katero podjetje - lesena hiša

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.105
5.929
113
Koliko je prevodnost 2 slojne šipe? 1,1? v tem primeru gre 0,4 gor. Imam pa 70m2 oken. Razlika v ceni med 2slojno in 3slojno šipo je bila drobiž čez 200€ v ponudbi. Kdor se v tem primeru odloči po vsej sili za 2slojne šipe, se ne zaradi denarja, ampak zaradi inata.

Kar se tiče pa prezračevanja, mi boš moral pa ti podati po koliko se računa brez prezračevalne naprave. Kaki je standard zračenja na roke? Jaz ga ne poznam. V praksi pa baje (tako znalci), če zračiš 2x/dan po 5-10min vsa okna na stežaj, kar se "uči", da je ustrezno zračenje, je poraba nižja od rekuperacije, ki dela 24/7. Tega ti ne znam torej izračunati, ker ne vem kaki so ustrezni vstopni podatki. Sem dala dol URSO zdajle zaradi tebe in po defaultu ima tudi ta rekuperacijo z izmenjavo zraka 0,5 volumna na uro in 80% učinkovitostjo (torej rekuperacija). Sem šla brskati v fascikle, kaj mi je projektantka v gradbeni fiziki upoštevala. Isto. Očitno je to defaultna nastavitev, ki je nihče ne pipa, razen če jo hoče izboljšati. Mi je pa upoštevala dvoslojne šipe. Pač tok, da gre gradbena fizika skozi :zavijazocmi:

Govoriš pa točno to, kar jaz skos trajbam. Vsak naj zase pogleda, pa ne pusti odgnati kar tako. Moj primer je pa samo primer, kako je lahko hiša vsa narobe, pa lahko brez nekih hudih pretresov zadostiš zahtevam, ki so v urbanem mitu v iber drage. Zgolj za motivacijo, da se splača malo preveriti. Torej pavšalno trdim, da se splača preveriti, ne da bo vsaka z drobižem to dosegla.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

A danes pod temeljno ploščo še prakticirajo penjeno steklo?
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.105
5.929
113
Uf, penjeno steklo. Najbrž, če je želja, še, ampak že dolgo nisem nič okoli njega slišala. Verjetno ga dajejo tisti, ki veliko dajo na bio eko zadeve in nočejo striropora in plastike nikjer. Je pač (najbrž tudi zaradi tega) dražji.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Kaj pa vem ... meni je to potencialno daleč najboljši material. Pa je surovina zanj čista reciklaža. Od kje sem ga že takrat dobil ... nekje iz Švice? Torej se zadeva pri nas ni prijela?
 

luka51

Guru
16. avg 2007
14.174
5.439
113
Pol pa gledaš slike in se vprašaš kje je predviden plac za ogrevanje?, kje je v tem lesu elektro napeljava ali vodovod itd. Pomojem moreš to še vse znotraj obdelat inštalacijsko ravnino pa gipsom, da napeljave skriješ.
 

Vadim

Guru
2. jul 2020
4.416
5.782
113
Notranje slike so bolj ali manj 3D renderji. Seveda, da moraš še temelj postaviti in ustrezne inštalacije.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
14.174
5.439
113
Pol na koncu ko stvari skupaj potegneš pa vidiš, da bi te klasična skeletna ki je izolacijsko boljša prišla enako :)
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.233
6.746
113
Zakaj bi? tale lesena je tako mala, da lahko greješ s klimo/klimami.

elektro instalacija pa pridejo kaka 2-3k

vodovod...verjetno jurija.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
14.174
5.439
113
Kam boš dal napeljavo? V to konstrukcijo ne. Torej moreš delat komplet čez vse stene instalacijsko ravnino. In pa naredit neko vetrno zaporo, ker ko bo zob časa nardil svoje te brune ne bodo več 100% veter diht.
za 137m2 skeletno mansardo zaprto iz zunanje strani in pod streho. zunaj DHF in notri OSB, pleh streha in 4x strešno okno, sem dal 51k. Par jurjev še za celulozo v stenah in stropu, od 20-35cm debelo. In primerjaj ceno z večjimi zgoraj. Kaj točno si na boljšem s to varjanto?
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.233
6.746
113
Ni treba, lahko delaš "nadometno" instalacijo. Grdo je? Se navadiš :) Se pa veliko skrije "za elemente" lahko.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.233
6.746
113
Zdaj se menimo o uber cheap rešitvi za posametnika ali par...kakorhitro se menimo o čem drugem, se spremenijo kriteriji.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
14.174
5.439
113
Samo povedat hočem, da ni tak uber cheap kot zgleda na prvi pogled. In so boljše variante za podoben denar.
Sem gledal kakih 10 let nazaj za garažo da bi to vzel, ko so eni ponujali enbako vrsto. No na koncu me je skeletna prišla ceneje, večja.
Res, da moreš kaki šrauf pa žebl tudi sam spičit v les in ne da ti vse drugi naredijo.
 

landcruiser

Fizikalc
19. sep 2007
286
31
28
Jaz sem pred nekaj leti gledal podobne variante (brunarice) za vikend na morju. na koncu sem se odločil za XLAM (10 cm) izvedbo. V notranjosti je nekaj knauf sten, tako da so instalacije večinoma tam, kar pa je bilo ob zunanjih stenah, pa gredo instalacije po zuanji strani pod fasado (kamena volna), tako da je v notranjosti ostala gola lesena stena. Cenovno je prišlo malo dražje od podobno velike brunarice, a praktičnost izvedbe in končni izdelek odtehtata razliko v ceni.