Katera banka za podjetje

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.088
3.574
113
Marlbor
Citat:
Uporabnik Jabe pravi:
Položnic kot rečeno imam 3-4 na leto, gotovine ne polagam. Spletna banka ta osnovna (več ne rabim za 4 transakcije na leto) je v ceni. Bom šla tja pa se na dh da vidim, če bi me katera hotela dodatno opaliti za kake pristopnine ipd. Gbkr mi vzame 11€ na mesec, ni me konec, ampak da se matram vsakič ko hočem kaj urediti, je pa preveč. Če bo dh tako hecala, me tudi ne zanima, ne more biti dovolj poceni za te stose. Velja seveda za vse banke. Edina ki ne res ne zanima je bks, ker je ni v KR.
Kaj jevto za ena firma, ki na leto ne opravi več kot 3-4 nakazila?
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.322
5.357
113
Moj s.p.. Kjer nakazem 3-4x na leto denar na svoj osebni TRR. In od tam plačujem vse, kjer je vsako nakazilo 0 evrov in vse opravim preko osebne spletne banke in osebne mobilne banke. Prav tako za 0 evrov.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.322
5.357
113
To sem že razmišljala, ampak imam eno vprašanje. Če odprem osebnega in ga prijavim ajpesu, kako ga tretira csd. Nazadnje mi je bilo rečeno da kot osebnega in to ni kul.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.088
3.574
113
Marlbor
Aja, zaradi otrok kar obdrži poslovnega. Jaz imam dh, mi dela na pc in android telefonu brez problema. Uporabljam pa firefox povsod.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.322
5.357
113
se pravi lahko plačuješ preko mobitela? ali samo pregleduješ stanja. Mogoče se ti zdijo neumna vprašanja, ampak na gbkr tudi lahko vse naredim preko androida, samo plačevati ne morem. iz istega razloga kot na browserjih ne - ker rabi javo.

ker če ne grem takoj na DH, pa še nekaj se hvalijo da je prvih 12 mesecev zastonj.
 

prijam

Fizikalc
2. sep 2007
1.821
4
38
Poglej naredi tako......

Do novega leta moras imeti locen transakcijski racun za poslovne namene, ni pa nujno da je to poslovni TRR.
od novega leta dalje niti ločen račun ne bo potreben....bos lahko imela skupen račun z osebnim.

Bi pa vseeno predlagal, da imaš ločen TRR....morda odpreš dodatni račun pri tej banki kot imaš sedaj osebnega, če si omenila da so vse transakcije 0,00eur
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.915
1.086
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik Jabe pravi:
To imate izkušnje s poslovnim računom? Sem gori preletela temo, pa se mi zdi da je eden rekel, da v Chrome ne dela. Z Javo so neki problemi. Recimo naša mati z osebnim TRR nima problemov, jaz pa s poslovnim imam, ker se dela z nekimi paketi, pa hoče desne podpise pa ne vem kaj. Tu se ponavadi konca zgodba, pa vsakič na novo ugotavljam kako je že treba in s katerim brskalnikom. Kot rečeno, rabim 3-4x na leto pa sproti pozabim.

Pa kaj hudiča sploh opletate s temi poslovnimi računi. Odpri še enega osebnega, potem pa lepo zapri poslovnega in drugega osebnega uporbljaj. Manj komplikacij in veliko manj stroškov.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.088
3.574
113
Marlbor
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Citat:
Uporabnik Jabe pravi:
To imate izkušnje s poslovnim računom? Sem gori preletela temo, pa se mi zdi da je eden rekel, da v Chrome ne dela. Z Javo so neki problemi. Recimo naša mati z osebnim TRR nima problemov, jaz pa s poslovnim imam, ker se dela z nekimi paketi, pa hoče desne podpise pa ne vem kaj. Tu se ponavadi konca zgodba, pa vsakič na novo ugotavljam kako je že treba in s katerim brskalnikom. Kot rečeno, rabim 3-4x na leto pa sproti pozabim.

Pa kaj hudiča sploh opletate s temi poslovnimi računi. Odpri še enega osebnega, potem pa lepo zapri poslovnega in drugega osebnega uporbljaj. Manj komplikacij in veliko manj stroškov.
CSD ti ne gleda prihrankov, ki jih imaš na poslovnem računu.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.322
5.357
113
@prijam
Če uporabljam isti račun, moram potem tega prijaviti na ajpes? Po novem letu se ve. Ker bom potem naredila točno to... Kjer nimam niti evra več stroškov kot trenutno (pač en paket, ker je potem vse zastonj). za to razliko bom pa že zamorila sestri da izvedemo prenakazila 1X letno zaradi csd, če bo potrebno.
 

prijam

Fizikalc
2. sep 2007
1.821
4
38
Citat:
Uporabnik Jabe pravi:
@prijam
Če uporabljam isti račun, moram potem tega prijaviti na ajpes?
DA, račun, ki ga uporabljaš sporočiš na DURS in AJPES in je to to.
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.390
1.355
113
[Takšno je bilo vsaj stanje pred dvema letoma:] na AJPESu dobiš odgovor, da oni računov ne vpisujejo ročno in jih nimajo kam vpisovati. (Št. poslovnega računa dobijo avtomatsko, navadnega pa ne.) AJPES podatka o št. tvojega računa pač ne bo imel. Ni panike.

Obvezno pa sporočiš DURSu.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.302
5.832
113
pri taščici
Jaz sem poleti kritiziral dh in chrome. Ampak na osebnem računu, pa sedaj tudi na chromu sedaj dela. Tako kot pred posodobitvijo.
 

gas

Fizikalc
23. jul 2007
2.236
54
48
Citat:
Uporabnik Jabe pravi:
. Edina ki ne res ne zanima je bks, ker je ni v KR.

v DH v Kranju je zmeraj guzva
frown-1.gif
, ceprav imajo odprte 3 šalterje,.... na bankomatu pa ne moreš polagati....
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.322
5.357
113
Jaz čakam na novo leto in od takrat dalje imam samo en račun - osebni. In se sploh ne mislim več hecati s tem. Je pa potem zastonj - imam 0 evrov, kaj evrov, 0 centov stroška s temi neumnostmi.

Z gotovino jaz ne poslujem, tako da točno ta postavka meni nič ne pomeni.
 

ferdo

Guru
3. sep 2007
9.963
3.761
113
Ljubljana
hmpg.net
Nakate. Račun ki ga boš uporabljal za oba namena bo moral biti prijavljen v CRTRR - tam pa so lahko samo poslovni računi.

Torej bodo banke izgubile oebne račune:)