Kamp za kolesarjenje

sad

Guru
24. avg 2007
20.462
9.154
113
Za poleti iščem kakšen predlog za kamp, kjer je v okolici veliko kolesarskih poti, da bi se z otroci šli raziskovanja. Tudi 50km in več ture niso problem.
Najraje v Sloveniji, lahko pa tudi bližnja tujina.
Zahteva: kolesarske poti morajo biti izven glavnih cest, lahko manj prometne lokalne ceste, še najraje pa prav kolesarska pot.
 

cappy

Guru
8. apr 2010
8.154
4.482
113
bled bohinj sicer še ne bo, tisto bi potem imel nekaj več tako pa šobec ali tisti novi kamp pa potem vasi za bledom, begunje, žirovnica tudi do jesenic in naprej po kolesarski vse do KG, pod gorami do brezij pri tržiču, "navadne" brezje pa potem peračica in na leše, lancovo pa od tam do mišač ali podnarta... malo namešano.
te stranske ceste ponavadi niso tako polne in vozniki so precej vajeni kolesarjev. kolesarskih pa sicer le za vzorec.
 
  • Všeč mi je
Reactions: ncnifrej

VAG

Majstr
11. avg 2007
1.746
218
63
Za poleti iščem kakšen predlog za kamp, kjer je v okolici veliko kolesarskih poti, da bi se z otroci šli raziskovanja. Tudi 50km in več ture niso problem.
Najraje v Sloveniji, lahko pa tudi bližnja tujina.
Zahteva: kolesarske poti morajo biti izven glavnih cest, lahko manj prometne lokalne ceste, še najraje pa prav kolesarska pot.
Kamp Gozd Martuljek? Lahko greš mimo Kranjske Gore do Rateč in v Italijo do Belopeških jezer ali naprej do Trbiža ali pa v kontra smer proti Mojstrani in naprej.
 
  • Všeč mi je
Reactions: johan_blond in Car

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
kamp Kamne, Mojstrana
kamp Špik, Gozd Martuljek
(Če imaš kamper ali prikolico, lahko tudi PZA v Planici)
z vseh treh lokacij si takorekoč takoj na kolesarski (nekdanja železnica), je kar nekaj tega za prevozit

potem maš Porečanko, večji del je v Hr. Istri, lahko bi se dal v kamp v Motovunu, lahko v Poreč ali kjerkoli vmes
 
  • Všeč mi je
Reactions: SpEkTr

sad

Guru
24. avg 2007
20.462
9.154
113
Kako je kaj s kampi na Madžarskem? Za šotoriranje.
Namreč kolikor sem bil tam (malo), so me izredno presenetile ločene kolesarske steze ob skoraj vseh cestah.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.150
5.756
113
pri taščici
Obala v času poletnih počitnic je vroča za kolesarjenje. Razen če boš kolesaril zgodaj zjutraj in pozno zvečer. Vsaj zvečer obvezno lučke, ker te kaj hitro ujame noč. Za silo gre po slo parenzani tudi z mobitel lucko v roki, ampak.....
Lahko narediš tudi kak takle krog. Tam po Žavljah je treba mal "improvizirat".
Imaš še eno kolesarsko progo med Krasom in Trstom, pelje po trasi nekdanje železnice baje..
 

Priponke

  • Screenshot_2021-03-18-18-12-13-455_cc.relive.reliveapp.jpg
    Screenshot_2021-03-18-18-12-13-455_cc.relive.reliveapp.jpg
    702,3 KB · Ogledi: 185
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: sad

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.150
5.756
113
pri taščici
Poleti v vročini je bolje kolesariti po okolici kranjske Gore in podobnih gorskih krajev. Do Belopeškim jezer, Trbiža, Mojstrana, čez Radovno do Bleda, Tamar če nimaš ravno specialke....punktov precej.
Ena iz prejsnje poti
 

Priponke

  • IMG_20200806_100940.jpg
    IMG_20200806_100940.jpg
    1.013,5 KB · Ogledi: 210
  • Všeč mi je
Reactions: sad

map

Guru
6. jul 2008
7.779
1.919
113
najrajš na babi
Madžarska okol balatona je komplet krožna kolesarska pot. Raj za kolesarjenje. Če si zaželiš nekaj gričevja ga imaš na zahodni strani jezera tudi dovolj. Je tudi če se odaljiš od jezera kaj za videt. Razgledne točke, kmečki turizmi, vnske kleti, itd. Je pa približno tak kot pri nas ob morju. Poleti vroče za znoret. Nekaj let nazaj mi je na motorju kazalo 39 stopinj.
 
  • Všeč mi je
Reactions: 8888

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
32.905
5.656
113
blizu močvirne prestolnice
Madžarska je zakon. Prijazni ljudje, hrana odlična, ni drago,kampi čisti, urejeni, prav tako hoteli. Zjutraj ali pozno popoldne kolesariš in tudi na južni strani Blatnega jezera ni samo ravnina. Glih prav za družine.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Romzi

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.004
113
Kočevska
Za poleti iščem kakšen predlog za kamp, kjer je v okolici veliko kolesarskih poti, da bi se z otroci šli raziskovanja. Tudi 50km in več ture niso problem.
Najraje v Sloveniji, lahko pa tudi bližnja tujina.
Zahteva: kolesarske poti morajo biti izven glavnih cest, lahko manj prometne lokalne ceste, še najraje pa prav kolesarska pot.
To je ena od najbolj znanih in najlepših evropskih kolesarskih tur: