Kateri el. generator za hišo?

Hanzi

Guru
27. jul 2007
47.243
6.460
113
pri taščici
Aja, bil nekaj ur v soboto zjutraj brez elektrike, sem sedajle brez elektrike ze pol ure. Kaj je tokrat razlog ne vem, ker ne piha ravno mocno, snega pa tudi ni.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
41.856
5.618
113
In potem bi mi prepovedali dizle do 20xy in se šli električno prihodnost
smile-1.gif
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.820
649
113
Citat:
Uporabnik Kamele0N pravi:
In potem bi mi prepovedali dizle do 20xy in se šli električno prihodnost
smile-1.gif

Električni avti ti načeloma rešijo to težavo. Baterije imajo kapaciteto tudi po 100kWh, kar ti celotno hišo poganja po več dni...

Pač trenutno še ta celoten koncept "smart grida" ne funkcionira pri nas, tako da si danes s tem še ne moreš kaj veliko pomagati.

EDIT: Recimo Tesla prodaja tudi Powerwall, ki ima kapaciteto 13kWh in stane 7k$ (verjetno je realna cena z montažo in vsem kar spada zraven bližje 10k€). Torej imaš doma en ogromen UPS, ki ti napaja celotno hišo ob izgubi elektrike. Ker je round-trip izkoristek 90+%, si lahko čez dan (višja tarifa) cel čas na bateriji, ponoči pa jo polniš (in si priklopljen na omrežje). Tako da še tukaj nekaj prišparaš.

Je pa to seveda luksuz, ki se ti ne povrne s prihrankom (vsaj trenutno ne).
 
Nazadnje urejeno:

Hoci

Fizikalc
18. avg 2007
2.546
5
38
Citat:
Uporabnik philips pravi:


Električni avti ti načeloma rešijo to težavo. Baterije imajo kapaciteto tudi po 100kWh, kar ti celotno hišo poganja po več dni...


.

S čem greš pa potem na šiht
grin1.gif
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.820
649
113
S kolesom
grin1.gif


Drugače pa razni hladilniki in skrinje brez težav zdržijo 8 ur brez elektrike. Tudi kurjave ne rabiš če nikogar ni doma. Za večino ljudi bo takšen scenarij povsem zadosten.

Sicer pa kupiš agregat/namestiš sončne celice/kupiš Powerwall itd.
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.499
4.619
113
Ok, kup postov o problemih z agregati, pa še nihče ni napisal kakšnega kupit, da problema ni in lahko poganjaš hladilnik, skrinjo in manjše porabnike in imaš še 500w viška.

Človek želi agregat, ki ga bo postavil na mesto, zagnal, priklopil in čao (razen tankanja). Katerega? Ali so to preveč komplicirane zadeve za zelo občasno uporabo?
 

ceedevita

Majstr
24. jul 2009
6.871
107
63
štajerska
idi v eno trgovino s tehniko ( obi,merkur,jager,bauhaus...) pa kupi nekaj kar zna konstantno 2500 w. načeloma vseeno kaj, ke je vse narejeno na kitajskem
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.499
4.619
113
Ok in če to nabavim, se ne rabim ukvarjat z ozemljitvijo in podobnimi problemi? Zadevo postavim v lopo zunaj in potegnem ven ko potrebujem in to je to?
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.499
4.619
113
Poglej, bom napisal tole počasi, da boš mogoče razumel.

Sem navaden trotl uporabnik. Glede na napisano tukaj, ima Alter celo vrsto certificiranih domačih električarjev, ki vsako nabavljeno stvar morajo malo predelat, da je šele uporabna. Enako je očitno pri generatorjih, ki se sicer prodajajo kot zaključene celote, ampak mojstri tukaj menijo, da to ni to in je potrebno doma postoriti z njimi še marsikaj, da ga lahko varno zaženeš in uporabljaš.

Ker sem trotl uporabnik, ki želi generator za občasno uporabo ob izpadih elektrike in ne želim z njim imet problemov, vprašam tukaj, saj glede na kup napisanih postov sklepam, da imamo celo vrsto ljudi, ki imajo dobre/slabe izkušnje s posameznimi firmami ali modeli generatorjev. Če napišejo, da je potrebno za zagon najmanj narediti izkop in ozemljitev, potem je to nekaj, kar jaz ne želim in iščem mašino, ki tega preverjeno ne potrebuje.
Branje navodil po nakupu zelo malo pripomore k uspešnosti nakupa, spraševati prodajalca, ki v osnovi ve manj o tem kar prodaja kot vrata, skozi katera stopiš v trgovino, pa še manj.

In ko mi nekdo po kupu postov o težavah z generatorji in potrebnih posegih, da sploh varno obratujejo, svetuje nakup generičnega kitajca in reče, da bo povsem dovolj, se zopet vprašam ali nabijajo vsi pred njim ali ne.

Torej še enkrat. Generator z izhodno konstantno močjo 2500 do 3000W, z velikim rezervoarjem za bencin, brez potrebe po dodatnih posegih (postaviš, naliješ bencin, vžgeš, dela) obstaja ali ne? Če da, je to navaden BauBau varianta ali moraš iti nad x.000 eur Hondo?
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
13.026
3.920
113
V Glavnem v Mariboru vsi cenovno ugodni agregati razprodani.

Tak da ti ne preostane drugega kot izlet v Varaždin ali ....Budimpešto
 

kkarola

Pripravnik
30. jul 2007
224
0
16
Pred enim mesecem kupil za takšne razmere Kiporja ig6000. imam pa še od prej 5 let kiporja ig2000. Zdaj pa čakat da ne bo elektrike nekaj časa.....
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.673
5.830
113
philips
Kater Ev ima 100kWh baterijo ?


Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Če si na vrhu hriba doma, potem z avtom. Se bo do dna že lepo nafilal....
evil.gif
Samo če ima kers.


Hanzi
Za napadalca in 3 črpalke si raje nabavi ups, 4 ure bo že zdržal, kolikor traja kurjenje.