Kdo mi posodi za en krog?

I

Izbrisan uporabnik #488

Glede na naše predpise in omejitve ni neke smiselne "omejitve", da ne bi smel takoj iz apn6 na r1.

- omejitve hitrosti so znane in po EU precej podobne,
- objestna vožnja prepovedana (zadnje kolo, divje speljevanje itd.).

Tako da iz tega vidika je r1 precej neprimeren motor oz. do dovoljenih omejitev niti ni nekih hudih razlik med malim in velikim. En je pač pri 100 km/h v 4s, drugi pa 3s, odvisno tudi od refleksa, a takšna vožnja itak spet ni dovoljena.

še v starem zakonu je to pisalo, 25 člen
---
(4) Prepovedano je sunkovito speljevanje, zaviranje ali ustavljanje, razen v nevarnosti. Voznik osebnega avtomobila mora voziti tako, da ne zmanjšuje stabilnosti vozila, zlasti ne sme izpuščati krmila ali se voziti po dveh kolesih. Voznik motornega kolesa in kolesa z motorjem mora voziti tako, da ne zmanjšuje stabilnosti vozila, zlasti ne sme izpuščati krmila ali se voziti po enem kolesu.
---

Kaj praviš na to?
 

ceedevita

Majstr
24. jul 2009
6.871
107
63
štajerska
Citat:
Uporabnik godfather pravi:
Citat:
Uporabnik KillaKHAN pravi:
naslednji motor pa je bila yamaha R1 s skoraj 200 konji + 1 (jaz) na sedežu
aplauz.gif

no
no in taki motoristi so potem najbolj pametni v lokalu, kolk obvlada motor....
frown-1.gif
bonk.gif
posplošuješ.
meni pa gredo taki drekači na organ, ki mislijo da je potrebno najprej sprobat vse od a do ž
verjetno je to za tiste, ki itak ne bi smeli imeti izpita
Citat:

v današnjih časih so motorji prepoceni in vsak "drekač" ima lahko motor in izpit,
bonk.gif
hja, včasih ( SFRJ ) so imeli samo švercerji in obrtniki oz sinovi obrtnikov in lokalnih veljakov dovolj denarja za solidne motorje in so bili v svojih zakompleksanih očeh "frajerji" in so divjali kjer jim je pasal. Danes si pač tudi povprečnež lahko privošči kaj takega
čase se spreminajo
Citat:

ni čudno da vsak prvi lep sončen spomladanski dan še nisem izgubil stave, ko sem stavil da bo enega snelo....(že 5 let zaporedoma).....vsi na motor pa gasa...vsi bi bli Rosiiji itd....
pravi motorist je tisti, ki postopoma prehaja iz "malih" na "velike" motorje, ve kaj lahko in kaj zmore stroj pod nogami...vsak pravi motorist se mora "bati"motorja, ne pa misliti da je požru vso pamet sveta.....
smirk-1.gif

še premalo jih gre vsako leto v "neverland"...
ja, zdaj pa me napizdite in pametujte, "wannabe bikerji"
crazy1.gif
ampak to je dejstvo
eni pač menijo , da so pamet pojedli z veliko žlico
bonk.gif

bati se moraš motorja ?
stupid-1.gif
zavedati se moraš svojih sposobnosti oz nesposobnosti
bati se moraš norcev na cesti, tistih, ki menijo, da so pamet pojedli z veliko žlico in tistih, ki niso sposobni udeležbe v prometu in , ki ne obvladajo CPP
 

godfather

Fizikalc
8. nov 2007
504
68
28
širne planjave Dolenjske
bravo
aplauz.gif

ko boš enkrat uspel priti na kakšno progo (cestno, motokros) izza svojega ekrana, boš mogoče uspel razumeti mojo izjavo: motorja se je treba bati....
priden.gif

do takrat pa posedaj na kavici in poliraj motorček
wink-1.gif
 

ceedevita

Majstr
24. jul 2009
6.871
107
63
štajerska
samo ketno občasno namažem. poliraš pa lahko ti .
smile-1.gif

avtomobila se je tudi potrebno bati, pa frčoplana, pa kotalk, pa bicikla ....
uf-1.gif
 

gretzky

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
6. avg 2007
5.856
0
36
48
evo me
Citat:
Uporabnik godfather pravi:
bravo
aplauz.gif

ko boš enkrat uspel priti na kakšno progo (cestno, motokros) izza svojega ekrana, boš mogoče uspel razumeti mojo izjavo: motorja se je treba bati....
priden.gif

do takrat pa posedaj na kavici in poliraj motorček
wink-1.gif
Vožnja z motorjem je meni užitek. Če bi se ga bal, bi pri vožnji trpel in ne užival, zato vse skupa jne bi imelo nobenega smisla. Je pa dobro, če imaš do motorja rešpekt. Ne samo do motorja, ampak tudi do svojih zmožnosti, ceste, ostalih udeležencev,...
Se bolj strinjam s cedevito kot s teboj, pa četudi si nek hud dirkač.
 

Jurij

Pripravnik
22. sep 2007
821
0
16
Jaz sem tudi delal A z nule pri kakšnih 27ih, povedal inštruktorju in mi je razložil zadeve. Sistem ti je itak jasen z avta, tako da ne boš imel težav.