Katera banka za podjetje

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Kaj razen postopka pridobitve kredita ni OK pri delavski? Da vem kaj sem spregledal v 5 letih.
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.915
9.060
113
39
MB
tud za par jurjev limita so želeli da grema oba solastnika osebno za poroka, kr nekaj :) pa nasploh so bolj tak, recimo nimaš osebnega skrbnika pa odvisno vsakič na koga naletiš ...
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Ja saj sem napisal za kredit (limit je ene vrste kredit) so trdi u 3PM, ampak imam z NKBM podobne izkušnje, res pa da je šlo za par 10T€ limita.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
Prste stran od Delavske hranilnice, s 1.9. so pri podjetjih, tudi s.p.-jih začeli kasirati prilivne provizije v višini 6 centov po transakciji kar pa zna biti konec meseca zelo drago v kolikor imate veliko transakcij. Torej... ne vem če je po novem DH še med najcenejšimi opcijami? Kaj pa ostale banke, kako je s temi provizijami. To vem da je kolega imel že mnogo časa nazaj na NKBM pa sem se zgražal...
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
Prste stran od Delavske hranilnice, s 1.9. so pri podjetjih, tudi s.p.-jih začeli kasirati prilivne provizije v višini 6 centov po transakciji kar pa zna biti konec meseca zelo drago v kolikor imate veliko transakcij. Torej... ne vem če je po novem DH še med najcenejšimi opcijami? Kaj pa ostale banke, kako je s temi provizijami. To vem da je kolega imel že mnogo časa nazaj na NKBM pa sem se zgražal...
A je še katera banka, ki tega ne kasira? Pri novi KBM so mi 8 let nazaj pobirali 10 centov za vsak priliv. Takrat je DH bila edina banka v bližini, ki tega ni kasirala. Sedaj so tudi oni začeli.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.223
5.241
113
to za čisti poslovni račun? kaj pa za osebno-poslovni. ta hibrid, ki je nedolgo nazaj postal aktualen.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
Osebno poslovni? Ne poznam tega, koliko vem obstajajo samo poslovni in samo osebni, pri s.p. pa lahko tudi osebnega uporabljaš v poslovne namene, ni pa povsod zaželjeno niti profesionalno.
 

Generik

Guru
14. maj 2011
3.846
1.244
113
Jaz imam za doo intesa saopaolo pa je ok. So pa lih v teh dneh sli spreminjat pakete...
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.223
5.241
113
Za s.p. banke ne pustijo "obicnega" TRR za poslovne namene. Ni to zakonska ali kaka finta ampak njihovi pogoji. In potem ponujajo pakete, ki so kao osebni za poslovne namene s.p. nekaj vmes... Za doo seveda to ne gre.
 

zakon

Guru
16. maj 2008
8.543
1.737
113
toti Maribor
Za s.p. banke ne pustijo "obicnega" TRR za poslovne namene. Ni to zakonska ali kaka finta ampak njihovi pogoji. In potem ponujajo pakete, ki so kao osebni za poslovne namene s.p. nekaj vmes... Za doo seveda to ne gre.
In to je možno samo v Sloveniji. Brez neke zakonske osnove banke to pogojujejo in nikome ništa:bonk::gorjaca:
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.223
5.241
113
Jaz tudi razumela priliv na TRR, ne polog na okencu. Ta se od nekdaj placuje.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.640
6.113
113
Za s.p. banke ne pustijo "obicnega" TRR za poslovne namene. Ni to zakonska ali kaka finta ampak njihovi pogoji. In potem ponujajo pakete, ki so kao osebni za poslovne namene s.p. nekaj vmes... Za doo seveda to ne gre.
To nima nobene veze kaj banka zeli. Ti gres na banko, odpres osnovni racun in ga na racunu, ki ga izdas kot s.p., navedes kot racun za placilo. In lahko banka ob tem izvede “vudu” ples pa ti ne more nic. Tudi mene je vprasala zakaj zelim dodaten racun, sem povedal, je rekla da to se ne sme....sva ugotovila da to ni res in je bla zadeva resena.

Pac komercialna fora bank, ampak ce hoces lahko se vedno navaden racun uporabljas za s.p.

glede d.o.o., jaz sem odprl dodatne racune na DH ravno zato ker ni bilo prilivnih provizij, sedaj jih bom verjetno zaprl. Sicer je na unicreditu ista postavka 0,16, vendar gre za princip in je bil to edini razlog da smo odprli se pri njih.