Kateri TV izbrati

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.357
9.097
113
55 ne boš jemal. ce se bojiš burn in, potem pač ne oled, da ne boš v stresu 24/7... tvja se pa drugač ne kupuje več na 10 let, žal, ti časi so mimo. Če bo zdržal 10 let je zmaga, če pa ne, je pa to normalno. Za tak budžet, sony oled 65ka, ni važno al K ali L nima veze, očitno tak ga ne boš izkoristil, ker ne veš kaj bi. Denar je. torej še potem razno podaljšano garancijo na x let, pa je to to. Preostanek pa za tablete proti stresu. Tak bi jaz naredil.
 

bpfc

Majstr
12. sep 2008
1.864
57
63
Prosim oprosti, ker nisem prej odgovoril. Sam bi najraje kupil OLED vendar televizijo kupujem vsakih 10+ let in se bojim, da bo burn in prehitro končal življenjsko pot le-te. Ker televizijo kupujem zelo poredko takrat dam za TV raje nekoliko več. Trenutno postavljena končna meja je 5.000 €. Favoriti so: Sony A95K oziroma raje bi prihajajočega Sony A95L. A morda kdo ve kako se Sony obnaša glede burn in-a? V drugem primeru čakam Sony X95L oziroma mika me tudi Samsung QN900C. Imam pa v glavi še en velik problem in sicer kolega je šel zadnjič z mano u trgovino in je rekel, da, če sem zmešan, da kupujem 65" TV in da naj raje kupim 55". Čisto sem zmeden, ker ne vem kaj je prav. Soba je veličine 400cm x 350cm (dolžina x širina) in ni veliko dnevne svetlobe. Po mojem mnenju za 300 cm dolžine od kavča do TV-ja potrebuješ 65" TV (da se lahko komot zlekneš in gledaš) vendar nebi pa rad, da je TV čez celo sobo. V primeru, da vzamem 55" TV prideta v poštev samo OLED Sony A95K oziroma A95L. Ponovno prosim za nasvet katero TV naj kupim in katero veličino (55" ali 65") za 10+ let. Rajši bi OLED vendar se bojim burn in-a. Resnično vas prosim za pomoč. Vnaprej se vam iskreno zahvaljujem.
Za to razdaljo vsekakor diagonala 65". Sony A95k, A95L imata vgrajene Samsungove panele in ti jih ravno zaradi burn-ina odsvetujem.
Kar se tiče letošnjih modelov vseh proizvajalcev, je cena še previsoka. Ugodna cena bo šele koncem leta.
Predlagam sledeče modele:
Pri G modelu moraš podstavek še dodatno dokupit. Za približno enak denar boš dobil koncem leta model G3, ki ima vgrajen že MLA panel, kar pride v poštev, če gledaš v zelo svetlem prostoru.