Katero toplotno črpalko

ncnifrej

Guru
14. avg 2013
1.962
812
113
ok če je normativ 55l / osebo - potem ima 300l smisel.
tuširajo se ponavad 2-3 zapored.. 2 sta potratni, eden je mal bolj varčen (mogoče z uvedbo TČ delegiram vrstni red tuširanja - da je najbolj potratna zadnja :p )

električen grelec v zalogovniku - je pa potem kaj.. backup od backupa? bolj marketinška fora?
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.221
4.700
113
Če se tuš uporablja za zagotavljanje čistoče telesa, potem poraba vode ni velika. Jaz se tudi doma tuširam skoraj enako kot v avtodomu, kjer je količina vode precej omejena. Ampak zadošča.
Vprašanje pa je, kaj ostalega še kdo počne pod tušem. Tu potem lahko ti normativi, ki so postavljeni dovolj razkošno pač padejo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: vincent in Valhalla

B81

22. jul 2007
34.489
8.958
113
no, preden bo tekma, kdo je bolj čist... mi se praviloma tuširamo 1x/dan. pozimi smo vse otroke tam do starosti 4-5 let tuširali 1x/2 dni. kdor ima težave z dermatitisi, ve, kaj pomeni prepogosto tuširanje. zdaj se pozimi vsak dan ali tudi še na 2 dni, odvisno, kako je stanje. tako, komot poberemo lovoriko pujskov, če to pomeni prenehanje prepucavanja, kdo je bolj "čist" oziroma "čistunski".
Ok, jaz sem to povezoval s kolicino vode, ker se SV pac porablja pri tusiranju, ne da bi zdaj sablje in kopja vlekli ven :D
 

Dik

Fizikalc
28. okt 2007
1.537
76
48
Od križišča mal naprej na desno
A pa vam voda ogreta na 40-45c zadošča? Ko sem svojo stč po montaži nastavil na 45c mi je mati rekla, da s tako mrzlo vodo pa ona ne more posode normalno pomiti :) Od takrat jo laufam na 55c poleti in pozimi. 2 stanovanja, 5 oseb, 300l stč pa nam vode še nikoli ni zmanjkalo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: ncnifrej

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.339
5.371
113
10 let mlajsa sodelovka, kupila novo stanovanje, nova kuhinja - brez pomivalca. Adijo pamet... Tist pa res rabis vec kot 45. Tudi za pranje cunj, kdor to se na roko...
 
  • Všeč mi je
Reactions: tony

ptice

Fizikalc
23. jul 2011
225
172
43
Imamo 300 l bojler, 5 oseb, od tega 3 najstniki, in pes. Zadostuje. Nisem pozoren, koliko časa ogreva 10 kW TČ. Sedaj seveda drugače kot decembra pri 0 in 100 % vlagi. Temperatura je nastavljena na 45 C, ko pade na 38, dogreje. Bojler ima tudi vgrajen grelec na kabel.
 
  • Všeč mi je
Reactions: ncnifrej

B81

22. jul 2007
34.489
8.958
113
E bejž no. Mi smo 5 članov na 180l bojlerju gretim z TČ, pa nam še ni tople vodr zmanjkalo.
Mislim, da naša "pametna" zadeva uporablja bojler s SV za odtaljevanje in če je treba tudi ogrevanje. mi sicer ni jasno, kako lahko zmanjka 285L vode, so mi pa rekli, da voda ni enako topla v celem bojlerju in je nekaj mutil, da topla voda gre ven in jo nadomesti nova hladna in je bla cela štala. Se pa v aplikaciji prav vidi, kako se ob tuširanju pozimi, ko se rabi toplejša voda, temp. vode pomika navzdol. Eno tuširanje porabi ca. 5°C toplote vode, torej 50 na 45.
 
10 let mlajsa sodelovka, kupila novo stanovanje, nova kuhinja - brez pomivalca. Adijo pamet... Tist pa res rabis vec kot 45. Tudi za pranje cunj, kdor to se na roko...

verjento kuhinje dipo at co kjer imaš 3/4 bele tehnike že vštete v ceno, pomivalc in koristo pa sta ponavadi na vojo za doplačilo

se strinjam s tabo pomivalc je nujna zadeva
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.339
5.371
113
Ne, po meri narejena kuhinja, ata mizar. Ostala bela tehnika boscheva višji rang. Drugace ne bi niti vedela, ce ne bi slučajno istočasno kupila se ena sodelovka in sta se skos pogovarjali, kaj in kam se zdaj splaca it pogledat za to in ono. Fiksna ideja, nimas kaj... Ima pa sreco, da ce si premisli, bo ata predelal...
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: Marxon

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.333
5.851
113
pri taščici
Tudi moja raje na roke pomiva kot na stroj. Pa so doma imeli stroj, ki (je) pomiva(l) ob sobotah in nedeljah. Prostor za pomivalca sta zasedla kosa za smeti.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.927
4.989
113
Mislim, da naša "pametna" zadeva uporablja bojler s SV za odtaljevanje in če je treba tudi ogrevanje. mi sicer ni jasno, kako lahko zmanjka 285L vode, so mi pa rekli, da voda ni enako topla v celem bojlerju in je nekaj mutil, da topla voda gre ven in jo nadomesti nova hladna in je bla cela štala. Se pa v aplikaciji prav vidi, kako se ob tuširanju pozimi, ko se rabi toplejša voda, temp. vode pomika navzdol. Eno tuširanje porabi ca. 5°C toplote vode, torej 50 na 45.
Jaz imam gretje vode nastavljeno poleti na 46 pozimi stopinjo ali dve več, ter delto 6 stopinj. Tako da ko voda pade na 40 začne dogrevat. Poleti se kompresor vklopi večinoma 1x na dan, pozimi pa mi je vseeno ker TČ tako ali tako dela 24/7.
 
Ne, po meri narejena kuhinja, ata mizar. Ostala bela tehnika boscheva višji rang. Drugace ne bi niti vedela, ce ne bi slučajno istočasno kupila se ena sodelovka in sta se skos pogovarjali, kaj in kam se zdaj splaca it pogledat za to in ono. Fiksna ideja, nimas kaj... Ima pa sreco, da ce si premisli, bo ata predelal...

a ni pustila kje kakih 45 al 60 cm placa za samostojno zadevo? jaz si v svojem jajčku dimenzij 1,60 x 3,50 m niti pod razno ne zamišljam da bi na roke pomival, niti ni placa kam oprano posodo dajat