Kateri el. generator za hišo?

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.505
5.502
113
Cesa v gorah ni? Potoka?
Sjoraj jurja ljudi je desetletja imelo vodo iz potoka. Nadmorska pod 300m! Zdaj so jim zrihtal mal bolj kulturen vir.

na eni izmed parcel imam vodnjak. ARSO pa raznorazni tile vodomajstri imajo notri vse sort aparatur, pa pol ne vem koliko stočijo na vsake toliko, da pretoke merijo pa ne vem, kaj se igrajo... v glavnem, boljš biti žejen. ta voda je zastrupljena, je le toliko pa toliko obdelovalnih površin okoli in kmetje pač delajo tudi že desetletja, kar pač delajo. temu kar ti praviš kulturen vir, mi pravimo vir pitne vode.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.440
5.924
113
pri taščici
na eni izmed parcel imam vodnjak. ARSO pa raznorazni tile vodomajstri imajo notri vse sort aparatur, pa pol ne vem koliko stočijo na vsake toliko, da pretoke merijo pa ne vem, kaj se igrajo... v glavnem, boljš biti žejen. ta voda je zastrupljena, je le toliko pa toliko obdelovalnih površin okoli in kmetje pač delajo tudi že desetletja, kar pač delajo. temu kar ti praviš kulturen vir, mi pravimo vir pitne vode.
Vseeno je podzemni vir v hribu nad katerim je res redka poseljenost bolje kot pa potok, cez katerega kmetje vozijo s traktorjem pa nad njim so kmetijske površine.
In potem je imela voda vonj in okus po kloru in gnojnici
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.505
5.502
113
bolj je šlo na komentar na neko vodo pod 300m nadmorske. tam so obdelovalne površine. so imeli tudi na notranjskem v vasici poleg Vrhnike enkrat eno brihtno idejo vaščani, da bodo svoj vir naredili, ker je voda predraga. so jo flaširali pa dali etikete delati, kar naenkrat je pa zamrlo vse skupaj, ko so par zaporednih analiz naredili. so nazaj na istem kot so bili prej, samo da so tiho.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek