Kakšni magnetki madonca

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
2
36
39
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Sodelavec mi je razlagal da je od nevem kod naročil nek magnet ali več magnetkov, ki jih je pol pritrdil
nevem kam, in naj bi mu zato zdaj avto (dajzl) žrl pol litra manj...
confused-1.gif


Buče?
 

vuk

Pripravnik
19. nov 2007
499
4
18
Fule velike buče
hysterical-1.gif
...top shop varianta že nekaj časa nazaj.
 

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
2
36
39
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Ja sodelavec me je ful prepričeval kak to zbije porabo, pa se mi je zdelo da če bi res blo "to to"
bi ja to vsi imeli dost se bi omenjalo po forumih ipd...

No torej kaj bi naj ti magnetki delali? (po navodilih rečeno?)
 

Slovenet

Majstr
21. jul 2007
4.396
485
83
43
Še vedno Rdeči revirji
Nekaj časa nazaj sem bral o teh zadevah. Obstojata dva sistema, ki naj bi imela približno enake učinke. En sistem so magnetki, ki jih ti omenjaš, drug sistem pa je z IR ali pa ultrazvokom (mislim da je bilo nekaj od tega). Zadeva se montira na dovod goriva nekam blizu motorja. Deluje pa tako oziroma naj bi delovala, da z energijo razbija doge molekule v gorivu in s tem povečuje število molekul in število oksidacij iz iste količine goriva. S tem ko imaš več oksidacij iz iste količine goriva naj bi zmanjšal porabo goriva.



Verjetno sistem dobro dela v teoriji.
 
Nazadnje urejeno:

crashednburnt

Majstr
Osebje foruma
20. jul 2007
8.730
419
83
Goriška
www.avtopro.si
Mislim, da je o tem že bilo govora tukaj. Pršli s(m)o do spoznanj, da so te zadeve čisti nateg in v kolikor bi delovale, bi jih proizvajalci serijsko vgrajevali v vozila, namesto da bi plačevali inženirje / drage raziskave.
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.949
1.260
113
Če jih vežeš več zaporedno več nimaš porabe ampak pridelavo. Baje eni na veliko služijo s prodajanjem bencina, ki so ga pridobili na tak način
cheer.gif
 

han

Pripravnik
15. okt 2007
126
0
16
laibach
ja in "razbije" molekulo in potem to ni več bencin, ampak neki druzga....jooooj....ok če bi bil res kak močen ultrazvok potem bi mogoče približno v teoriji loh vplival na strukturo, samo navadni magneti prvič tega niso sposobni, drugič ni pa v gorivu nič magnetnega oz bog ne daj da bi blo!!!

myth busted!!
 

civil

Fizikalc
18. jul 2007
1.350
0
36
Citat:
Uporabnik AndrejD pravi:

Če jih vežeš več zaporedno več nimaš porabe ampak pridelavo. Baje eni na veliko služijo s prodajanjem bencina, ki so ga pridobili na tak način
cheer.gif






A ni v navodilih nobenega opozorila da nesmeš natankat več kot pol rezevoarja?



crashednburnt: Popravil citat.
 
Nazadnje uredil moderator:

ziggy

Fizikalc
8. nov 2007
1.133
2
36
Citat:
Uporabnik Slovenet pravi:
Nekaj časa nazaj sem bral o teh zadevah. Obstojata dva sistema, ki naj bi imela približno enake učinke. En sistem so magnetki, ki jih ti omenjaš, drug sistem pa je z IR ali pa ultrazvokom (mislim da je bilo nekaj od tega). Zadeva se montira na dovod goriva nekam blizu motorja. Deluje pa tako oziroma naj bi delovala, da z energijo razbija doge molekule v gorivu in s tem povečuje število molekul in število oksidacij iz iste količine goriva. S tem ko imaš več oksidacij iz iste količine goriva naj bi zmanjšal porabo goriva.

Verjetno sistem dobro dela v teoriji.

Niti eden, niti drugi ne delata v teoriji. Za razbijanje daljših molekul na krajše se uporablja "cracking", ki ni tako simpl stvar: http://en.wikipedia.org/wiki/Cracking_%28chemistry%29
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Citat:
Uporabnik crashednburnt pravi:
Jup, testiral na dveh avtomobilih (samo testiral, kupil nisem) in ni bilo učinka. Tako ti bo povedal vsak, ki je to sprobal.
Ni nujno. Eni sveto trdijo v svoj prav.
bonk.gif
 

dsf

izbrisani
6. sep 2007
10.019
1
36
Iz prve roke !
Bivši sodelavec je delal na tem projektu, in na svojem DCI- ju je bil zelo uspešen. Z magnetki na dovodu goriva je dosegel porabo cca 3 liter na 100km. takoj moram napisat da tip nima težke noge.
Nakar pa je testni model probal še brat na avtu brez turbine in elektronike. Prvi vzorec ni prinesel opaznih razltatov,drugi pa je naredil KATASTROFO. Avto je naenkrat začel žret tri litre več kot prej in kljub takojšnji odstranitvi je trajalo pol leta preden se je stanje normaliziralo na prejšnje stanje. Še najboljše bo če napišem ,da je pozimi avto začel greti v kabino že po 400metrih vožnje po klancu navzdol.
Na dci-ju magnetkov na uporablja več ker je bil takrat ko so renoji krepali zaradi nafte med nesrečniki katerim so avti crknili. Možno je ,da so bili faktor rizika tudi magnetki.
Za zaključek ;
Magnetki uplivajo, kako in kdaj pa je že druga stvar.
 

XXXL

Guru
9. sep 2007
7.336
760
113
Jaz imam te magnetke doma (večje število...) na 20l kantici za bencin. Vsakič pustim notri 10l, čez 4 dni in 13 ur se bencinske molekule tako razmnožijo, da je kanta polna. Takrat odlijem 10l in cikel se lahko začne znova. Če pa sem slučajno zaradi kakšnih razlogov (dopust naprimer) od doma odsoten več kot 4 dni, pa magnetke poberem dol. Nočem tvegati kakšne eksplozije...
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.