Kdaj naj štartam na morje

Dik

Fizikalc
28. okt 2007
1.564
85
48
Od križišča mal naprej na desno
.....iz Kranja, grem pa na Murter. Glede na to da je tamala stara 3leta, bi bilo fino da vsaj nekaj poti spi da ne bo tečna...
Mislil sem okoli 4h zjutraj na Zagreb, ker se mi ne da cijazit čez hribe, pa langzam je ene 5ur vožnje.
Prehitro, prepozno, izkušnje, feragosta
smile-1.gif
??
 

asko

Fizikalc
22. jul 2007
2.565
3
38
Do Murterja je 5 ur več kot dovolj. Jaz sem se v torek vračal iz Splita - 5 ur 15 min luka Split - Vrhnika, s tem da se 2x na kratko ustavil. Šel pa via Vinica. Edino jutri bo na A1 fejst gužva zlasti odsek Zg-Bosiljevo je kritičen), tako, da bi jaz šel raje kako urco prej od doma.
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
zarad otroka bi moral ti najbolje vedet. bo ob tej uri zaspala nazaj v avtu. bo na meji ostala v spancu.

kaj pa..ob enih, sigurn zaspi nazaj, mejo bo tudi zaspala nazaj..sam pol bo ona zjutri up, ti bi pa spal.

mi smo sli tko v grcijo. in je bilo veliko bolje kot pa za nazaj k smo sli dnevno.
 

Dik

Fizikalc
28. okt 2007
1.564
85
48
Od križišča mal naprej na desno
Sej računam na to da jo samo iz postelje v avto nesem pa mam mir do 6h ali 6,30. Problem je to, da apartman dobim šele ob 14h. Idealno bi bilo ob 12h pa gre že spat takrat in mam mir. Jst bi najrajši rinil že ob 3h zjutrej pa se lepo langzam pelem in sem zjutrej dol brez kakšne gužve na cesti, ker če nagazim štau se mi bo odpel, tamali pa še prej.
 

Dik

Fizikalc
28. okt 2007
1.564
85
48
Od križišča mal naprej na desno
Če štartam ob 3h bo sigurno spala do 6h mogoče kaj dlje. Načeloma meja nima vpliva nanjo, če je pa štau pa zna biti hitro tečna. Gre se mi samo zato da ne stojim v kakšni koloni na poti dol, ker nimam živcev za te stvari sploh na soncu.
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.195
3.822
113
NE IT ČEZ ZAGREB!

Problem je v tem da je od zagreba proti karlovcu "naplatna stanica lučko" in da se nabere kolona dolga skoraj toliko kot tisti odsek (40km). Čeprav je malo ovinkov je bolj it čez vinico in padeš lepo v bosiljevem na "očiščeno" avtocesto (ker vsi stojijo pred karlovcem). Potem se lahko zabaše edino še pri katerem od tunelov ali pa če je kakšna nesreča. Problem zna biti tudi burja nad maslenico, ko dajo omejitev 40 in se zabaše do tunela, katerega potem občasno zapirajo.

Če kdo ne verjame: trenutno stanje na AC zagreb-karlovac:

30.07.2010 13:46
Na autocesti A1 zbog izrazito gustog prometa i dalje se vozi otežano u koloni od 20 km između čvora Bosiljevo i Karlovac te dalje u smjeru Zagreba . Vozače molimo za oprez i strpljenje.

Trenutno gredo sicer bolj proti domu, jutri bo pa obratno.
 

Dik

Fizikalc
28. okt 2007
1.564
85
48
Od križišča mal naprej na desno
No saj ravno to me mal skrbi, ker vem da se baše tam pred Karlovcem. Ampak glede na to da bom tam okoli 5h zjutraj nebi smelo biti problema ali pač??
Je kdo že šel letos, kakšno soboto zjutraj tako uro tam mimo?
 

Tahudfirbc

Pripravnik
3. maj 2010
304
0
16
Za mizo
Če boš šibnil od doma res ob 3h, ne bo nobene gužve, folk se odpravlja kasneje in ob osmih, devetih se lepo bašejo in družijo.Po Partizanki pa (Višnja gora, Semič in naprej do Bosiljeva) pa ne grem več, pred dvemi leti sem z Vahte naletel ob 5h na lokalca, avto sredi ceste, tip pa se je z eno roko držal za vrata, z drugo roko pa za tiča in scal, skoraj bi ga peljal na havbi do Zadra čez par km pa na traktorsko prikolico zapuščeno s prazno gumo, ja pravi naziv za divjo cesto.
Pa lep dopust
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.425
413
83
Vinica je itak top choice za Dalmacijo. Včasih recimo tudi preko ZG, ker preferiram AC. Ampak nikoli za nazaj, sploh ne v "vročih urah". Ker na naplatni Bosiljevno 2 je max 20 avtomobilov, na meji čez Kolpo max 10, pred ZG pa ura čakanja in 10km kolona
bonk.gif


Imajo pa na tej furi največje število uniformiranih pištoljerosov na km ceste. Prejšnji teden sem od Kolpe do Ivančne gorice naštel 5 (pet!) wannabe star wars laser fighterjev
smirk-1.gif
Začuda ne v Lokvah pri Črnomlju, kjer sicer stojijo vedno. Ob tabli "Policija 200m levo".
 

Stupo

Fizikalc
28. mar 2009
1.334
0
36
Ljubljana
Mi smo šli 2 tedna nazaj čez Vinico, pa ni bilo gneče.
Štartali smo ob 4:30 iz Ljubljane, do Murterja pa imaš 380km, oziroma dobre 4 ure.