Kako se odzvati na nesramno ignoranco

turbobitch

Lesna Goba
5. dec 2007
22.783
1.460
113
42
Torej primer, ki se mi je včeraj zgodil.
Kot nekateri veste imava s punco konje. Le te imava v konjskem hlevu z približno 20 konji. Za vikende midva skrbiva za njih. Nahraniva, pospraviva pa tak.
Na vhodu v hlev je na veliko napisano da je vstop v hlev prepovedan. Včeraj zvečer pospraviva konje in jih nahraniva. Ko pometem hlev in skoraj že zaprem vrata se v hlev ufura skupina 4 ljudi. Jaz lepo rečem da zapiram štalo, ko me gospa odslovi z glasnim Ja, Ja. Lepo si ogledujejo konje ko čez par sekund ponovim da zapiram hlev in ponovno gospa Ja, ja in seveda nič.
Ko sm se tretjič rekel da zapiram je rekla Ja, ja že gremo in počasi so se skidali iz stale.
Jaz pri sebi vem da sm ravnal pravilno ker pri takih ljudeh je lahko dvorezen meč.
A imajo ljudje sploh kej dostojanstva. Je to zloba, ignoranca? Bi mogu znoret?
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad in Kamele0N

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.855
2.445
113
Težka bo. To so ljudje.
Po moje si izbral najboljšo pot. Sedaj te malo/orng jezi.
Kot dejstvo. Zagotovo bi bil konflikt, če bi bil bolj ošter. To lahko vidiš po ignoranci obiskovalcev/obiskovalke.
 

cappy

Guru
8. apr 2010
8.155
4.483
113
kaj so to kr eni neznani osebki uletel v tvojo štalo al majo oni svoje konje tam al kaj?
 

turbobitch

Lesna Goba
5. dec 2007
22.783
1.460
113
42
Tam zraven je kavarna pa so bili na kavi očitno. Pa so šli malo konje pogledat. Mene nič ne boli. Samo sm pa vseeno odgovoren tudi za druge konje. Nekateri radi hranijo konje pa ubistvu nimajo pojma s čem. Pa piše da je prepovedano. Da bi nekdo od teh štirih dal konju nekaj strupenega za jest bi bil jaz kriv, ker jih nism steral vn
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.819
14.617
113
Če mene vprašaš je bil tvoj odziv povsem na mestu. V kolikor pa se zadeva ponovi bo pa treba bolj na ostro...

BTW - s čim pa ni priporočljivo konjev hranit pa da je nekako "na dosegu" nevedniku? Katere zadeve so za konja strupene pa da rastejo kje v bljižini? Ker da bi kar en mimoidoči s sabo vlačil nek futr za konja nekako dvomim oz. je bolj malo verjetno....
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.919
3.945
113
Ko si rekel da "zapiraš" si dajal tako nesposoben videz da so mislili da bo trajalo še pol ure! :valjamse:

Ti osebki najbrž nimajo tam kaj delat tako da si uporabil že na začetku narobe pristop. Moral bi reč da nimajo tam kaj iskat in bi jih lepo pospremil ven. Če je pa klasika da hodijo obiskovat nepooblaščeni konje morate pa to rešit na višjem nivoju (fizično onemogočen dostop ali pa redno teženje vsakemu takemu ki pride ne glede na uro).
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.975
4.488
113
Če mene vprašaš je bil tvoj odziv povsem na mestu. V kolikor pa se zadeva ponovi bo pa treba bolj na ostro...

BTW - s čim pa ni priporočljivo konjev hranit pa da je nekako "na dosegu" nevedniku? Katere zadeve so za konja strupene pa da rastejo kje v bljižini? Ker da bi kar en mimoidoči s sabo vlačil nek futr za konja nekako dvomim oz. je bolj malo verjetno....

Konji lahko kolike dobijo zaradi različnih stvari, lahko nekomu ne paše kruh, drugemu kakšno sadje, ipd......
skratka konjev se prav tako ne hrani in boža kot tujih psov ne...

Drugič jim reči, da sploh nimajo kaj biti tam;
- ker je to privatno zemljišče
- ker se je nevarno gibati po hlevu

In če si želijo "družiti" z konji, naj se pozanimajo kako, kdaj in za koliko €... v vsakem primeru jih napodiš ven.

So pa ljudje, kot vemo dosti ignorantski in v takem primeru, če bi prišlo do poškodbe koga, bi lahko imeli lastniki težave
ker so ljudje bili tam, moraš preprečit, da se kdo ne poškoduje :rolleyes:

Konj lahko koga ugrizne/uščipne, ali ko ga božajo s tisto "konjsko" glavo kam pribije, lahko se pa najde kakšen bedak
ki bi se vrtel okrog riti kakšnega konja ki je plašen, pol pa lahko pride do hude nesreče...

Skratka, beseda ni konj! Naterat jih ven!
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Jaz osebno bi sel najprej do prvega cloveka, ce bi bil obiskovalec in ga vprasal, ce smem prestopiti prag. Ne mores it kar noter, halo? Turbobitch, dobrodosel v 2020, kjer...nimam besed. Moja mi zmeraj pravi, ko se sekiram in bunim, kak folk hodi naokrog, da bom moral jaz znizat standard in pricakovanja do ljudi, ker folk je ratal bedast in obupen. Torej, ravnal si prav...jaz bi jih edino morda cisto na zacetku vprasal, dober dan, kdo ste pa vi in kaj pa zelite?
 
Nazadnje urejeno:

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.819
14.617
113
Konji lahko kolike dobijo zaradi različnih stvari, lahko nekomu ne paše kruh, drugemu kakšno sadje, ipd......
skratka konjev se prav tako ne hrani in boža kot tujih psov ne...

Zanimivo, nisem vedel, da se lahko tako razlikujejo. S hranjenjem sem imel pa v mislih bolj kakšno travo oz. rastje v bljižini kot pa kruh, jabolka itd. a vseeno hvala za obrazložitev. In itak, da tam nima ta folkkaj počet a vseeno menim, da je prijazna beseda na začetku bolj na mestu kot pa da jih iz prve napyzdiš na polno :)
 

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
33.145
5.808
113
blizu močvirne prestolnice
Torej primer, ki se mi je včeraj zgodil.
Kot nekateri veste imava s punco konje. Le te imava v konjskem hlevu z približno 20 konji. Za vikende midva skrbiva za njih. Nahraniva, pospraviva pa tak.
Na vhodu v hlev je na veliko napisano da je vstop v hlev prepovedan. Včeraj zvečer pospraviva konje in jih nahraniva. Ko pometem hlev in skoraj že zaprem vrata se v hlev ufura skupina 4 ljudi. Jaz lepo rečem da zapiram štalo, ko me gospa odslovi z glasnim Ja, Ja. Lepo si ogledujejo konje ko čez par sekund ponovim da zapiram hlev in ponovno gospa Ja, ja in seveda nič.
Ko sm se tretjič rekel da zapiram je rekla Ja, ja že gremo in počasi so se skidali iz stale.
Jaz pri sebi vem da sm ravnal pravilno ker pri takih ljudeh je lahko dvorezen meč.
A imajo ljudje sploh kej dostojanstva. Je to zloba, ignoranca? Bi mogu znoret?
Čak mal. Imaš prav če bi bil kapitalist, ker pa si komunist je itak vse naše. Zato se ne repenči
 
  • Všeč mi je
Reactions: Davidoff in tomi
13. jul 2011
2.677
625
113
Zelo možno, da so mislili, da je tvoj hlev v sklopu kavarne - isti gazda, ti pa en navaden hlevar, zato so te ignorirali. Kaj če so jih celo iz kavarne poslali na ogled konj? Preveri, v izogib bodočim pripetljajem.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N
2. sep 2007
1.505
779
113
Dolenjska
Torej primer, ki se mi je včeraj zgodil.
Kot nekateri veste imava s punco konje. Le te imava v konjskem hlevu z približno 20 konji. Za vikende midva skrbiva za njih. Nahraniva, pospraviva pa tak.
Na vhodu v hlev je na veliko napisano da je vstop v hlev prepovedan. Včeraj zvečer pospraviva konje in jih nahraniva. Ko pometem hlev in skoraj že zaprem vrata se v hlev ufura skupina 4 ljudi. Jaz lepo rečem da zapiram štalo, ko me gospa odslovi z glasnim Ja, Ja. Lepo si ogledujejo konje ko čez par sekund ponovim da zapiram hlev in ponovno gospa Ja, ja in seveda nič.
Ko sm se tretjič rekel da zapiram je rekla Ja, ja že gremo in počasi so se skidali iz stale.
Jaz pri sebi vem da sm ravnal pravilno ker pri takih ljudeh je lahko dvorezen meč.
A imajo ljudje sploh kej dostojanstva. Je to zloba, ignoranca? Bi mogu znoret?

Kako lepo je podpirat uničevanje tuje lastnine in ogrožanje življenj, ko se to dogaja v ZDA. Ko pa zagovornik takih rabot dobi skupino ljudi, ki kar vpadejo k njemu, je pa takoj jok in stok.
 
  • Všeč mi je
  • Wow
Reactions: BornSkeptic in tomi

turbobitch

Lesna Goba
5. dec 2007
22.783
1.460
113
42
Od kdaj je Slovenija Amerika? We are civilised here.
Sm pa hotel prej napisat kako fajn da so ljudje dejansko enkrat na Alterju odgovoril kak je treba, pa se najde en debil..
 

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
Ajmo majstri, 20 konjev vzdrzevati je tezasko delo. Sem dve leti nazaj pomagal 4 in imel poln krščen duš kmalu vsega pac zamenjal zensko. Sploh veste koliko casa traja spucati konja in pripraviti. Pa je cez pol ure isto svinjski lahko.
Ocitno si res premehkega srca kot pravi utisevalec. :p Leden pogled, vprasas kdo vas je spustil, sploh pa so starejse gospe ena posebna sorta nic mi ne morejo, jaz sem sef. Pac po ustaljeni praksi slovenske druzine kjer hlace nosi zenska in ji dec nic ne more pa so tega vajene. Ko enkrat izkusijo drugace, dobijo celo nekaj spostovanja. Ali pa ga vsaj glumijo. Meni je vseeno. Ce doma spilajo sefa, pri meni ne bodo.
Ni treba znoreti, postaviti avtoriteto pa. Imej cimprej otroke, pomoznosti prvega, prva dva! fanta in te bosta zacela kmalu preizkusati in iskati meje.
Ne je ne, ko to reces gledas v oci ves cas in si tiho. Malo mucne sekunde, ce nisi vajen, deluje pa.
 

turbobitch

Lesna Goba
5. dec 2007
22.783
1.460
113
42
Mah mene vedno šokira ta odnos preveč.
Mislim da smo že vsi enkrat v življenju imeli tako izkušnjo. Sej včasih tudi meni rata "bit zajeban za nekaj koristnega".
Sej bi bilo drugače če bi bilo moje.
Mislim da je bil problem da sm bil malo presenečen. Zmatran, lihk sm zaključeval in se mi pač ni dal ukvarjat se z tečno babo in njeno družbo. Lahko bi bila kaka huda Soboška političarka, prijateljica direktorja ali neki.