Kamionski prevoz

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.646
6.502
113
V bližnji prihodnosti bom potreboval kamionski prevoz in sicer na relaciji Šmartno ob Paki (GORENJE) - Bled. Kupiti nameravam keramične ploščice in predvidevam, da bi bilo robe za cca. dve paleti. Ker je ena paleta 1300kg, bi bilo to v mojem primeru verjetno med 1,5 do 2 toni.
Zanima me, ali pozna kdo koga ki bi to pripeljal? Fajn bi bilo, če bi imel na tovornjaku tudi dvigalo, da mi palete odloži na dvorišču. Sicer ne vem kakšna je sploh nosilnost teh dvigal na tovornjakih.

Lp
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.628
14.325
113
Ko sem jaz pred časom kupil par ton raznega gradbenega materiala, sem se za prevoz z enim relativno velikim tovornjakom z dvigalom dogovoril kar s pogodbenim partnerjem prodajalca tega materiala - ali ta opcija v tem primeru ne obstaja? Če ne drugega, bi lahko prodajalec vsaj poznal koga, ki se s tem ukvarja ter ti posredoval kontakt. Drugače pa sem, če se prav spomnim, plačal okoli 90€ za dostavo (cca.20km v eno smer) ter premik z dvigalom na primerno mesto na dvorišču.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.857
3.878
113
Iz merkurja iz lesc mu zaračunajo 50 eur za hiab z razkladom, samo pomojem ima on specialne ploščice ali pa specialno ceno pa bo sedaj za hiab prevoz dveh palet dal 500 eur.

Drugače dve paleti z 2t gredo v kombi oz. kamion do 3.5T, ali pa na avtoprikolico, razložit se da pa z "ročnim viličarjem". To je najcenejša dostava. Razen če res rabiš hiab da dvigne to robo nekam v 3pm kjer se ne da z ročnim viličarjem?
 
  • Všeč mi je
Reactions: Fadil

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.646
6.502
113
Zadeva je sledeča. GORENJE KERAMIKA je šla v stečaj (pravkar izvedel) in zato ploščic ne izdelujejo več. Laufa samo še odprodaja in zato imajo do konca tega meseca na vse talne ploščice -20% in na stenske -30%.
Kar naenkrat se mi je začelo muditi. :)

Klical sem tudi v Top Dom v Lescah, saj tudi oni prodajajo ker. ploščice in od Gorenja prodajajo samo še kar imajo na zalogi. Vsekakor bom preračunal, ali se mi izplača organizirati svoj prevoz iz Gorenja, ali je mogoče ceneje, da kupim kakšne druge ploščice. Keramičar mi je svetoval naj kupim granito gres. Ker sem za kopalnico vzel pred 6 meseci od Gorenja in sem z njimi zelo zadovoljen, sem takoj pomislil na Gorenje. Nisem pa vedel, da so vmes že crknili. Jbg.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.628
14.325
113
Konkreten kamijon z dvigalom za dve paleti na takšno razdaljo zna biti res kar draga oz. predraga opcija tako da se kar strinjam, da bi bilo zelo smiselno pogledati po altenativah tako glede prevoza kot morda celo nakupa drugih ploščic na drugi (bližji) lokaciji. Nič ne koristi popust na ploščice, če potem ves prihranek in še več zabiješ na kamijonu :D
 
  • Všeč mi je
Reactions: Fadil

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.857
3.878
113
Ti jst povem da gorenje keramika ni šlo zastonj v stečaj, moj keramik je že 5 let nazaj rekel da samo tega ne kupovat, ker so zadnja leta očitno šparali na temperaturah žganja in so ploščice krhke, še huje pa je da so povečini večjeformatne zvite kot banana. Tako da če gledaš formate nad 50cm v eno dimenzijo bi sam dvakrat premislil preden bi kupil, ker so lahko slabe serije in je 50% odpada oz. ti bo keramičar računal +50% zato da bo banane preverjal in zlagal skupaj tako da bo čimmanj stopnic med spoji.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.551
8.908
113
V bližnji prihodnosti bom potreboval kamionski prevoz in sicer na relaciji Šmartno ob Paki (GORENJE) - Bled. Kupiti nameravam keramične ploščice in predvidevam, da bi bilo robe za cca. dve paleti. Ker je ena paleta 1300kg, bi bilo to v mojem primeru verjetno med 1,5 do 2 toni.
Zanima me, ali pozna kdo koga ki bi to pripeljal? Fajn bi bilo, če bi imel na tovornjaku tudi dvigalo, da mi palete odloži na dvorišču. Sicer ne vem kakšna je sploh nosilnost teh dvigal na tovornjakih.

Lp
Za dve paleti rentaš kombi za en dan in greš sam iskat. Vse ostalo bo predrago.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

kajpace

Guru
6. nov 2018
5.195
3.181
113
- za tvojim hrbtom...
hmpg.net
V bližnji prihodnosti bom potreboval kamionski prevoz in sicer na relaciji Šmartno ob Paki (GORENJE) - Bled. Kupiti nameravam keramične ploščice in predvidevam, da bi bilo robe za cca. dve paleti. Ker je ena paleta 1300kg, bi bilo to v mojem primeru verjetno med 1,5 do 2 toni.
Zanima me, ali pozna kdo koga ki bi to pripeljal? Fajn bi bilo, če bi imel na tovornjaku tudi dvigalo, da mi palete odloži na dvorišču. Sicer ne vem kakšna je sploh nosilnost teh dvigal na tovornjakih.

Lp
Jaz sem do sedaj za vse možno in ostalo uporabil te:
 
  • Všeč mi je
Reactions: Fadil

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.416
9.163
113
za tisti popust povprečne robe, boš zdaj imel težave in $$$ s prevozom.

nein danke.

Pojdi do lokalca in se tam zmeni za dobro ceno ita ali španskih ploščic in je to to.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey in Fadil

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.646
6.502
113
Ti jst povem da gorenje keramika ni šlo zastonj v stečaj, moj keramik je že 5 let nazaj rekel da samo tega ne kupovat, ker so zadnja leta očitno šparali na temperaturah žganja in so ploščice krhke, še huje pa je da so povečini večjeformatne zvite kot banana. Tako da če gledaš formate nad 50cm v eno dimenzijo bi sam dvakrat premislil preden bi kupil, ker so lahko slabe serije in je 50% odpada oz. ti bo keramičar računal +50% zato da bo banane preverjal in zlagal skupaj tako da bo čimmanj stopnic med spoji.
S ker. ploščicami v kopalnici sem zelo zadovoljen. Keramičar ni nič jamral, da so slabe kvaliete.
Lahko je več drugih vzrokov za njihov stečaj in mislim da kvaliteta tukaj ni razlog.
Vsekakor sem pripravljen podgledati tudi druge ploščice in seveda bo prednost tudi to, da je možna dostava.
Dejansko ne maram biti pod pritiskom in nekaj kupovati na hitro. Jbg
 

scorpion

Fizikalc
25. apr 2008
1.799
78
48
V kombi lahko naložiš tam nekje do 1500kg, a rabiš viličarja, da ti razloži.
Manjši kamion ti bo verjetno samo za vožnjo zate zaračunal kar nekaj, spet pa rabiš viličarja za razložit. Nekateri imajo sicer rampo, a kaj ti pomaga, če pa je njena nosilnost 500kg.
Torej boš rabil večji kamion, s solidno rampo, ki zdrži 1300kg, cena pa bo seveda spet večja, če bo narejena samo vožnja zate.
Kamion z dvigalom pa je najdražja varianta.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Fadil

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.646
6.502
113
V kombi lahko naložiš tam nekje do 1500kg, a rabiš viličarja, da ti razloži.
Manjši kamion ti bo verjetno samo za vožnjo zate zaračunal kar nekaj, spet pa rabiš viličarja za razložit. Nekateri imajo sicer rampo, a kaj ti pomaga, če pa je njena nosilnost 500kg.
Torej boš rabil večji kamion, s solidno rampo, ki zdrži 1300kg, cena pa bo seveda spet večja, če bo narejena samo vožnja zate.
Kamion z dvigalom pa je najdražja varianta.
Kot sem že napisal, sem našel v Merkurju ploščice, ki mi odgovarjajo. Tudi BAUHAUS ji ima in oba imata dostavo. Tako da ne rabim hiteti, vem pa kje dobim.
Hvala vsem za dobro voljo in pomoč. :nazdravje:

Lp
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.361
5.868
113
pri taščici
V kombi lahko naložiš tam nekje do 1500kg, a rabiš viličarja, da ti razloži.
Manjši kamion ti bo verjetno samo za vožnjo zate zaračunal kar nekaj, spet pa rabiš viličarja za razložit. Nekateri imajo sicer rampo, a kaj ti pomaga, če pa je njena nosilnost 500kg.
Torej boš rabil večji kamion, s solidno rampo, ki zdrži 1300kg, cena pa bo seveda spet večja, če bo narejena samo vožnja zate.
Kamion z dvigalom pa je najdražja varianta.
Zakaj rabis vilicarja?
Alteras tono premece v fitnesu v petih minutah...
Doma mu pa cel popoldan ne uspe kombija razlozit?
Ajajs laksne ure imate vi to.
Redko kater kombi pelje tono pa pol.
Ker si s skupno maso nad 3.5 tone.
Se najlazje bi pogoljufal kombi in prikolca pa dobis vse hkrati na Bled.
Bos pa na cesti nepremicnina brez zavor in brez pospeskov.
Se dobro da je 80% AC do Bleda. Tempomat pa lepo med kamione.
Za razklad je pa najbolje v svoji bližini najti viličarja ki ti za dva sosedska pira tisti dve paleti razlozi.