Kateri Smart TV - Philips ali Samsung?

brunobruno

Fizikalc
3. feb 2012
2.146
50
48
In zakaj bi imel qd led, če imaš lahko oled?
Citat:
Quantum Dot is certainly a viable rival to OLED, but it is more of an evolution of LCD than a likely successor to OLED panels. Both have their pros and cons, much like display types found on the market today, but Quantum Dot panels close some of the most notable gaps between the two.
 
Nazadnje urejeno:

bpfc

Majstr
12. sep 2008
1.834
32
63
Citat:
Uporabnik brunobruno pravi: In zakaj bi imel qd led, če imaš lahko oled?
Zgleda, da nisi prebral cele teme. Sylver razmišlja o nakupu Philipsa, ali pa 4 leta starega Samsunga. Jaz mu hočem razložit, da se je v teh 4 letih tehnologija LED TVejev precej spremenila. Ker išče nekaj srednjega, kamor spadajo QD LCDeji, ki so sicer skromen odgovor konkurence na LGejeve OLEDE mu OLEDov sploh nisem omenjal. Se strinjam s teboj, če se lahko stegneš do OLEDa, potem je to najboljša izbira.
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.337
26
48
Izola, Ljubljana
No, zgodba se nadaljuje tako...

Včeraj sem kupil TV Samsung EU 40 ES8000. Model je star 4 leta (leto gor, leto dol). Po specifikacijah je TOP TV zame, vse ustreza tudi zunanja oblika itd...

Začnem uporabljat TV in zaženem Youtube aplikacijo in vidim naslednje obvestilo:
obvestilo.jpg


Najraje bi jo vrgu čez okno!
bonk.gif
pa ravno zaradi youtube aplikacije sem svojo staro Samsung TV prodal in kupil malo novejši model, višji skoraj najvišji model (serije 8) kjer nisem vedel, da bo prav tako nehal delal youtube čez čas!

Ali je kakšna možnost, da bi youtube gledal še naprej, morda s kakim "custom" firmwarom?

Kaj mi je sedaj narediti
crazy1.gif
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
hysterical-1.gif


Oprosti, ni fer, je pa smešno.

Par dni doktoratov pol pa tak zajeb.
rolleyes-1.gif


Jaz bi ga mirno nesel nazaj - sigurno imajo 8 dnevno možnost vračila brez debate, če ne pa stvarna napaka, na škatli omenjajo youtube, dejansko pa ga po 1 mesecu ne bo več.
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.337
26
48
Izola, Ljubljana
Jaz sem se hotu na začetku, ko sem videl ta napis, najprej smejat, pol pa zjokat. WTF jim ni jasno?! Torej na vsake 3 leta bo treba plačat vsaj 500+ EUR, da kupiš nek sredinski nivo TV samo zato, da bodo vse aplikacije delale.

Vračilo ni možno, saj nisem kupil v trgovini, ampak od fizične osebe.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.187
5.732
113
dobro me je nasmejalo ja, čeprav je v bistvu žalostno

dobro opozorilo nam vsem, kaj pomenijo vse te "pametne" naprave in moderno povezovanje. pa tv za par 100€ še preživiš, kaj pa avtomobili z vsemi super duper android apfel auto funkcijami?
 

RagnarZ

Fizikalc
17. feb 2016
936
174
43
Kaj ti je za nardit? Kupi Chromecast in mas mir. Jst mam LG smart tv in sem takoj ko sm kupu tv zraven se Chromecast kupu in dela tako kot mora. Youtube app za Chromecast dela ene 3x hitrejse kot smart tv app, streamam fullhd filme brez zatikanja itd...je tud dovolj majhen da ga sploh ne vidis.
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.337
26
48
Izola, Ljubljana
Citat:
Uporabnik hermann pravi:
dobro me je nasmejalo ja, čeprav je v bistvu žalostno

dobro opozorilo nam vsem, kaj pomenijo vse te "pametne" naprave in moderno povezovanje. pa tv za par 100€ še preživiš, kaj pa avtomobili z vsemi super duper android apfel auto funkcijami?

Res je - dober učni primer za vse. Po parih letih bo treba zamenjati TV, če boste želeli še naprej uporabljali SMART TV.

Ja Chromecast že imam (sem ga uporabljal na starem TV), ampak mi ni to to. Ker morem VEDNO, ko želim uporabljati Chromecast, prestavit iz TV na HDMI vhod. Pol pa iz telefona upravljat Youtube posnetke. Saj ni tako slabo spet, ampak če ima TV aplikacijo, zakaj je ne pustijo do konca, dokler dela TV!

Zdaj že prav razmišljam, da bi kontaktiral Samsung in zahteval pojasnila, zakaj je temu tako!
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Kaj misliš zakaj ga je prodajalec prodajal?

Zaradi selitve v hišo ziher ne.
wink-1.gif
 

bpfc

Majstr
12. sep 2008
1.834
32
63
Citat:
Uporabnik sylver pravi:
No, zgodba se nadaljuje tako...Včeraj sem kupil TV Samsung EU 40 ES8000. Model je star 4 leta (leto gor, leto dol). Po specifikacijah je TOP TV zame, vse ustreza tudi zunanja oblika itd...
To je model 2012, star 5 let. Kakšno leto ti bo že še služil. Upam, da nisi dal za njega več kot 100€ .
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.337
26
48
Izola, Ljubljana
Ne ne, služil bo vsaj še 5 let
smile-1.gif
optimistično!

Hvala vsem za pomoč in nasvete. Morda ne bi bilo slabo, da bi kar Android TV kupil, ampak zdaj je kar je. Bi vsaj delujoče aplikacije imel
smile-1.gif
(pustimo nedelovanje in ostale težave, ki bi jih lahko imel - ali pa tudi ne)!
 
Nazadnje urejeno:

tomi

Guru
1. sep 2007
17.915
9.060
113
39
MB
malo mate kisle, na starejših platformah pač ni več supporta in logično da stvari ne delajo oz. se ukinja zadeve.

sploh pa večjo eksotiko si omisliš na smart tvju, več bo takih stvari
 

sgh

Fizikalc
19. feb 2014
2.644
0
36
Če mene vprašate ali Samsung ali Philips? Potem Sony
smile-1.gif


Kdl imam od začetka in neče crknt,ni varjante,ko vidim konkurenčno sliko se takoj opazi zmazek z barvami kar ene čudne vijolčne nianse.

Seveda je treba pa kupit vsaj en srednji razred,ker poceni ni nobena dobra.
 

urby20

Majstr
14. jul 2010
3.013
298
83
Goriska
Tudi jaz sem bil zelo neoodlocen in sem na koncu vzel Sonyja model KD-55XD8505B.

Dobil sem novega zapakiranega za 950€ z dostavo in mi ni zal niti centa, slika je fenomenalna, sam android pa tudi deluje zelo solidno brez zatikanja.
 

MTB75

Fizikalc
13. maj 2012
365
25
28
Tako kot ti je nekdo že prej omenil. En povprečen tv, za predvajanje pa box, jaz sicer imam androidnega, ki ga dobiš za 50€ in z njem počneš kar želiš.
 

Nitroo

Fizikalc
27. jan 2009
507
67
28
Nabavil minix neo u9h in ga mirno priklopil na 9 let star lg.... Ko puška... Jebeš ti smart funkcije, ki špilajo 3 leta...
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.915
9.060
113
39
MB
še vedno vam enim ni čist jasno, oz mešate hw in sw, tv je čisto zmožen še da dela, pač ni več sw podpore ... tudi voyo recimo ne bo več deloval na starejših smartih (linux variante) ... pa to nima nobene veze s tvji, ampak proplus pač ne nudi več podpore, oz nimajo ljudi ki bi se ukvarjali s tem
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.187
5.732
113
Kako dolgo je po zakonu zahtevana podpora? Yoyota niso oglaševali in napisali na škatlo, youtube pač so.