Kampiranje (stvari, ki ji potreubujem)

D_K

Duplek
24. sep 2007
3.025
814
113
Tako, odločil sem se za že 1x omenjen surf kamp v španiji.
Ker so na voljo le šotori, me zanima katere so najnujnejše stvari, ki jih potrebujem. (Šotor je že tam).

Destinacija: Zarautz
Termin: 2 tedana: od 12.07. do 25.07 (menda takrat ni mrzlo)
Kamp: Elektrike ni pri šotorih. In šotori se ne premikajo, zato mislim, da ne rabim velikega nahrbtnika.

1.) Spalka (kakšno naj kupim)
2.) Podloga za spalko
3.) Kuhalnik (kaki ?)
4.) Baterija
...

Zdaj pa bi rabil še kakšnega izkušenega kemperja, da dopolni moj sesznam, da se nebom tolk po glavi, ko bom pozabil kakšno življensko pomembno stvar.
tongue-1.gif
 

olfa

Majstr
4. sep 2007
2.380
171
63
Vprašanje je ali greš z avtom ali z letalom tja in pa koliko prostora je v avtu. Če je plac, je pr nama takole:
- armafleks
- luftmodroc (če ga hočeš met dalj časa ga obvezno dajaj na armafleks, ki ga imaš samo za pod luftmodroc, saj drugače hitro pobereš trne, vejce itd in ugotoviš, da si zjutraj lepo na tleh, pa z bolečinami v križu
smile-1.gif
)
- spalka
- plinski gorilnik
- plin
- posoda za kuhat (en al dva lonca, kigresta drug v drugega)
- krožnik ali nekaj iz česa boš jedel
- pribor s katerim boš jedel (zadnje tri stvari odpadejo, če boš na SDO)
- nož
- sol in podobne stvari, ki jih rabiš malo in jih praktično ne moreš kupiti manj kot kilo/liter pa jih vseeno rabiš
- kakšen stolček za sedet
- zložljivo mizico

Vse je odvisno od želja/zahtrev po udobju, večkrat in dalj kot kampiraš, bolj vidiš kaj manjka. Da se brez vsega tega, samo z spalko, je pa res, da malo trpi udobje. Odvisno je tudi od tega, kolikokrat imaš namen iti kampirat, saj se ti za eno kampiranje ne splača kupovat vsega, pa teh 14 dni pač preživiš ob sendvičih in podobnem.
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.411
1.024
113
Komentar na destinacijo:
zmaga.gif

Preden boš šel osvoji kakšno baskovsko besedo, boš naredil dober vtis na tamkajšnjih ljudeh, s tem pa veliko pridobiš pri Baskih.
 

D_K

Duplek
24. sep 2007
3.025
814
113
Hvala za odgovore. Gre se z busom, spalko bom definitivno kupil, ker jo bom ziher se kdaj potreboval.
Kuhalnik pa si bom probal kje spsosodit.

Nisem niti vedel da so tam Baski
wink-1.gif
Bom pregledal, hvala.

btw. Kaj je SDO ?
redface-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

landcruiser

Fizikalc
19. sep 2007
286
31
28
Citat:

1.) Spalka (kakšno naj kupim)
Glede na to, da greš poleti lahko nabaviš kakšno navadno (poceni), ne nabavljat kakih temperaturnih ekstremov, ker so boš skuhal v njej.

Citat:
2.) Podloga za spalko
Najbolje samonapihljivo blazino, boljše sicer stanejo malo več, a so vredne svoje cene.

Citat:
3.) Kuhalnik (kaki ?)
Jaz sem dal kar nekaj te robe skozi roke in sem trenutno najbolj zadovoljen z Primusovim ETA Power EF kuhalnikom. Vodo zavre v dobrih dveh minutah ima predgretje plina in zelo dobro zaščito proti vetru. Brez problemov kuhaš v močnejšem vetru, Pa še posoda je že zraven v kompletu.

Citat:
4.) Svetilka
Lahko kupiš kako ceneno ledico v Merkurju, če bi pa rad kaj bolj kvalitetnega in dolgoročnega pa kupi Petzlovo Tikka XP ali Myo XP



Večino te robe dobiš v popotniških trgovinah (Iglu, Annapurna, K2 ...), sicer zadeve niso najcenejše, ampak se splača dat malo več v štartu, če imaš namen zadeve še nekaj časa uporabljati.

Zraven tega je fajn imeti še osnovni kuharski set (lesena kuhalnica, pribor, nož, osnovne začimbe, kuhinjska krpa, krožnik, lonček).
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.949
1.831
113
jaz bi dodal še eno špago, da mokre cote in brisače gor obesiš.
Spalko najcenejšo ki jo vidiš, glede na to da boš v toplih krajih. Za ležat pa je tako: če se nimaš rad, boš za 14 dni spal na raznih maximusih, armafleksih in podobnih sranjih. Če pa imaš rad sebe in svoj hrbet, pa si uvedi samonapihljivo plazino. Stane okrog 80€, je debela par cm, spiš pa enako kot doma na jogiju
zmaga.gif
 

torcida_st

Pripravnik
6. okt 2007
509
0
16
Citat:
Uporabnik landcruiser pravi:
Citat:

1.) Spalka (kakšno naj kupim)
Glede na to, da greš poleti lahko nabaviš kakšno navadno (poceni), ne nabavljat kakih temperaturnih ekstremov, ker so boš skuhal v njej.

Citat:
2.) Podloga za spalko
Najbolje samonapihljivo blazino, boljše sicer stanejo malo več, a so vredne svoje cene.

Citat:
3.) Kuhalnik (kaki ?)
Jaz sem dal kar nekaj te robe skozi roke in sem trenutno najbolj zadovoljen z Primusovim ETA Power EF kuhalnikom. Vodo zavre v dobrih dveh minutah ima predgretje plina in zelo dobro zaščito proti vetru. Brez problemov kuhaš v močnejšem vetru, Pa še posoda je že zraven v kompletu.

Citat:
4.) Svetilka
Lahko kupiš kako ceneno ledico v Merkurju, če bi pa rad kaj bolj kvalitetnega in dolgoročnega pa kupi Petzlovo Tikka XP ali Myo XP



Večino te robe dobiš v popotniških trgovinah (Iglu, Annapurna, K2 ...), sicer zadeve niso najcenejše, ampak se splača dat malo več v štartu, če imaš namen zadeve še nekaj časa uporabljati.

Zraven tega je fajn imeti še osnovni kuharski set (lesena kuhalnica, pribor, nož, osnovne začimbe, kuhinjska krpa, krožnik, lonček).


A maš mogoče kakšen link do teh kuhalnikov ali sliko?
 

D_K

Duplek
24. sep 2007
3.025
814
113
Kako je kaj z hrano ? Hladilne torbe ti ravno ne koristijo, kaj potem se samo župe s pakla in makraoni z redkim ragujem kuhajo cel teden ?
smile-1.gif

Kakšne mate kaj jedilnike. ?
 

NigelM

Pingvin
19. avg 2007
17.286
4
36
ena vas naprej od Jest-a
Citat:
Uporabnik alfist555 pravi:
Citat:
Uporabnik KStoner pravi:
kuhalnik PRIMUS - Mimer 20€
http://www.iglusport.si/katalog/kuhalniki/kuhalniki.html
majhen in čist dober...

tudi jaz imam tegha in je OK. Manjka le kak "vetrobran". Ko piha tezko zavrejes 2L vode.

LP
Ko piha, pomaga armafleks, ki ga na široko oviješ okoli kuhalnika. "Vetrobran" pomaga plamenu, vendar se posoda še vedno dobro ohlaja. Pri kuhanju v močnem vetru je dobro, če ti lahko kdo pomaga držati armafleks (ali kaj podobnega) kot velik vetrobran.
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.411
1.024
113
Pri vetru, pa tudi na splošno, priporočam kuhanje v predprostoru šotora (igluja), če obstaja možnost.
 

olfa

Majstr
4. sep 2007
2.380
171
63
Ma to opcijo bi raje odsvetoval, sploh pri ljudeh, ki nosi vajeni kampiranja itd. Šotor je le šotor, in če vremenske neprilike kažejo da se ne da kuhat zunaj pač ne kuhaš, vsaj dokler je zraven trgovina ipd, kar pa v Španiji itak ni problema.

Na Islandiji je bila kombinacija vetra in hladnega vremena, pa se je rižota skuhala brez problemov, ob zastiranju gorilnika da je vsaj za silo gorelo, drugače pa je bil primusov gorilnik (zložljiv) in tanek lonec.
 

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
4
36
40
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Jaz sem šel pred dvema letoma kempirat na slap Šumik. In kot neizkušen kemper, sem se zadeve lotil takole:

Naredil sem si demo verzijo najinega tabora, torej doma na dvorišču sem si postavil šotor, mizico in vse kar sem mislil da bom rabil,
in nato sem eno lepo popoldne prebil v šotoru in okolici. Ne vprašaj kolikokrat sem šel v hišo po "samo to še rabim"... Magari si postavi
šotor sred dnevne ali na balkonu če nimas vrta, boš videl kaj vse rabiš. Čisto prvo in najbolj nujno je pa nož. Imej vsaj 2 dobra noža,
in če imaš pogoje (torej avto) še spakiraj kako manjšo sekirico.

Jaz sem si prav zakuril ogenj, nabral drva, skratka zakempiral sem pred bajto za 2 dni. Res da te sosedi malo postrani gledajo, ampak
jim poveš kaj delaš naenkrat izpadeš hudo iznajdljiv pob.
smile-1.gif


Pa poročaj kolko stvari si nagrabil!
 

alfist555

Fizikalc
4. okt 2007
1.823
1
38
Citat:
Uporabnik NigelM pravi:
Citat:
Uporabnik alfist555 pravi:
Citat:
Uporabnik KStoner pravi:
kuhalnik PRIMUS - Mimer 20€
http://www.iglusport.si/katalog/kuhalniki/kuhalniki.html
majhen in čist dober...

tudi jaz imam tegha in je OK. Manjka le kak "vetrobran". Ko piha tezko zavrejes 2L vode.

LP
Ko piha, pomaga armafleks, ki ga na široko oviješ okoli kuhalnika. "Vetrobran" pomaga plamenu, vendar se posoda še vedno dobro ohlaja. Pri kuhanju v močnem vetru je dobro, če ti lahko kdo pomaga držati armafleks (ali kaj podobnega) kot velik vetrobran.

Armaflex pomaga dokler stojis pri kuhalniku. Kakor gres v avto po sol, se lahko od armica poslovis
crazy1.gif


LP
 

landcruiser

Fizikalc
19. sep 2007
286
31
28
Citat:
Uporabnik torcida_st pravi:
A maš mogoče kakšen link do teh kuhalnikov ali sliko?

Tule imaš link do kuhalnikov.

Tale ki ga imam sedaj zgleda v praksi takole:


Celoten komplet zgleda takole:



Sedaj ni več problemov z kuhanjem na vetru, večji problem je pazit, da ne dobiš preveč peska med testenine.

Prej sem uporabljal Gravity EF, ki ima priložen alu zaščito proti vetru, ki jo potem zložiš, ampak je tole sedaj neprimerno boljše.
 

D_K

Duplek
24. sep 2007
3.025
814
113
Sami izkušeni kemperji... Hvala vsem za nasvete
wink-1.gif
V zadnji sili pa se prištulim k drugemu šotoru z litrom belega ruma in vprašanjem če majo kaj kokakole. To gre tak al tak 30-50 slovencev, tak da ni neke panike.
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Glede spalke si oglej tole stran:
http://www.iglusport.si/katalog/spalke/spalke.html

in izberi tiste, ki vagajo okoli tričetrt kile (so okoli 50 evrov). Te so prave poletne spalke, pa še vedno dovolj tople za kako malo hladnejšo noč. Jaz imam eno od Ferrina, pa je stara že blizu 10 let, ampak jo pa spakiraš na velikost malo večjega sendviča, vaga pa kot dve piksni kokakole.