Katero pametno uro

bigpuher

Pripravnik
25. feb 2018
83
2
8
Nagledano imam dva primerka katero uro bi imel: huawei watch gt2 ali pa Samsung Galaxy Watch Active 2 ta samsungova ima možnost merjenje krvnega tlaka. Ne morem se odločiti, kaj vi priporočate. Katero od teh dveh izbrati?
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.796
6.073
113
Kljub merilcu tlaka, bi svetoval Huawei. Kar me blazno moti je to da moraš Samsunga polnit vsak dan, če imaš srečo na dva dni, Huawei pa na vsaj 14. Merilec tlaka je sicer fajn, vprašanje se mi poraja koliko kaže pravilno, in koliko razumem merjenje tlaka mora biti verjetno pašček do konca zategnjen, kar pa mene blazno moti. Če narobe razmišljam me naj lastnik Activa2 popravi.
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.611
1.527
113
Tudi to je meni pilo živce pri samsungu, 2 dni baterije je bila bolj izjema kot pravilo. Z gt2 je 10 dni minimum. Vse ostalo pa se mi zdi pri samsungu malo boljše izvedeno
 

amacar

Majstr
29. apr 2010
4.111
438
83
+ gps je na gt2 (vsaj na 42mm verziji) precej slab in odstopa napram samsung active in npr amazfit gtr.
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.611
1.527
113
Imam gt2e, ki je not enaka kot gt2, primerjam gps s kolesarskim in je kar točen, edino pri višinomerju ga malo serje včasih
 

matej1990

Fizikalc
14. feb 2020
468
110
43
Dela sploh merjenje pritiska pri nas na Galaxy watch A2? Kolikor vem je zadeva regijsko omejena, tako kot tudi ECG funkcija.
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.323
372
83
Ce smem izkoristit temo:
kaksno je mnenje o Amazfit urah? Vzel bi nekaj cenovno ugodnega, iz firbca, za vsakodnevno nosnjo, gledam pa GTR 47mm in pogojno Stratos 3.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.796
6.073
113
Jaz imam Amazfit GTR. Žena pa Huawei gt2. Žal moram priznat da je Huawei boljši. GPS je na Huaweu boljši, malenkost je odzivnejši, ekran je na Huawei tudi odtenek svetlejš, meri stres, meritve spanca ima bolj razdeljene. Najbolj mi živce pa para to, da ko imam na vadbah nastavljen autopause mi vsakokrat 4x na dolgo zavibrira ko zazna pauzo. Pa da bi samo enkrat malo za desetinko, bi razumel ampak 4x na dolgoooo.... zakaj pa imam autopauzo, če naprimer hodiš in se ustaviš (semafor, prehod za pešce itd..) GPS enostavno znori, in pol ko ti dejansko stojiš on izriše 200m poti vamo-tamo brez veze..
Baterijo pa imasta oba enako dobro. Še dobro da sem za GTRa kupil po popustih od forumskega kolega Primoža, pa se na koncu ne sekiram preveč. V prvi vrsti sem kupil da mi javlja emaile, smse in teams sporočila, da ne rabim vsakokrat segat po telefonu.
Še vedno pa pravim... prava ura je automatik... tiktak, to o čemer govorimo so samo elektronski gadgeti.
 
  • Všeč mi je
Reactions: BornSkeptic

amacar

Majstr
29. apr 2010
4.111
438
83
Jaz imam pa ravno obratne izkušnje. Moj GTR 42mm ima boljši GPS (primerjava s telefonom in samsung watch active kaže minimalno odstopanje), od punce gt2 42mm pa ima večje odstopanje (prej je imela samsung watch active, ki se je poslovila ob prvem stiku z vodo -> so jo zastonj popravili od tod tudi direktna primerjava GPSja, ker ima sedaj dve (huawei kupljena kot zamenjava)). Nisem pa primerjal GPSja še napram očetovi gt2 46mm.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.796
6.073
113
Še en plus Huaweja 46mm da se lahko pogovarjaš preko ure, in da ima interno memorijo, tako da si lahko glasbo gor naložiš in poslušaš. Tega na Amazfitu ne moreš, ker ima zgolj 40MB memorje. Kje so še tako malo memorijo najdli ne vem. Kompas na amazfitu kaže kam mu paše, samo tja ne kje je sever, in ura ima pazi, barometer... Za kaj bi ga uporabljal? Mogoče za vremensko napoved? Ampak potem bi razvojniki lahko naredili 15 minutno semplanje in bi se lahko izrisal graf za en dan nazaj. Tako bi lahko recimo predvidil nevihte z opazovanjem nenadnega padca tlaka... Ampak potem rabiš 10MB večjo memorijo, pa so zopet v zosu, ker si je nekdo zamislil samo 40 mega... V glavnem lahko bi bila top šit ura, če bi malenkost bolj uporabili mužgančke. Saj ne da je slaba, samo ni top šit.
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.611
1.527
113
Ja samo koliko je uporabno pa je druga stvar, sploh glede na to, da baterija drži v nedogled. Pri applu je to skoraj da nujno potrebno :) Samo pol je cena že 1k€ ziher.
Pro ima drugače samo boljše materiale, not je ista
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.611
1.527
113
Še en plus Huaweja 46mm da se lahko pogovarjaš preko ure, in da ima interno memorijo, tako da si lahko glasbo gor naložiš in poslušaš. Tega na Amazfitu ne moreš, ker ima zgolj 40MB memorje. Kje so še tako malo memorijo najdli ne vem. Kompas na amazfitu kaže kam mu paše, samo tja ne kje je sever, in ura ima pazi, barometer... Za kaj bi ga uporabljal? Mogoče za vremensko napoved? Ampak potem bi razvojniki lahko naredili 15 minutno semplanje in bi se lahko izrisal graf za en dan nazaj. Tako bi lahko recimo predvidil nevihte z opazovanjem nenadnega padca tlaka... Ampak potem rabiš 10MB večjo memorijo, pa so zopet v zosu, ker si je nekdo zamislil samo 40 mega... V glavnem lahko bi bila top šit ura, če bi malenkost bolj uporabili mužgančke. Saj ne da je slaba, samo ni top šit.

Mužgančke so oni že pravilno uporabili. To ni ura za outdated uporabnike, kot si ti. V letu 2020 se muzika strima preko interneta. Kdo še danes nalaga to bilokam? Verjetno imaš tudi usb ključek z muziko za v avto? Soo 2010. Ali pečeš cdje?
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.796
6.073
113
Pol pa je huawei outdated ko ponuja to možnost. Saj priznam sam tudi verjetno nebi nalagal glasbe na uro, pa če vlačim telefon zraven ali ne. Ampak 40mega c'mon...
 

matej1990

Fizikalc
14. feb 2020
468
110
43
Mužgančke so oni že pravilno uporabili. To ni ura za outdated uporabnike, kot si ti. V letu 2020 se muzika strima preko interneta. Kdo še danes nalaga to bilokam? Verjetno imaš tudi usb ključek z muziko za v avto? Soo 2010. Ali pečeš cdje?
In katere glasbene stream storitve so na voljo na tej uri? Spotify, YT Music, Apple Music,...?
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.611
1.527
113
Pojma nimam. Uro uporabljaš za upravljanje telefona. Torej osnovne funkcije, enako kot upravljanje glasbe naložene na uri
 

B81

22. jul 2007
34.271
8.816
113
Imam Amazfit GTR in GT2. Slednji boljši, prav zaradi možnosti pogovora, če nimaš lih telefona pri sebi. Baterija je ok, vsaj 10 dni, Amazfit pa vsaj 14.
Mogoče bodo dodali še merjenje tlaka, saj priprava verjetno je, tudi kisik meri, dokaj ok, primerjam z naprstnim merilcem... slabost pa je, da nobena ni prav vodotesna, tuširanje odpade.
Pri telemachu dobiš GT2 za 140 eurotov.