Kdaj kolesar mora uporabiti kolesarsko stezo

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.917
9.115
113
Če so udeleženci v prometu, se morajo držati parvil, ki veljajo za njih - kolesareje. Mi tu na forumu, kelnarce za šankom pa tam. Vožnja s kolesom po prehodu za pešce - smer gibanja pešcev - NI dovoljena.
'Če tega ne dojameš, prosim, lepo prosim, vrni vozniško.'
Video: Meni kot vozniku avta NI potrebno ustaviti v dani situaciji. Kolesarja MORA v dani situaciji ustaviti pred cesto, stopiti z kolesa, peš nadaljevati pot ŠELE ko se prepričata da je to varno in ne ogrožata seba in/ali ostalih udeležencev v prometu.
Če imam zelano na semaforju se moram VSEENO prepričati, da lahko varno prevozimk križišče. Kaj če je nasredi nesreča ali v njem pleše gola italjanka? Grem lahko v križišče?
Ste vi zelenkoti sploh slišali za izraz: Povabilo v smrt? in kako to praktično izgleda v cestnem prometu. Pojdite ponovno v šolo za voznike motornih vozil.
Govorim o posnetku številka 2.
 

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.304
923
113
Peror: mene se ne rabiš bat. Očitno ne razumeš (al pa nočeš) poante. Kar je nekak tipično za one, ki imajo vedno prav. Zdej te mam pa polahko dost, grem na bicikel ;-)
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.266
2.500
113
v lokalni ostariji
Ste kolesarji nepismeni... Ce kolesarske ni potem razumem da ste na cesti (ce to ni prepovedano z znakom). Lepo v gosjem redu. Ce pa kolesarska je pa nimas kaj delat na cesti. Pika.
 

Peror

Majstr
5. mar 2015
1.678
216
63
Ste kolesarji nepismeni... Ce kolesarske ni potem razumem da ste na cesti (ce to ni prepovedano z znakom). Lepo v gosjem redu. Ce pa kolesarska je pa nimas kaj delat na cesti. Pika.

Ja ti si brihta pa ful drugačen od nas, kolesarjev. Od nas, ki smo tudi šoferji, pa fotri, pa mame, pa davkoplačevalci, pa mone, pa idioti. A ti res misliš, da si večvreden, ker svoje riti še nisi posedil na kolo?

Unga butlja pa ne bom več komentiral.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jaka6

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.304
923
113
Itak da ne, k nimas kej razen zalit. Smo pa vse kar si napisal zase tudi drugi, tako da tud kle nis nc drgacn. Pa ceprav mora bit edin tko kot ti pravs a ne? Aka veliki gazda sa biciklom... đizs, kaj vse taca ta bogi planet.

P.S. - zadn stavk je napisan v tvojem stilu, drgac mi sicer ne gre ta slog pisanja.
 
Nazadnje urejeno:

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.266
2.500
113
v lokalni ostariji
Peror kdo pravi da ne kolesarim? To je tvoja bolana domneva! Kolesarim in uporabljam kolesarske steze. Pac ti nisi sposoben dojeti da steza tam ni za okras. In da se da cisto ok peljati po njej. Včasih malo gor mali dol ampak gre. Sej nismo na dirkah tur de slovenija... Ali pac?
 

Peror

Majstr
5. mar 2015
1.678
216
63
Peror kdo pravi da ne kolesarim? To je tvoja bolana domneva! Kolesarim in uporabljam kolesarske steze. Pac ti nisi sposoben dojeti da steza tam ni za okras. In da se da cisto ok peljati po njej. Včasih malo gor mali dol ampak gre. Sej nismo na dirkah tur de slovenija... Ali pac?

Ko bi ti in un butelj znala brat, jaz ne bi zapravljal svojega dragocenega časa z vama. Ampak moram. Vprašanje: kako iz Rateč do Mangarta (za drekače m. sedlo) brez da bi uporabil 'Cesto?'
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.266
2.500
113
v lokalni ostariji
Butl si ti nepismen. A sem lepo napisal ce kolesarske ni pac je razumljivo da greste na cesto (seveda v gosjem redu!) bimbo si celo citiral to. Ampak ker tvoj namen samo pametovanje in jokcanje pac ne zmoreš sirsega pogleda mimo zalitev
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.758
3.615
113
Saj se na papirju povsem strinjam s teboj, ampak dejstvo je da tudi tam, kjer je kolesarska se bodo vedno našli kolesarji tudi na cesti in hočeš nočeš boš ti tisti, ki se jim boš prilagajal.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.917
9.115
113
Ste kolesarji nepismeni... Ce kolesarske ni potem razumem da ste na cesti (ce to ni prepovedano z znakom). Lepo v gosjem redu. Ce pa kolesarska je pa nimas kaj delat na cesti. Pika.

Se strinjam popolnoma. Sam ponavad se definicije kolesarske steze ne ujemajo, ker pomalan pločnik ni kolesarska steza. Pa verjetno termin sreda ceste tud ni enak med mano pa tabo. Dokler eni in drugi ne bomo zahteval ureditve kolesarskih stez in brisanje narisanih stez, ki niso varno prevozne, bo stanje tako, na cesti pa vojna.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.917
9.115
113
Peror kdo pravi da ne kolesarim? To je tvoja bolana domneva! Kolesarim in uporabljam kolesarske steze. Pac ti nisi sposoben dojeti da steza tam ni za okras. In da se da cisto ok peljati po njej. Včasih malo gor mali dol ampak gre. Sej nismo na dirkah tur de slovenija... Ali pac?
Malo gore dole še gre. Kaj pa tam, kjer se kar zaključi v betonski blok? Pa naenkrat neha, pa ne veš a si na pločniku al na cesti, pol se daš na cesto, pa se naenkrat spet pojavi pomalana na pločniku, ti pa gor ne moreš, ker je robnik, pa se točno tam najde tele v avtu in besno trobi.... Ni vse povezano s tourdesloveni, dejte si te blesarije že z jezika spravit.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.917
9.115
113
V petek sem bil na turi, po dogem času sam, brez gospe na katero ponavad še bolj pazim. Ceste Grosuplje - Mlačevo - Dobrepolje se ogibam med tednom po šihtu, ker Dobrepoljci mislijo, da so dejansko manj ko 40 minut iz LJ doma in pol vse živčno tiši do amena. Tko da tam se peljat je skor samomor. Pa se po stranskih cestah prav tako najde tele, ki bi te najraj zradiru, ker se mu zamegli, ko vidi kolesarja na cestnem kolesu s čelado na glavi pa oblečen v dres. Seveda sem spet naletel na enega takega, cesta cela frej, nasproti nobenga, sam ne, treba je s špeglom tik ob komolcu....Sem ga v gostilni par km naprej našel, pa ga lepo vprašal, če trenira kok bliz kolesarja še lohk zapelje, da ga ne podre. No iz gofle se mu pa usujejo točno taki idiotizmi, kot jih tule prebereš. Da on dela, pa da ga oviram....na poti do kam, domov se mu očitno ne mudi, če more še za šank. No sej ko razjahaš in parkiraš kolo in se usmeriš proti teletu ponavad umirijo retoriko in se opravičijo. To dotično tele me je prehitelo potem še enkrat....vzorno.
 

cappy

Guru
8. apr 2010
8.155
4.483
113
v Kranju se je naredilo nekaj kolesarskih. Ampak le zato da se označi kljukca. Tam po koroški maš sedaj števec kolesarjev ej.. pa 10x gor in dol v razmaku 1km. Super. Zaenkrat se še peljem tam po kolesarski ampak vprašanje kolikokrat še.


Kjer je novi hofer tam pri qlandiji so sedaj tako speljali da če greš iz Kranja ven "moraš" 2x čez cesto in še enkrat čez prehod za pešce/kolesarje za cca 500m kolesarske. Ne vozim tam po kolesarski.
 

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.304
923
113
Ko bi ti in un butelj znala brat, jaz ne bi zapravljal svojega dragocenega časa z vama. Ampak moram. Vprašanje: kako iz Rateč do Mangarta (za drekače m. sedlo) brez da bi uporabil 'Cesto?'

Dragoceni cas? Tvoj? Vic poletja... Anyway, ko vidis kolesarsko skreni nanjo. To je vsa logika. Sej se bos navadu, verjem.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.917
9.115
113
alkoholik Tist je druga stvar in tega početja nikol nisem podpiral. Sam uporabim kolesarsko, kjer se le da, samo povsod se tega varno ne da nardit.
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.266
2.500
113
v lokalni ostariji
Floki jaz se čist fletn vozim po njej. Sej z avtom tudi nismo stalno na avtocesti.... Pac prilagodis hitrost razmeram. Aja pa k b bla cesta fuuuul boljsa pa ni. Sama kolesnica.

Zaradi tega ste kolesarji nepriljubljeni pri voznikih. V kolikor bi vsi kao pajkicarji itd se lepo vozili po kolesarskih kje so (pa ceprav slabe) oziroma po cesti en za drugim bi bili veliko bolj priljubljeni... Ker pa rni hocejo pokazat da so kao neki vec in rinejo v nevarnost, avtomobilisti pa tudi vsi napeti trobijo itd pa je problem...
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.917
9.115
113
Ma nehi že s temi pajkičarji. Mene osebno, kadar sem v avtu ali pa peš, bolj motijo Ljubljanske mestne kamikaze, ker nikol ne veš od kje ti bo prletu. S pajkičarji nimam skor nikol težav, pa sem ogromno na cesti po celi naši lepi, se najde kak pacient, sam so v manjšini. Celo zadnjič čez Vršič jih je blo vsaj 50 gor dol, pa ni blo posebnih težav. S pajkičarji imate težave samo zafrustriranci posebne sorte. Eni ljudje dobijo kr ošpice, sam da zagledajo kolesarja v dresu, pa se lohk čist lepo pele in se mu lepo umakne. Sam se umaknem skrajno desno izključno na ozki cesti in po tem, ko človek za mano zmanjša hitrost, ker če si stalno skrajno desno se dogajajo zelo zanimive stvari. Če si jemlješ svoj meter, ponavad ni takih težav. Je pa teh cestnih bojevnikov kar precej, ker na vsakih 100-200 km srečam kakšnega, če pa ne ni izbiral poti, bi blo pa to še pogosteje.
Zadnjič sva tud mela pogovor, sicer miren z enim, k mu ni blo všeč, da se po krožnem peljem po sredini. No pol sva ugotovila, da me na krožnem itak ni imel namena prehitet in da je taka vožnja nujna zarad samoohranitve, ker edino tko preprečiš, da te kako tele ne gre prehitevat v ozkem krožnem prometu.
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: sad

cappy

Guru
8. apr 2010
8.155
4.483
113
Koga briga priljubljenost? Kaj misliš da se bomo pajkičarji kar odstranili če boš 2x odkimal z glavo pa malo potrobil?