Kateri el. generator za hišo?

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.841
6.450
113
Še enkrat in zadnjič:
če narediš razliko te butne, drugače ne. Dotaknil si se kovinske konstrukcije in verjetno knaufa, kar je povsem zadosti za razliko. Nima veze kje si stal.
Če včasih preizkuševalec napetosti "ne dela", pomaga če se z drugo roko dotakneš stene, še bolj pa, če se dotakneš ozemljene kovine. Samo takrat že pošteno ruka. A zdej razumeš?

Sicer pa tole je Alter, skupek samooklicanih strokovnjakov. Resnega razumevanja tu ni za pričakovati.

Za žebelj pa najprej ptiče na daljnovodu naštudirej zakaj jih ne trese, potem ti pa še v živo pridem demonstrirat. ;)
Ne nisem se nicesar drugega dotikal.

pa verjemi da vem kaj je razlika potencialov pa tud ustrezno izobrazbo in dovoljenja mam za sarit po instalacijah

in res, pridi z zebljem, se za pir dam pol.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
41.177
5.518
113
A vas dvojica bi se šla ilegalne posle! Pol bodo pa s5 slovenske novice polne kislih kumaric :p
 

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.287
3.426
113
Zmenjeno, kje se z zebljem dobiva :)
Če si imel opravka s štromom si to nehote ze sam izvedel in če imas znanje kot trdiš lahko to probaš tudi sam. (Razen, če si pusi in ne zaupas v svoje znanje)
Če ti demonstriram, potem ti javno napišeš, da tvoje znanje ni vredno nič in da boš vrnil vsa dovoljenja. A je zmenjeno?
 
  • Všeč mi je
Reactions: pumaxx

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.841
6.450
113
Če si imel opravka s štromom si to nehote ze sam izvedel in če imas znanje kot trdiš lahko to probaš tudi sam. (Razen, če si pusi in ne zaupas v svoje znanje)
Če ti demonstriram, potem ti javno napišeš, da tvoje znanje ni vredno nič in da boš vrnil vsa dovoljenja. A je zmenjeno?
Ja imam opravka s stromom in nehote me je ze ruknilo. Rekord imam ene 5 sekund prikljucen med fazo in nulo. In zato jemljem zadeve resno cetudi marsikdo iz foha trdi da hisna napeljava ni nevarna - pa je. In o razliki potencialov se ucis ze v osnovni soli - primer s ptici na daljnovodu ti vsak ucitelj fizike razlozi. Kar pa ne pristanem pa je tvoja trditev da je ze parket dovolj dober izolator da te ne strese. Ker sem (kot ze napisano) sam stal na leseni lojtri ko me je streslo. Pa se nisem nicesar drzal. In ideja z zebljem v vticnico je enostavno nora. Zaradi mene ga vtikaj kamor zelis ampak neodgovorno je trdit da te ne bo streslo ce stojis na parketu. Tako da se opravicujem ce sem te prevec dregnil, samo prosim ne zebljev v vticnico vtikat pa ce se tako verjames v izolativnost parketa.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Ginginova

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.405
113
Mene je kot mulca na parketu že večkrat zrukalo, ko sem šaril po vtičnicah.
Tako, da ulih neskončno ohmov očitno ni parket. :p
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.645
6.050
113
pri taščici
Ne nakladaj. Pri nas delujejo na agregat vsi aparati, pa jih imamo kar veliko. Skupaj z tako opevano indukcijo
In poved pred indukcijo si preletel ker bereš med vrsticami? Oziroma vsako drugo?
"Pol klinicnega centra* laufa na agregat, pa ne bo tvoja indukcija! NEK v krskem laufa na agregat ce je treba. Postavljenega imajo na drugi strani hriba v Brestanici.

Ja, agregat za indukcijo se placa vec kot placa gospodinjstvo elektrike celo leto.
Potem je pa pametno dati letno se mesecni strosek elektrike za servis.
Ker po nekaj letih neuporabe ti agregat ne bo vzgal ko bos brez ekektrike.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
41.177
5.518
113
Tole mam jaszt za zimovanje opreme

Je drag....ampak ga po sezoni samo kaka 2-3dcl natočiš v prazen tank tok da 5min laufa na ta bencin....in je potem čez pol leta mir...

Motorke&lakserco pa stalno na to laufam....ker niti ne pokurim nevem kaj!

Ma to Bauhaus....pa ostale kmetijske štacune

Tud Husqvarna pa Stihl mata podobne zadeve
 
Nazadnje urejeno:

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
41.177
5.518
113
Upam da ste bli letos pridni....in da vas bo dedek Mraz uslišal!


P.S.: ne pozabite tudi na 5L kantico olja (xW40 in rezervno svečko!)

Olje se menja na 50-100ur (2-4 dni če dela 24/7....če ne lahko odleti blajerca ;))

:D
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
41.177
5.518
113
No ja.....jaszt ga vidim kot backup za hladilnike....če si v hiši...v bloku tko ne bi prav prišel...

Hladilnik (hrana) je esencialno....vse drugo je postransko.....pa ajde pralni stroj/hidrofor (če ga maš)
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
41.177
5.518
113
Če imaš hidrofor....potem imaš kapnico/vodnjak.... ;)