Kako se znebiti sršenov v strehi?

Vprasaj

Majstr
15. avg 2008
1.381
362
83
Ljubljana
Spoštovani!

Doma v strehi, imamo sršene, so se kar lepo zabubili. Razni spreji ala Bauhause ne delujejo ker je višina gnezda nekje na 7-8 m in ne pridemo zraven z nobenim od njih.

Ali obstaja kaka firma (okolica Domžal) ali mogoče koga lahko pokličem, da jih pride odstranit.

hvala na odgovorih
 

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.354
1.368
113
Pokliči 112 in se zmeni z gasilci kateri sprej kupiš, pol pa pridejo in pošpricajo :)
Če pa niso moteči bodo pa pozimi izginili. Sršeni nikoli nimajo gnezda na istem mestu 2 leti
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
9.137
9.257
113
EU
Jaz sem sprej dal na trimetersko palico. Na ročico spreja zvezal vrvico za sproženje na poteg. Šprejal sem sršene v betonskih ciglih na travniku, ker mi niso pustili odpelati ciglov na drugo mesto. Ko sem našprejal, sem vse odvrgel in potegnil črto, ker je reakcija bila huda. Eden sršen se je zagnal za mano, vendar sem bil hitrejši, in ga odgnal z rokami stran.
Navodilo:
Po šprejanju ostani čisto pri miru in se ne premikaj. Sršeni zaznajo nevarnega nasprotnika po gibanju in se zaženejo nanj.
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
6.059
4.590
113
Jaz imam tudi se za znebit sršenov v enem deblu na vrtu, plan je da bi zvečer ali zgodaj zjutraj poizkusil z cunjami zamašiti luknjo v deblu
in in jih našpricat z namenskim insekticidom.
 

piagolo

Guru
22. nov 2009
6.523
3.309
113
Jaz sem sprej dal na trimetersko palico. Na ročico spreja zvezal vrvico za sproženje na poteg. Šprejal sem sršene v betonskih ciglih na travniku, ker mi niso pustili odpelati ciglov na drugo mesto. Ko sem našprejal, sem vse odvrgel in potegnil črto, ker je reakcija bila huda. Eden sršen se je zagnal za mano, vendar sem bil hitrejši, in ga odgnal z rokami stran.
Navodilo:
Po šprejanju ostani čisto pri miru in se ne premikaj. Sršeni zaznajo nevarnega nasprotnika po gibanju in se zaženejo nanj.
In zadrži dih, ker sledijo izdihanemu CO2.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Gonzo

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.155
5.974
113
Klici gasilce, ce vaši to pocnejo. Imajo vseeno malo boljšo zascito od kratkih hlac pa majice.

Moj je nekaj šprejal, pa sam doma bil. Ful dobr. saj je imel srečo, da ga niso dobili, ampak ne štekam, zakaj jo je treba izivat. Tisti sprej je ok za enega, ki najeda v letu, ampak na gnezdo iti...
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.236
1.855
113
Spoštovani!

Doma v strehi, imamo sršene, so se kar lepo zabubili. Razni spreji ala Bauhause ne delujejo ker je višina gnezda nekje na 7-8 m in ne pridemo zraven z nobenim od njih.

Ali obstaja kaka firma (okolica Domžal) ali mogoče koga lahko pokličem, da jih pride odstranit.

hvala na odgovorih

Dobiš namenske spreje,ki nesejo 8 metrov..vzameš ono ta visoko (veliko) dozo in ponoči, ko bojo vsi v gnezdu probaj priti čim bliže z lojtro in jih našpricaj s tem. Seveda je pogoj, da zadaneš luknjo. Jih boš garantirano potamanil.
1723629246583.png

Letos jih je res enormno...vsi jamrajo + jih kar nekaj poznam, ki so jih letos pičili.
 

Vprasaj

Majstr
15. avg 2008
1.381
362
83
Ljubljana
Dobiš namenske spreje,ki nesejo 8 metrov..vzameš ono ta visoko (veliko) dozo in ponoči, ko bojo vsi v gnezdu probaj priti čim bliže z lojtro in jih našpricaj s tem. Seveda je pogoj, da zadaneš luknjo. Jih boš garantirano potamanil.
Poglej priponko 90554
Letos jih je res enormno...vsi jamrajo + jih kar nekaj poznam, ki so jih letos pičili.
ta nikoi nikoli ne nese 8 m

povem iz izkkušenj