Kdo mi posodi za en krog?

jaka6

Fizikalc
7. avg 2007
1.302
9
38
Družmirje
Torej odločil sem se da bom naredil izpit za A kategorijo. Nisem nek smrkavec, ki za zanima za se bo vozil po zadnjem kolesu ampak sem umirjen ubistvu starejši gospod
smile-1.gif
Ampak se nikol nisem vozil s pravim motorjem, vozil se nisem niti s tomosom 4 ali pa 6 ko. Največ kar sem paljal so kakšni skuterji. Zato mi ni jasno kako se na tem šalta. Pa me zanima, da se nebi glih brukal v avtošoli. A bi bil kdo od vas pripravljen men za kakšen popoldan posoditi kakšno staro tomos 4ko pa mi še mal pokazal pa da jaz mal zvadim preden pridem v avtošolo?
Jasno sem to uslugo pripravljen plačat.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

V avtošoli lahko voziš s svojim motorjem. Obstajajo tudi takšni, ki nimajo prestav (ki so v bistvu itak pri tej tehniki zgrešena zadeva).

http://www.motomagazin.si/moto-testi/aprilia_na_850_mana-8743.aspx
To si lahko nabaviš, le pazi, ker je lah.

Tudi veliki scooter mogoče ni slaba izbira.

Sicer pa kupi APNko na kateri boš vadil, še vedno jo za isti denar lahko prodaš. Menjavanje je kot v avto pač z roko spuščaš sklopko...
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.252
1.875
113
Praviš da ne boš v zadregi
smile-1.gif
.

Pri prvem sosedu poišči kakao satro mopedico...pa bo problem najlaže rešen. Drugače je isto kot pri avtu - vsaj speljevanje, le daimaš skoplko na roki. Prestave pa....iz nevtralne..prva gre dol (udariš z nogo navzdol), vse ostale grejo potem navzgor....dviguješ nogo.

ampak maš prav...dobro je probat.
 

ghibli

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
18. sep 2007
2.132
1
38
Citat:
Uporabnik jaka6 pravi:
Torej odločil sem se da bom naredil izpit za A kategorijo. Nisem nek smrkavec, ki za zanima za se bo vozil po zadnjem kolesu ampak sem umirjen ubistvu starejši gospod
smile-1.gif
Ampak se nikol nisem vozil s pravim motorjem, vozil se nisem niti s tomosom 4 ali pa 6 ko. Največ kar sem paljal so kakšni skuterji. Zato mi ni jasno kako se na tem šalta. Pa me zanima, da se nebi glih brukal v avtošoli. A bi bil kdo od vas pripravljen men za kakšen popoldan posoditi kakšno staro tomos 4ko pa mi še mal pokazal pa da jaz mal zvadim preden pridem v avtošolo?
Jasno sem to uslugo pripravljen plačat.

V avtošoli nimaš kaj bit v zadregi. Imaš željo narediti A kategorijo? Potem pa pogumno na moped od avtošole
zmaga.gif
 

Ice

Pripravnik
17. avg 2007
816
19
18
Se strinjam.

Pojdi v avtošolo, dobiš motor pa se učiš..če si kolikor toliko spreten ter dober voznik osebnega vozila v roku pol ure ti bo jasno razmerje sklopka-gas..
smile-1.gif
 

Guinness

Guru
2. jul 2008
4.043
2.791
113
Tudi sam sem prvič sedel na motorju v avtošoli in to pri rosnih 27 letih, tako da... Ni panike, inštruktorju povej, da še nisi vozil in pač narediš uro ali dve čistih osnov o speljevanju ipd. to je pa to. Saj hitro dobiš grif!
aplauz.gif
 

ThaShizznitt

Fizikalc
13. jan 2008
4.781
4
38
Ja itak! Ce nisi totaln nesposobnez, se bos usedu gor in peljal, tko da je to najbols v avtosoli narest.....ce ze razsujes po kaksni cudni nesrecni situaciji moped....a ga raj od "kolega" al od avtosole?
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Citat:
Uporabnik jaka6 pravi:
Torej odločil sem se da bom naredil izpit za A kategorijo. Nisem nek smrkavec, ki za zanima za se bo vozil po zadnjem kolesu ampak sem umirjen ubistvu starejši gospod
smile-1.gif
Ampak se nikol nisem vozil s pravim motorjem, vozil se nisem niti s tomosom 4 ali pa 6 ko. Največ kar sem paljal so kakšni skuterji. Zato mi ni jasno kako se na tem šalta. Pa me zanima, da se nebi glih brukal v avtošoli. A bi bil kdo od vas pripravljen men za kakšen popoldan posoditi kakšno staro tomos 4ko pa mi še mal pokazal pa da jaz mal zvadim preden pridem v avtošolo?
Jasno sem to uslugo pripravljen plačat.

jaz sem se peljal pri 14 1x z apn6 in takrat spustil sklopko tako, da me je na zadnjo postavilo... nato sem peljal 500m, potem pa 10 let nič na ročni (nožni) menjalnik (vozil pa sem skuterje in tak špas)

naslednji motor pa je bila yamaha R1 s skoraj 200 konji + 1 (jaz) na sedežu
aplauz.gif


nobenega problema, samo POČASI spuščaj sklopko pa minimalno gasa, po 10 speljevanjih boš pa itak že rutiniran, ker si iz avta mehanike navajen, tako da ne rabiš paničarit in lahko kar direkt v AŠ se to naučiš, itak je prva ura po poligonu kolkr vem
 

B81

22. jul 2007
36.323
10.149
113
Kak lahko voziš s svojim, če nimaš izpita? Kaj ga potiskaš do tja?
Jaz sem se sicer vozil na vožnje z BT50N, za kar bi tudi rabil izpit, sicer pa inštruktor nič ni rekel, da je kaj narobe
grin1.gif
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.252
1.875
113
Citat:
Uporabnik Denis pravi:
Jaz sem se sicer vozil na vožnje z BT50N, za kar bi tudi rabil izpit, sicer pa inštruktor nič ni rekel, da je kaj narobe
grin1.gif

Jaz sem imel identičen motorček in sem imel identični problem. Takrat (vsaj mislim) da je bil edini v Lj za delat izpit za motor AMTK v LJ (no ja..vsaj za njega sem edino vedel).in to v centru mesta. IN si se moral do tja pripeljat, odvizit uro...ter nato odpeljat domov.

K sreči je bilo samo 7 ur
wink-1.gif
 

godfather

Fizikalc
8. nov 2007
504
68
28
širne planjave Dolenjske
Citat:
Uporabnik KillaKHAN pravi:

naslednji motor pa je bila yamaha R1 s skoraj 200 konji + 1 (jaz) na sedežu
aplauz.gif


no

no in taki motoristi so potem najbolj pametni v lokalu, kolk obvlada motor....
frown-1.gif

v današnjih časih so motorji prepoceni in vsak "drekač" ima lahko motor in izpit, ni čudno da vsak prvi lep sončen spomladanski dan še nisem izgubil stave, ko sem stavil da bo enega snelo....(že 5 let zaporedoma).....vsi na motor pa gasa...vsi bi bli Rosiiji itd....

pravi motorist je tisti, ki postopoma prehaja iz "malih" na "velike" motorje, ve kaj lahko in kaj zmore stroj pod nogami...vsak pravi motorist se mora "bati"motorja, ne pa misliti da je požru vso pamet sveta.....
smirk-1.gif


še premalo jih gre vsako leto v "neverland"...

ja, zdaj pa me napizdite in pametujte, "wannabe bikerji"
crazy1.gif
ampak to je dejstvo