Kateri sušilni stroj?

mevden

Pripravnik
17. dec 2014
130
15
18
Meni v enem letu se nikoli ni electrolux javil da je posoda polna. Vedno na koncu izlijem vodo v korito za roze in to je to. Susilca imam na balkonu, tako da ni opcije odvodne cevi.
 

stankozaspanko

Fizikalc
27. jul 2012
4.930
7
38
Naš beko javi če slučajno pozabiš izpraznit posodo.
wink-1.gif
 

Alan

Fizikalc
22. jul 2007
2.031
19
38
42
Ljubljana
400eu beko 7kg s toplotno crpalko A++, dela ze 3leta k sus, kondenz mam speljan v odtok in vse kar mam za narest je spucat filter od muck (10sek dela)
 

sumica

Fizikalc
10. sep 2007
1.272
34
48
Zna že kdo odgovorit kaj pomeni učinkovitost kondenzacijskega sušenja B proti A?
 
I

Izbrisan uporabnik 474

For tumble dryers the energy efficiency scale is calculated using the cotton drying cycle with a maximum declared load. The energy efficiency index is in kW·h per kilogramme of load. Different scales apply for condenser and vented dryers.

uGI92H8.jpg
 

flip

Fizikalc
30. avg 2007
1.659
40
48
Citat:
Uporabnik Alan pravi:
400eu beko 7kg s toplotno crpalko A++, dela ze 3leta k sus, kondenz mam speljan v odtok in vse kar mam za narest je spucat filter od muck (10sek dela)

Pri nas je isto. Pa ma kar veliko za sušiti, vsak dan ziher dva stroja, čez vikend pa še več. Zaenkrat dela kot šus.
 

sumica

Fizikalc
10. sep 2007
1.272
34
48
Imate toliko otrok, vas je več družin v hiši ali imate specifično delo? Ker si ne predstavljam, da povprečna družina z enim ali dvema otrokoma rabi na teden 16 pranj in sušenj?
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.900
1.076
113
www.adriamedia.si
To pa tudi mene zanima. Mi smo trije, pa je v povprečju na teden 8 pranj, od tega 3x skoraj poln stroj, ostalo pod polovico. Če bi bili 4, bi bilo mogoče 1 na teden več.
 

jurski

Zelenc'
14. feb 2012
15
0
1
Mi tudi kupujemo sušilni stroj. Ker gre za prvi nakup, ne vem kako velikega izbrati. Pralni stroj je 6kg (ozki model). V večini primerov peremo s cisto polnim bobnom. Sušilec naj bi bil po prebranem večji. Za koliko? Je dovolj 7kg ali je bolje 8kg. Pri sušilcu na srečo ni omejitve z globino.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.310
5.341
113
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
To pa tudi mene zanima. Mi smo trije, pa je v povprečju na teden 8 pranj, od tega 3x skoraj poln stroj, ostalo pod polovico. Če bi bili 4, bi bilo mogoče 1 na teden več.

Mi imamo povprečno 2 stroja na dan. Nas je 5. S tem, da perem po žensko. Zastopim se nič, trajbam 2 programa nonstop in ga ne znam uporabljati spljoh. Alterasi imajo vse nagruntano do pike, važno je število programov in ločujejo cunje belo od barvnega, tega pa v dodatnih niansah dalje, potem pa te kupčke se naprej po vrsti blaga in nadaljnje po debelini. Nismo sicer dodelali sušilnih navad, vendar domnevam da se tudi sušijo potem vsaka zehta zase. Ker sušilec nima nič manj programov. Z malo sreče so kupcki s pralca ustrezni, pa da nadaljnje ni treba ločiti po tem koliko naj bo kaka majčka suha. Tako da... Imamo samo 2 stroja na dan.
 
  • Všeč mi je
Reactions: visek_izobrazbe
Citat:
Uporabnik sumica pravi:
Zna že kdo odgovorit kaj pomeni učinkovitost kondenzacijskega sušenja B proti A?

višje ko greš po abecedi, več vlage vsebuje posušeno perilo (slabše posušeno, poleg črke mora biti na energijski nalepki tudi procet odstranjene vode) oz z drugimi besedami, če maš sušilc v rangu B, C učinkovitosti sušenja, boš sušil dlje če boš hotel met učinkovitost A, oz tako suho, kot ga osušijo sušilci, ki imajo takšno učinkovitost. sušenja. kaki hotpoint ariston, iondesiti znajo biti nevarni za te oznake
 
Citat:
Uporabnik jurski pravi:
Mi tudi kupujemo sušilni stroj. Ker gre za prvi nakup, ne vem kako velikega izbrati. Pralni stroj je 6kg (ozki model). V večini primerov peremo s cisto polnim bobnom. Sušilec naj bi bil po prebranem večji. Za koliko? Je dovolj 7kg ali je bolje 8kg. Pri sušilcu na srečo ni omejitve z globino.

ja 7 je okej, če upaš nabavi 8. razlogi so učinkovistost (posledično tudi čas, ker se perilo lepo premeša),sušenja, cunje ne pridejo pomečkane, pa če pereš kake večje zadeve,ki recimo ustrezajo po kilaži tvojemu pralcu (pregrinjala in podobno), se mogoče v sušilcu z isto kilažo ne bi poslušile, bi se slabše posušile, itd..
 

MieleFan

Fizikalc
7. sep 2014
1.033
76
48
Priporočam ti,da kupiš sušilni stroj z večjim bobnom.Perilo se lepše posuši.Tudi večji kosi...posteljnina,kovtri,odeje itd.Sušilni stroj,ne kupuješ za par dni.Ampak za daljše obdobje.Od viška glava ne boli
smile-1.gif
.
Pozoren bodi,da ima stopnju sušenosti A.In vsaj A++ energijski razred.
 

jurski

Zelenc'
14. feb 2012
15
0
1
Citat:
Uporabnik visek_izobrazbe pravi:
Citat:
Uporabnik sumica pravi:
Zna že kdo odgovorit kaj pomeni učinkovitost kondenzacijskega sušenja B proti A?

višje ko greš po abecedi, več vlage vsebuje posušeno perilo (slabše posušeno, poleg črke mora biti na energijski nalepki tudi procet odstranjene vode) oz z drugimi besedami, če maš sušilc v rangu B, C učinkovitosti sušenja, boš sušil dlje če boš hotel met učinkovitost A, oz tako suho, kot ga osušijo sušilci, ki imajo takšno učinkovitost. sušenja. kaki hotpoint ariston, iondesiti znajo biti nevarni za te oznake

Ali slednje drži? Namreč proizvajalci opisujejo razred kondenzacijskega sušenja v zvezi z oddajanjem vlage v prostor, nič pa z boljšim sušenjem samega perila.

Hvala predhodnikom za nasvete glede velikosti bobna, bo torej 8kg.
 

MieleFan

Fizikalc
7. sep 2014
1.033
76
48
Nimam nobene vlage v prostoru.Tud,ko sem imel sušilni stroj Bosch pred leti.Bil je kondenzacijski.In nikol nobene vlage.Sploh ne vem,ktero stopnjo učinkovitosti sušenja je imel.Tud za Boschem,k sem imel Aeg najvišji rang.Nikol nobene vlage.Zdej imam Miele 3 leto.tu pa tak sploh ne veš,da imaš sušilni stroj.Je tih,posuši popolnoma itd.
 
Citat:
Uporabnik jurski pravi:
Citat:
Uporabnik visek_izobrazbe pravi:
Citat:
Uporabnik sumica pravi:
Zna že kdo odgovorit kaj pomeni učinkovitost kondenzacijskega sušenja B proti A?

višje ko greš po abecedi, več vlage vsebuje posušeno perilo (slabše posušeno, poleg črke mora biti na energijski nalepki tudi procet odstranjene vode) oz z drugimi besedami, če maš sušilc v rangu B, C učinkovitosti sušenja, boš sušil dlje če boš hotel met učinkovitost A, oz tako suho, kot ga osušijo sušilci, ki imajo takšno učinkovitost. sušenja. kaki hotpoint ariston, iondesiti znajo biti nevarni za te oznake

Ali slednje drži? Namreč proizvajalci opisujejo razred kondenzacijskega sušenja v zvezi z oddajanjem vlage v prostor, nič pa z boljšim sušenjem samega perila.

Hvala predhodnikom za nasvete glede velikosti bobna, bo torej 8kg.

mogoče bi držalo pri klasičnih sušilcih, tistih z el grelcem. Za sušilce s TČ pa mislim da to ravno ne drži