Kateri nov mestni avto do 9k eur je best buy?

RagnarZ

Fizikalc
17. feb 2016
936
174
43
Up je tud mene navdusu s prostornostjo in okretnostjo. Smo se 4 mozakarji brez problema v njem vozili, prtlaznik je res bolj mali, letel je pa tud vredu
 

Gatto

Guru
19. jul 2007
18.746
887
113
tu in tam
Itak da h.i10, vsi ostali so ranga tuk-tuka oz. so polavtomobili..
smile-1.gif
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Citat:
Uporabnik stankozaspanko pravi:
....... Sicer je navajena na večje avte - pajero, bmw, vendar bi sedaj rada nekaj manjšega in denarnici bolj prijaznega. ......

Pa draga ve, kaka jajčka ji kupuješ?
shocked-1.gif
 

stankozaspanko

Fizikalc
27. jul 2012
4.930
7
38
Mestni jajček se kupuje kot četrti avto v družini za mestno in primestno uporabo, tako da je čisto dovolj velik.
wink-1.gif


Mtl, hvala za nasvet, UP! mi je malce "ušel" .. bova šla gledat tudi tega.
zmaga.gif
:
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Pa še ena petardica: a veš koliko časa se lahko z bemflnom ali pa pađerom voziš zastonj za 9T€?
 

geronimo

Fizikalc
9. sep 2007
2.442
73
48
Citat:
Uporabnik stankozaspanko pravi:
Glede cliota je nekdo napisal da ima s tisto AH slabe izkušnje in res nekaj ni štimalo v tistem oglasu. Ko sem včeraj hotel dobiti info so me vezali na gdč. v prodaji novih Renaultov, vendar se ni javila, niti ni poklicala nazaj, kot je bilo obljubljeno.
Danes sem šel za štos zopet pogledat oglas in je cena zrastla iz 8.500 eur na 9.600.
bonk.gif

Glede na to, da stalno omenjaš budget, v izračun vzemi, da pri Cliotu dobiš ali 0% financiranje ali pa 5 let servisov.
 

koliko

Guru
21. avg 2007
4.238
2.092
113
SV SLO
Saj potem pa je Clio itak zastonj. Zgleda, da Renault ne prodaja več avtov ampak samo še servise, financiranje ter popuste. Bejž stran od znamke, ki ima še v logotipu dvigalko. To ti nekaj mora povedat o kvaliteti znamke.
 

tomi

Guru
1. sep 2007
18.020
9.174
113
40
MB
Citat:
Uporabnik geronimo pravi:
Citat:
Uporabnik stankozaspanko pravi:
Glede cliota je nekdo napisal da ima s tisto AH slabe izkušnje in res nekaj ni štimalo v tistem oglasu. Ko sem včeraj hotel dobiti info so me vezali na gdč. v prodaji novih Renaultov, vendar se ni javila, niti ni poklicala nazaj, kot je bilo obljubljeno.
Danes sem šel za štos zopet pogledat oglas in je cena zrastla iz 8.500 eur na 9.600.
bonk.gif

Glede na to, da stalno omenjaš budget, v izračun vzemi, da pri Cliotu dobiš ali 0% financiranje ali pa 5 let servisov.

mislim da je 3 leta, razen če so spremenili ... pa na tistih servisih itak nič ne naredijo ... glih avtotehnika celje ... mu rečem da bo klima za pogledat ko je avto na servisu (bi plačal polnjenje ker je to verjetno itak potrošni material) pa mi reče ded ... eh ... nemore bit prazna, jaz mam 7 let starega scenica pa še nisem filal.

grem pol sam filat pa mi majster pove, da renaulta lahko vsako spomlad polniš, da jih kr precej čez zimo spusti

druga cvetka pa je, da je bil zdaj avto ko ni več teh vključenih servisov pri drugem serviserju pa mislim da je za svečke reko da so ble še prve, v servisni pa so ble označene da so bile menjane(mislim da na 60k) ... torej oni kot trgovec kradejo uvozniku al kdo pač krije te servise
smile-1.gif


tak kot je nekdo reko ... oni pomoje operirajo s takimi minimalnimi rvcji pri teh cenejših avtih, da enostavno morejo ciganit na vseh koncih in krajih, da preživijo
 

stankozaspanko

Fizikalc
27. jul 2012
4.930
7
38
Citat:
Uporabnik McGiver pravi:
Pa še ena petardica: a veš koliko časa se lahko z bemflnom ali pa pađerom voziš zastonj za 9T€?

Pač, no še enkrat, potrebuje se en mestni avto, BMW in Pajero ostaneta doma.
wink-1.gif
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.401
1.020
113
Celje
Obišči stran
No tole z avto klimami mi je res fascinantno kaj delate nekateri... sicer ni popolnoma enako ampak a hladilnik tudi filaš na 2 leti? Pa domačo klimo v stanovanju? Al pa pač vsako leto mal za vsak slučaj odpreti zavorni sistem in izcrpati olje in ga vrniti nazaj. Kr tak mal.

Če vse dela nimaš kaj čarati. Vsaka meritev plinov po nepotrebnem naredi več škode kot koristi. Vedno ko priklopiš merilne instrumente izgubiš nekaj plina. V ceveh je zrak (vlažen), ki gre spet v sistem. Ventili, spoji, cevi... imajo tesnila. Narejena so za tlak. Ko izčrpaš iz sistema plin ustvariš vakuum. Tesnila obremeniš v drugo smer. Ni vraga da ne bo začelo puščati če prej ni. Sej vem, da zdaj vsak vulkanizer "fila" klime. Sam kdaj pa kdaj je fajn mal s kmečko logiko
evil.gif


Dajte raje poskrbeti za čistočo in razkuževanje.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.447
5.928
113
pri taščici
Spoznavam tudi jaz tole cudo. Ko se enkrat zacne (/imas prazen sistem) si naibrz res na tem vlaku ko vsako pomlad filas pa se kaj popravljas.
Proizvajalci gledajo ze dolgo na cente pri nabavi sestavnih delov, zato je zadeva vedno tanjsa oziroma narejena tako da crkne. Pri mojem avtu cevi segnijejo pod objemko. Pa ne vem ce so kozolcarji ze pogruntali kak sistem prtirjevanja cevi da se to pri novih ceveh ne bil vec dogajalo.
 

tomi

Guru
1. sep 2007
18.020
9.174
113
40
MB
Citat:
Uporabnik igi pravi:
No tole z avto klimami mi je res fascinantno kaj delate nekateri... sicer ni popolnoma enako ampak a hladilnik tudi filaš na 2 leti? Pa domačo klimo v stanovanju? Al pa pač vsako leto mal za vsak slučaj odpreti zavorni sistem in izcrpati olje in ga vrniti nazaj. Kr tak mal.

Če vse dela nimaš kaj čarati. Vsaka meritev plinov po nepotrebnem naredi več škode kot koristi. Vedno ko priklopiš merilne instrumente izgubiš nekaj plina. V ceveh je zrak (vlažen), ki gre spet v sistem. Ventili, spoji, cevi... imajo tesnila. Narejena so za tlak. Ko izčrpaš iz sistema plin ustvariš vakuum. Tesnila obremeniš v drugo smer. Ni vraga da ne bo začelo puščati če prej ni. Sej vem, da zdaj vsak vulkanizer "fila" klime. Sam kdaj pa kdaj je fajn mal s kmečko logiko
evil.gif


Dajte raje poskrbeti za čistočo in razkuževanje.

glej ne vem, renault pač, če kje, je pri njih to možno
smile-1.gif
 

map

Guru
6. jul 2008
7.795
1.930
113
najrajš na babi
Mel sem en kup renojev, tud na enem nisem rabil klime filat, pa so bili v lasti po nekaj let, ne tisto kupim pa prodam. Je pač smola, če na enega takega naletiš.
 

koliko

Guru
21. avg 2007
4.238
2.092
113
SV SLO
Citat:
Uporabnik stankozaspanko pravi:
Clio je glede na zadnje ponudbe malce ugodnejši od i10 ... bomo videli za kaj se odloči uporabnica ...
smile-1.gif

Predvidevam, da je sedaj že cena bližje 10.000 € kot 9.000 €.

Za 10.100€ imaš odhajajoči model Fordove Fieste. Fiesta je čeprav (star model) svetlobna leta naprej od cliota in i10 ali pa kake koli druge variante v tem razredu. Motor je preizkušen 1.2 atmosferec z dovolj konji(82) za mestno vožnjo.

Pa dober nakup.
smile-1.gif
 

stankozaspanko

Fizikalc
27. jul 2012
4.930
7
38
Citat:
Uporabnik koliko pravi:
Citat:
Uporabnik stankozaspanko pravi:
Clio je glede na zadnje ponudbe malce ugodnejši od i10 ... bomo videli za kaj se odloči uporabnica ...
smile-1.gif

Predvidevam, da je sedaj že cena bližje 10.000 € kot 9.000 €.



Za 10.100€ imaš odhajajoči model Fordove Fieste. Fiesta je čeprav (star model) svetlobna leta naprej od cliota in i10 ali pa kake koli druge variante v tem razredu. Motor je preizkušen 1.2 atmosferec z dovolj konji(82) za mestno vožnjo.

Pa dober nakup.
smile-1.gif

Nope, cena je bližje 9.3 k eur.
wink-1.gif


Map: če se frau odloči tako, pride k hiši novi Clio. Jaz sem bil na testni pozitivno presenečen.
smile-1.gif