Kampiranje (stvari, ki ji potreubujem)

torcida_st

Pripravnik
6. okt 2007
509
0
16
E nekaj takega rabim!
Na lanskem popotovanju po Franciji in Španiji je bilo le v pirenejih in ob atlantiku zeleno drugot pa sama prašina v takih razmerah je fajn met nekaj za pod šotor da samo otreseš in zviješ!
 

Shai

Fizikalc
25. maj 2009
1.205
0
36
Mi smo jo imeli lani zraven po franciji in španiji, pa morm rečt, da se je kr fain obnesla. Ko smo se vozl, smo jo lepo priklopl in super hladi, pa tut kasneje še zdrži dosti časa.
Smo pa v kampih, ko nismo mel priklopljene, vanjo deval tut stvari, ki bi jih drugače mogl met v hladilniku, pa zlo dobr zadrži toploto, tak da se nam zelenjava pa mleko in podobne stvari niso skuhale.

All in all: meni je super
zmaga.gif
 

landcruiser

Fizikalc
19. sep 2007
286
31
28
Citat:
Uporabnik torcida_st pravi:
A uporablja gdo hladilno torbo in kako se obnese?
http://shop.conrad.si/cgi/webs...od_index=853848

Ne pričakovat čudežev od tega. Tovrstne zadevo so sposobne ohranjati pijačo in ostale stvari hladne.
Ne moreš pa pričakovati, da ti ohladi toplo pijačo.
Tudi poraba energije je pri teh hladilnih torbah kar velika.

Druga zadeva so potovalni kompresorski hladilniki, ki pa dejansko delujejo kot normalni hladilniki in so sposobni vsebino ohladiti.
Sprobano v dokaj ekstremnih pogojih - pri zunanji temperaturi cca 45-50C (Sahara, v mesecu maju) je zadeva ohladila pivo na "ledenih" 10C v slabih 45 min.

Dobra stran teh hladilnikov je da porabijo veliko manj energije od hladilnih torb (po tem ko se enkrat zaženejo), slaba stran pa je cena, ker se cene gibljejo od 400€ navzgor ...
 

testni_voznik

Pripravnik
21. jul 2007
880
0
16
Citat:
Uporabnik D_K pravi:
Tako, odločil sem se za že 1x omenjen surf kamp v španiji.
Ker so na voljo le šotori, me zanima katere so najnujnejše stvari, ki jih potrebujem. (Šotor je že tam).

Destinacija: Zarautz
Termin: 2 tedana: od 12.07. do 25.07 (menda takrat ni mrzlo)
Kamp: Elektrike ni pri šotorih. In šotori se ne premikajo, zato mislim, da ne rabim velikega nahrbtnika.

1.) Spalka (kakšno naj kupim)
2.) Podloga za spalko
3.) Kuhalnik (kaki ?)
4.) Baterija
...

Zdaj pa bi rabil še kakšnega izkušenega kemperja, da dopolni moj sesznam, da se nebom tolk po glavi, ko bom pozabil kakšno življensko pomembno stvar.
tongue-1.gif

Šotor
Spalka
Lučka
Nožek
Vrvica za kaj posušit in privezat da ne odnese
Čutara za vodo
Kuhalnik (primus)
Pribor: Posoda, vičce nož, gobica za pomit..
Cunje kar boš oblekel.
Pazi na morebitne mrzle noči (ne vem kam greš)
Futer kar boš jedel.

AMEN...
Za prvič raje vzemi še kaj z Yogijevega seznama.

Je pa teško bit pameten tukaj. Razlika je ali kampiram na 3800 brez trgovine 5 dni ali pa na Bledu.
Je tudi pomembno kako do tja in kaj se bo tam delalo.

Najboljša je z vlakom do kjer pač.
Kolo ob sebi in operma v ruzaku.
S kolesom do željene destinacije/kampa.
Postaviš "apartma" greš pozaloge vode in furta.
Ugasneš telefon...UŽIVAŠ...........
cheer.gif