiranja...
 
Nazadnje urejeno:

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
41.233
5.522
113
Citat:
Uporabnik Niki11 pravi:
Tržni dilež ima Kia v Sloveniji še vedno zelo visok. Problem kot tak pa imajo predvsem v dobavi avtomobilov, saj je proizvodnja njihove tovarne na Slovaškem, kjer izdelujejo cee'da in Sportagea, letos povsem razprodana - in to kljub temu, da laufa tovarna v treh izmenah. Če ne bi imeli težav z dobavo, bi prodali v Sloveniji še dosti več. Podobna zgodba, kot jo imajo s cee'dom in Sportageom, ki je bil najbolje prodajan športni terenec pri nas, imajo zopet z električnim Soulom. Ne rečem, da bi jih Kia veliko prodala pri nas, a jih niti ne more, saj je povpraševanje v ZDA tako veliko, da prihajajo ti avtomobili v Evropo po kapljicah. Da je za Kio nemški trg po tej plati verjetno bolj pomemben od Slovenskega, je pač dejstvo, ki ga ne more spremeniti zastopnik.

Ista zgodba pri Dacii.......sosed čakal pol leta na dusterja 4x4.......razlog...vse gre v avstrijo...nemčijo kjer ne dohajajo prodaje
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
41.233
5.522
113
Citat:
Uporabnik Niki11 pravi:
"Glede zanesljivosti Kie: Žena vozi Picanto 2007 - prevoženih 178.000 km. V 7 letih je odpovedal samo zadnji brisalec in še to ker ga ni uporabljala in je "zapikal", vse ostalo je bil potrošni material ( zavorne ploščice, 1x vsi 4 zavorni diski, in 1x gumice na stabilizatorju). Pri teh kilometrih so še celo prvi končniki, kar pri naših luknjah že meji na čudež. "

Podobne ugotovitve glede kakovosti je pred nekaj meseci zapisal tudi nemški Auto Bild za cee'da. Če napišejo Nemci, da je avto dober, je verjetno res dober, pa če VW propaganda še tako nalaga kurjavo na ogenj.

Ziher so podkupljeni...tko k so bli pr ADACu
smile-1.gif
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
41.233
5.522
113
Citat:
Uporabnik SimonS pravi:
Da ti naštejem za Golf 3 samo nekaj stvari, katera kija ni imela: osvetljeni pepelnik, potovalni računalnik, tempomat, ogrevani sedeži, električno stikalo za prtljažnik in tank, osvetljeno sopotnikovo ogledalo, usnjen volan, 8 zvočnikov,električni šibedah, itd.
Tvoja tašča pa ma pač malo denarja. Jaz si tudi ne grem osnovnega Mercedes A serije kupit, pol pa se jokat, da nima tega pa onega, kar ma nek avto za 10k€ manj.
hysterical-1.gif

hysterical-1.gif


Kje si sedaj? Šparaš za G11?
evil.gif


Sam da ne bo pol.....

 

Matjaz1974

Fizikalc
10. okt 2007
1.732
33
48
49
Nekje po sloveniji
Obišči stran
Jaz sem razmisljal o nakupu ceeda v Švici, kjer bi ga dobil čisto po moji izbiri v enem mesecu. Ampak ker me v Sloveniji pride več kot 10.000 ceneje, bom pač počakal do 4 mesece in ga uvozil sem.

Je pa zanimivo gledat naše lokalne debate , kateri avto je boljši od koga. Ko enkrat živiš v tujini, pa vidiš, da tam ljudem dol visi za "koji je bolji" in kupijo tisto, kar jim je pač tisti trenutek všeč. In kar je pač trenutno best buy. Če to pomeni 7 let servisiranja, ki je pač vključen v ceno, potem je to to.
In - veseli bodite, da so zaradi "manjvrednosti" korejci v Sloveniji precej cenejši kot kje drugje. In zanimivo, tudi ogromno hyundijev in kij vidiš na cesti, pa bi težko rekel, da ljudje ne morejo postrgat več kot za 7-letni kredit
wink-1.gif
 

cizy

Fizikalc
21. jul 2007
6.976
64
48
Malo veselja bi mi lahko pustil no.
grin1.gif


Kakorkoli, še vedno se je dobila vsa oprema ki jo je naštel klemen, tako da je kia lover spet malo v prazno pihnil.
smile-1.gif
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.