TV ne procesira več signala

jekleni

Guru
1. avg 2007
2.482
816
113
Kot računalniški monitor sem uporabljal Philips 43PUS6503. Ker mi je usoda očitno namenila, da bo leto 2024 boljše kot letos, si skuša olajšati zadevo in do zadnjega stisniti v to leto, kar si slabega uspe zamisliti. Tako se je včeraj za kratek čas zaznal vonj po smodenju in sedaj TV ne kaže več signala. Prižge se (zaslon postane svetlejši), ampak nti signala iz vhoda HDMI, ne notranjih izbir in aplikacij in kaj vse še ima ne kaže.

Je kaj upanja v trditvi, da je šla ena od matičnih plošč, da moram odpreti TV in pogledati, katera je očitno zanič in če jo najdem, poiščem na ebay rezervni del in jo zamenjam, ali je najbolje peljati škatlo na odpad? (Sem v Švici, mojster za delo takoj računa več, kot je vreden nov ustrezni TV - ker za monitor ne potrebujem aplikacij in Google TV in nič.). (Nov je 230+ CHF)
 

jekleni

Guru
1. avg 2007
2.482
816
113
Ne vem, zakaj. Ne igram iger, zato me celo 30 hz na linux prenosniku ne gane. Vse ostalo je imho enako, kot na monitorju. Zame na pol slepega so velike črke odrešitev.
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.829
725
113
www.jernej.org
si si odgovoril.
sicer tv namest monitorja mora biti kar muka ali?
Zakaj bi bila muka? Paneli v TV-jih so v povprečju boljši od tistih v monitorjih (razen, če daš za monitor toliko kot za dober TV). Preko HDMI 2.0 dobiš tudi 4K 120Hz. Vse ostalo je pa razmerje velikosti TV-ja in razdalje na kateri sediš. Jaz že več kot 10 let uporabljam TV-je namesto monitorja doma.
 

roscha

Fizikalc
27. jul 2007
299
43
28
@ jekleni

V primeru, da problematične plošče ne najdeš "na uč", raje vse skupaj flikni v smeti.
Za dotični model se mi ne da googlat sheme, najbolj verjetno pa je, da ti je crknil T-con ali kak kondenzator na samem panelu,
ni pa nujno.
Glede na to, da se TV prižge je napajalnik verjetno OK. Potapkaj po zaslonu, če se pod prstom pobliska osvetlitev dela.
Če deluje tudi daljinec (on/off) je verjetno tudi main board ok. Torej ostane zgoraj napisano.
AMPAK (!) ne vzemi to za zagotovo, je bolj ugibanje v smislu vedeževalca Blaža.
Ker praviš, da se je zadeva nekaj časa smodila mogoče najdeš posmojen element. Stavim na kak kondenzator.
Preglej tudi vse mini mini SMD elemente, tudi ti radi crkavajo...

Srečno!
 
  • Všeč mi je
Reactions: jekleni