Kdaj kolesar mora uporabiti kolesarsko stezo

Peror

Majstr
5. mar 2015
1.678
216
63
Zbij ga hudiča! Prisežem, da je tako prav!

Če pa gužvo slučajno dela en italijan v avtu, pa za njim, z bejzbolko ga zdemolirat pa otroke v vodo pometat! Da ga bo izučilo gužvo delat po cesti, po kateri se gospod slovenc pelje
 

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.501
1.006
113
Peror: debil si kvecjemu ti. Zarad mene lahko kolersaris po svojem ticu, samo dokler imas na voljo kolesarsko, ti pa se raje drkaris po cesti za avte si pac to kar oznacujes druge: debil. In eno je avto druzine Kremenko ali avti kot se danes vozijo po cestah. Z njimi kolesar res ne spada v isti spil. Ampak ok, pocni kar hoces, ti si faca, drugi pac pojma nimamo. Sam upam, da te kdo ne zdre, ker nisi pa tko velka faca kot mogoce mislis da si.
 

Peror

Majstr
5. mar 2015
1.678
216
63
Ti le glej, da ne boš ti enega zdrl. Pa potem čez pol leta na štriku visel, ker si fotra al pa mamo od nekomu ubil. Če pa že boš, pa glej, da bo štrik zdržal...

P.S.: nikjer nisem napisal, da grem po cesti kjer je na voljo kolesarska. Ampak kaj bi ti razlagal ane?

P.S.2: ko vidiš kolesarja, daj gas in ga povozi. Če boš mel srečo boš povozil koga od profi tekmovalcev, ki si s tem kupuje kruh, če boš imel pa slab dan pa samo nekoga, ki ima potomce. Ali pa družino. V glavnem daj GAS ker ti si car in cesta je TVOJA!!! Samo TVOJA!
 

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.501
1.006
113
Ja ja seveda. Vse kar se lahko pripeti meni, se tebi ne more ne? Predvsem jaz naj pazim ne :) Res si poln dreka (sam sebe), ala vera.
 

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.501
1.006
113
To je tvoja definicija (cesta za avte), ki zakonsko pač ne drži .

Res je, na zalost. Ne vem samo zakaj se delajo kolesarske steze, ker avto, kolo ni isto. Zato, ker kolesar na povrsini kjer je vecinoma avto je smetalo. Ne recem, da ne gre in da se ne da ampak kjer so kolesarske steze naj gre kolesar brez pardona vozit po njih. Al gre najprej za njegovo varnost, saj je z naskokom najmanj zasciten med vsemi udelezenci. Kaj ni jasno? Ok, razen samooklicanih ubermenschov, katerim noben ne bo govoru kje in kako naj vozjo. Po pa jokajo k kazen fasejo. Danasnji metrojcki...
 

Peror

Majstr
5. mar 2015
1.678
216
63
Res je, na zalost. Ne vem samo zakaj se delajo kolesarske steze, ker avto, kolo ni isto. Zato, ker kolesar na povrsini kjer je vecinoma avto je smetalo. Ne recem, da ne gre in da se ne da ampak kjer so kolesarske steze naj gre kolesar brez pardona vozit po njih. Al gre najprej za njegovo varnost, saj je z naskokom najmanj zasciten med vsemi udelezenci. Kaj ni jasno? Ok, razen samooklicanih ubermenschov, katerim noben ne bo govoru kje in kako naj vozjo. Po pa jokajo k kazen fasejo. Danasnji metrojcki...

Kazen?!? Kakšno kazen točno vseved?!? :) dej bejž rajš na pir...
 

Success

Fizikalc
5. sep 2010
534
177
43
Pa sej ni res, kam ste prišli..

Seveda noben ne bo zbil in niti ne želi zbiti kolesarja, ki vozi po cesti.

Govorimo le o tem, da kolesar vozi po prometni cesti, med tem, ko ima nekaj metrov stran kolesarsko stezo - če še vedno govorimo o NM - Otočec. Tega pa res tudi jaz ne razumem. Če gremo jaz in moja družina na kolo, definitivno izberem kolesarsko stezo (če imam to možnost). In ta iz NM do Otočca in naprej je neverjetno ravna in lepa.

Če pogledam iz oči kolesarjev, je res preveč, ampak res preveč jeznih in nespametnih voznikov avtomobilov. Slednji kolesarje prehitevajo 20cm od samega kolesarja, kar je seveda nevarno.

Problem je to, da so vozniki avtomobilov proti kolesarjem, kolesarji pa proti voznikom avtomobilov, noben pa ne razume en drugega. Če ni poleg kolesarske steze, se morata in en in drugi prilagajati prometu. Če je kolesarska steza, bi kolesar moral peljati po njej.

LpS
 
  • Všeč mi je
Reactions: pep in sad

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.501
1.006
113
Kazen?!? Kakšno kazen točno vseved?!? :) dej bejž rajš na pir...

Kaksen pir? Da ni pr teb kak prevec, ceprav je sele popoldan. Sam na cesto ne it, ceprav si kao ueber. Drugace pa dej nestrpnez, razumi kaj zelim povedat. BMK zate, ti si itak nekaj vec (wannabe), po novem se ti zadeve ne morejo zgodit (res si car). Gre se za ostale povprecneze, ki dejansko tvegajo in tud umirajo zarad takih soferjev k si ti (k misljo, da se jim kaj takega ne more zgodit). Dripac...
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
15.906
2.506
113
Kolesarji so na taki cesti udeleženci v prometu. Če tega ne dojameš, prosim, lepo prosim, vrni vozniško.
Če so udeleženci v prometu, se morajo držati parvil, ki veljajo za njih - kolesareje. Mi tu na forumu, kelnarce za šankom pa tam. Vožnja s kolesom po prehodu za pešce - smer gibanja pešcev - NI dovoljena.
'Če tega ne dojameš, prosim, lepo prosim, vrni vozniško.'
Video: Meni kot vozniku avta NI potrebno ustaviti v dani situaciji. Kolesarja MORA v dani situaciji ustaviti pred cesto, stopiti z kolesa, peš nadaljevati pot ŠELE ko se prepričata da je to varno in ne ogrožata seba in/ali ostalih udeležencev v prometu.
Če imam zelano na semaforju se moram VSEENO prepričati, da lahko varno prevozimk križišče. Kaj če je nasredi nesreča ali v njem pleše gola italjanka? Grem lahko v križišče?
Ste vi zelenkoti sploh slišali za izraz: Povabilo v smrt? in kako to praktično izgleda v cestnem prometu. Pojdite ponovno v šolo za voznike motornih vozil.
 
Nazadnje urejeno:

Schime

Guru
22. nov 2008
1.969
764
113
Manjka preproste potrpežljivosti. Da voznik avtomobila lahko malo počaka, če nasproti vozijo vozila in potem varno prehiti kolesarje. Da ga prehiti na varni razdalji
Da se kolesarji ne vozijo po cestah ob času ko so te najbolj obremenjene. In, da se vozijo na način, da čim manj motijo promet.
Manjka zdrave pameti in potrpljenja. Zdaj bi pa vsi nekaj rinili. Nobeden ne more ne počakat ne nič. Potem pa en bol pameten kot drugi.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Success in sad

Peror

Majstr
5. mar 2015
1.678
216
63
Kaksen pir? Da ni pr teb kak prevec, ceprav je sele popoldan. Sam na cesto ne it, ceprav si kao ueber. Drugace pa dej nestrpnez, razumi kaj zelim povedat. BMK zate, ti si itak nekaj vec (wannabe), po novem se ti zadeve ne morejo zgodit (res si car). Gre se za ostale povprecneze, ki dejansko tvegajo in tud umirajo zarad takih soferjev k si ti (k misljo, da se jim kaj takega ne more zgodit). Dripac...

Jaz sem nestrpnež?!?!? A se ti duvaš kako kolesar nima prostora na cesti ali ti in tebi podobne naduvane riti? Po možnosti z vsaj 150hp pod streho, ki ne morejo brez jebenih frustracij prehitet enga kolesarja pri 30km/h.

Beri človek!!!! : včasih pač ne moreš it deugje kot po cesti! Če hočeš v Bovec iz katergakoli drla Slo, moraš po cesti. Če hočeš na Mangart - cesta!!! A si ti zabit a se sam delaš?

Kje točno sem jaz neki wannabe? Pišem ti direkt o v faco človek. Ti si tisti, ki tu igra boga in odloča kdo kam sodi na cesti. I
Jaz imam 10kg vozilo, ti pa 1,5 tone. In TI se pritožuješ klošar en!!! Nosiš odgovornost, ki se je ne zavedaš! Kolesar na cesti ogroža SEBE, ti z avtomobilom pa ogrožaš še VSE OSTALE! A ti je jasno al rabiš risbico?
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.463
2.780
113
v lokalni ostariji
Vsi bi vse. Vsi so kao sibkejsi in lahko ker ni prepovedano...

Ce je kolesarska steza pa kakrsnakoli ze je, kolesarji majo da jo uporabijo.

Pa bo veliko manj nestrpnosti.

Kolesarji ogrožajo tudi ostale! Poleg sebe. V kolikor se ne drzijo pravil in zdrave pameti.

Sej zdej jih vedno vec ze na avtocesto zavije. Zakaj pa ne? Jih bodo ze pazili...
 

Peror

Majstr
5. mar 2015
1.678
216
63
Pa kdo hovori o tem, da se ne upodablja kolesarska steza kjer je ni?? A ste vsi slepi al komu jst pišem? A rabiš moje citate da boš videl kakšne nesmisle pišeš?

Govorim o poteh, kjer kolesarske ni! A ti mar veš za vsak del ceste v EU kje je kolesarska? Ne veš! Pizdiš in trobiš pa povsod ane?
 

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.501
1.006
113
Jaz sem nestrpnež?!?!? A se ti duvaš kako kolesar nima prostora na cesti ali ti in tebi podobne naduvane riti? Po možnosti z vsaj 150hp pod streho, ki ne morejo brez jebenih frustracij prehitet enga kolesarja pri 30km/h.

Beri človek!!!! : včasih pač ne moreš it deugje kot po cesti! Če hočeš v Bovec iz katergakoli drla Slo, moraš po cesti. Če hočeš na Mangart - cesta!!! A si ti zabit a se sam delaš?

Kje točno sem jaz neki wannabe? Pišem ti direkt o v faco človek. Ti si tisti, ki tu igra boga in odloča kdo kam sodi na cesti. I
Jaz imam 10kg vozilo, ti pa 1,5 tone. In TI se pritožuješ klošar en!!! Nosiš odgovornost, ki se je ne zavedaš! Kolesar na cesti ogroža SEBE, ti z avtomobilom pa ogrožaš še VSE OSTALE! A ti je jasno al rabiš risbico?

Berem. Pa mogoce bi se ti. Sem veckrat napisal, da tam kjer JE kolesarska, kolesar nima kaj poceti na cesti. Sicer pa, kot pravis zate to ne velja, ker tebi noben ne bo govoril kako pa kaj. Naj bo, faca.
 

Floki

Guru
6. sep 2007
10.070
3.157
113
Danes sem naredil 80 km okol Šenčurja Medvod Kranja do Lj kolesarska cesta skoraj povsod nekje še zelo široka za dva pasova. Kjer je bila so jo uporabljali vsi kolesarji..... z izjemo cestakov, ti so vozili v štric po glavni cesti.
 

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.501
1.006
113
Jaz sem nestrpnež?!?!? A se ti duvaš kako kolesar nima prostora na cesti ali ti in tebi podobne naduvane riti? Po možnosti z vsaj 150hp pod streho, ki ne morejo brez jebenih frustracij prehitet enga kolesarja pri 30km/h.

Beri človek!!!! : včasih pač ne moreš it deugje kot po cesti! Če hočeš v Bovec iz katergakoli drla Slo, moraš po cesti. Če hočeš na Mangart - cesta!!! A si ti zabit a se sam delaš?

Kje točno sem jaz neki wannabe? Pišem ti direkt o v faco človek. Ti si tisti, ki tu igra boga in odloča kdo kam sodi na cesti. I
Jaz imam 10kg vozilo, ti pa 1,5 tone. In TI se pritožuješ klošar en!!! Nosiš odgovornost, ki se je ne zavedaš! Kolesar na cesti ogroža SEBE, ti z avtomobilom pa ogrožaš še VSE OSTALE! A ti je jasno al rabiš risbico?

Klosar te je naredu, zal nepismen, ker pac ne beres. Ueber mensch... In ne polagaj / zgovarjaj se na neke situacije o katerih tu ni govora. Tu je govor o tem, ko je poleg ceste na voljo se kolesarska steza. Tebe to itak ne tangira, ker pocnes samo to kar ti zelis, car veliki. Ostalo kar navajas pa je zrastlo v tvoji glavi z namenom,da se nekaj povadis iz gluposti v katere si se sam zakopal. Sam tega nikoli nisem omenjal. A bo slo, veliki gazda?
 
Nazadnje urejeno:

Peror

Majstr
5. mar 2015
1.678
216
63
Klosar te je naredu, zal nepismen, ker pac ne beres. Ueber mensch... In ne polagaj / zgovarjaj se na neke situacije o katerih tu ni govora. Tu je govor o tem, ko je poleg ceste na voljo se kolesarska steza. Tebe to itak ne tangira, ker pocnes samo to kar ti zelis, car veliki. Ostalo kar navajas pa je zrastlo v tvoji glavi z namenom,da se nekaj povadis iz gluposti v katere si se sam zakopal. Sam tega nikoli nisem omenjal. A bo slo, veliki gazda?

Šlo bo ja. Upam, da me enkrat srečaš na kolesu, mi skoraj vzameš življenje, potrobiš, odpreš šipo, me ozmerjaš s klošarjem, pokažeš fakiča, scitirašaš zakone, ki jih kršim, potem te pa nekje ujamem. Naj se zgodi.