Kateri router?

Radirko

Fizikalc
18. avg 2007
6.242
0
36
Citat:
Uporabnik Alijen pravi:
Noben ne omenja tp-linka. Sam si lastim wr941nd z dd-wrt in je super stvarca to.

Jaz sem nastavljal enega (z dd-wrt) in je popolno sranje. Firmware ne podpira repeater bridge funkcije, tako da je potrebno rocno dodati skripto, ki emulira to funkcionalnost, skripto pa je potrebno pognati rocno po vsakem restartu, ker se v startupu ne izvede pravilno..
 

danielt

Fizikalc
3. jun 2008
1.062
18
38
Citat:
Uporabnik TUPLI pravi:
Kaj imaš : ADSL je pppoe .Imaš optiko ,kakšen modem ? .Mogoče modem z usmerjevalnikom .Izklopi usmerjevalnik v modemu in boš lahko nastavljal router ,da ti bo delal . Imaš inštalacijski CD zraven linksysa in ga zaženi vse ostalo opravi on .

Siolov ADSL 2mega, modem je siolov sagem F@ast.
povezal bi rad: brezžično en prenosnik in žično en pc

lp
 

TUPLI

Fizikalc
12. jul 2010
4.703
0
36
All World
V sagem fast 3344 izklopi wireles .Ali pa kliči na siol support da ti naj dajo modem samo modem in ne tudi wireless. Desna lučka ne utripa več .Imaš kakšno wireless kartico noter v modemu ? Resetiraj router drži tipko cca 30 sekund .Poveži modem in router . Tam ki gre iz modema ETH1 kabel ven na PC ga daj v router WAN . sedaj dej kabel iz PC utp v router v LAN 1 . CD inštalacijski noter in se bo zagnal izberi povezavo PPPoe in naprej vpišeš uporabniško ime in geslo .Vse sam cd od routerja naredi do konca . Vse delaj z enim pc prvotnim . Če boš delal z enim sedaj in potem nastavitve delal z drugim ti ne bo pustilo delat nastavitve ali spreminjat .
 
Nazadnje urejeno:

AndrejK

Fizikalc
7. sep 2007
1.279
3
38
SI
Da se "prislinim" temi. Sem na T-2 optiki in bi rad imel router, ki ga multicast od TVja ne bi zabil. Trenutno imam Linksys WRT160N, pa ni ravno najboljši v tej sferi. Tudi če gledam TV prek routerja prek kabla ima težave, kaj šele če poskusim "po luftu".
Če pa imam kakšno nastavitev mogoče napačno in ima kdo izkušnje s tem routerjem, pa na dan z besedo
smile-1.gif
 

danielt

Fizikalc
3. jun 2008
1.062
18
38
Citat:
Uporabnik TUPLI pravi:
V sagem fast 3344 izklopi wireles .Ali pa kliči na siol support da ti naj dajo modem samo modem in ne tudi wireless. Desna lučka ne utripa več .Imaš kakšno wireless kartico noter v modemu ? Resetiraj router drži tipko cca 30 sekund .Poveži modem in router . Tam ki gre iz modema ETH1 kabel ven na PC ga daj v router WAN . sedaj dej kabel iz PC utp v router v LAN 1 . CD inštalacijski noter in se bo zagnal izberi povezavo PPPoe in naprej vpišeš uporabniško ime in geslo .Vse sam cd od routerja naredi do konca . Vse delaj z enim pc prvotnim . Če boš delal z enim sedaj in potem nastavitve delal z drugim ti ne bo pustilo delat nastavitve ali spreminjat .

Kar vem wireles ni vklopljen na siolovem modemu, vsaj kar sm klicu so rekli da ga morjo vklopit..
 

TUPLI

Fizikalc
12. jul 2010
4.703
0
36
All World
Kaj pa ostalo ki sem napisal ,po tem postopku ? Imaš koga kje v bližini da ti pomaga s tem ? Iz kje pa si ? Bi ti lahko kdo od tukaj foruma prišel narediti pa mu plačaš .
 
Nazadnje urejeno:

danielt

Fizikalc
3. jun 2008
1.062
18
38
Evo priključen je bil točno po postopku kot ga narekuje inštalacijski cd, pa mi vrže vn to sporočilo
1309633-Untitled.jpg
 

Priponke

  • 1309633-Untitled.jpg
    1309633-Untitled.jpg
    26 KB · Ogledi: 165

danielt

Fizikalc
3. jun 2008
1.062
18
38
Računalnik zgleda da ga najde ....
na sliki je moj ruter linksys, druga povezava, siol, ni moja.
1309636-Untitled3.png
 

Priponke

  • 1309636-Untitled3.png
    1309636-Untitled3.png
    24,9 KB · Ogledi: 168

TUPLI

Fizikalc
12. jul 2010
4.703
0
36
All World
Kere windowse imaš gor na PC ? Si pritisnil tipko reset zadaj na linksysu .Izklopi vse kable od linksysa in samo tega za v elektriko imej priključenega ,sedaj drži tipko za reset cca 40 sekund po tem dej iz elektrike . vklopi v elektriko in vse utp kable pravilno vklapljaj delaj z internet explorer .
 

danielt

Fizikalc
3. jun 2008
1.062
18
38
A je sploh ta drajver pravi???
PC je Toshiba Satellite C660-11g
1309640-Untitled1.png
 

Priponke

  • 1309640-Untitled1.png
    1309640-Untitled1.png
    81,8 KB · Ogledi: 174

TUPLI

Fizikalc
12. jul 2010
4.703
0
36
All World
Imaš windows 7 gor ane .V nadzorni med povezave najdi brezžična povezava .sedaj samo še vpiši upor. ime in password .
 

danielt

Fizikalc
3. jun 2008
1.062
18
38
Citat:
Uporabnik TUPLI pravi:
Kere windowse imaš gor na PC ? Si pritisnil tipko reset zadaj na linksysu .Izklopi vse kable od linksysa in samo tega za v elektriko imej priključenega ,sedaj drži tipko za reset cca 40 sekund po tem dej iz elektrike . vklopi v elektriko in vse utp kable pravilno vklapljaj delaj z internet explorer .

Windows 7
delam z internet explorer ....

ne vem kaj bi blo narobe, pred 10 dnevi sm enakega nastavil na prenosniku od sestre, in je takoj zagrablo, je pa res da je mel pernosnik že tovarniško instalirane windowsw 7, ta k me zafrkava je bil pa prazen pa sm drajverje sam dol pobiral ...
 

TUPLI

Fizikalc
12. jul 2010
4.703
0
36
All World
To nima veze če so tovarniški ali skrekani windowsi .Če imaš driverje inštalirano potem mora delati . Linksys je pa nov ? Na slikci za omrežje je ime Linksys in pet črtic zraven znak .če klikneš nanj kaj napiše ?
 
Nazadnje urejeno:

danielt

Fizikalc
3. jun 2008
1.062
18
38
Citat:
Uporabnik TUPLI pravi:
Imaš windows 7 gor ane .V nadzorni med povezave najdi brezžična povezava .sedaj samo še vpiši upor. ime in password .

in kje bi to blo? z sedmico sm nov in se ne znajdem, mam ji pa v angleščini
 

TUPLI

Fizikalc
12. jul 2010
4.703
0
36
All World
Desno spodaj pri uri in datumu imaš ikno za povezavo (monitor in neka vilica) za lan je to . Klikni z desno miško in dej odpri središče za omrežje .
 

danielt

Fizikalc
3. jun 2008
1.062
18
38
Citat:
Uporabnik TUPLI pravi:
To nima veze če so tovarniški ali skrekani windowsi .Če imaš driverje inštalirano potem mora delati . Linksys je pa nov ? Na slikci za omrežje je ime Linksys in pet črtic zraven znak .če klikneš nanj kaj napiše ?

če kliknem gor napiše connect, če kliknem connect, poveže, če dam miško na znak za povezave v opr vrstico pa pod linksis napiše no internet akces ....
 

danielt

Fizikalc
3. jun 2008
1.062
18
38
Stvar urejena!
cheer.gif


S pomočjo uprabnika TUPLI, kateremu se lepo zahvaljujem!

lp
 
Nazadnje urejeno: