Kako se odzvati na nesramno ignoranco

turbobitch

Lesna Goba
5. dec 2007
22.783
1.460
113
42
Definitivno nisem presenečen v smislu, da taki ljudje obstajajo. Bolj me zanima kaj narest v takem primeru. Pa če se je komu kej takega zgodovilo.
 

turbobitch

Lesna Goba
5. dec 2007
22.783
1.460
113
42
To žensko si predstavljam kot nekoga, ki bi parkiral pred vhodom od Hoferja, se ustavil pod nadvozom ob toči...
Get it?
 
  • Všeč mi je
Reactions: Robert
I

Izbrisan uporabnik #9334

Turisti. Če je izgledalo tako kot si opisal, so navadni turisti.

Sedaj se vprašajmo sami pri sebi, kaj vse nam je dovoljeno. Ker nam ni ! Zakaj moram imeti ograjeno posestvo - če pa je že od nekdaj, da se k sosedu ne hodi brez, da bi potrkal in pozdravil "Dober dan".

Problem je v naši kulturi nekaj zadnjih desetletij, ko si lastimo vse kamor nam seže oko :nigladek: . Ni prav. Ženska ki ti je odgovorila z "Ja ja", niti slovenka ni in niti ni vedela, kaj ji govoriš. Verjetno neka avstrijska turistka z mislijo, da je dan odprtih vrat.

Predstavljaj si, da bi bila to skupina ciganov, ki je prišla krast tvoje konje. o_O Ko jih zalotiš, dobiš nazaj "Ja ja", ko nekega potem tam nalomiš, si pa kazensko odgovoren pred zakonom o_O. Pa ko bo tvoj konj brcnil to osebo po zaslugah - si bo zopet predstavljala, da si ti odgovoren za to, sodišče bo pa celo prikimalo da drži :nigladek:.

Problem je v naši kulturi zadnjih nekaj deset let. :nigladek: Skregano s pametjo.
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.855
2.445
113
Ketnca, napis.
Gospa/gospod/otroc NE. Zna kar fajn usekat, ker vas ne pozna. To je pač žival.
Pri nas še ne poznamo NE. In to mislim, da dobiš NE! Saj svoje kar hitro branimo ko pa se stvar obrne je pa druga pesem.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.279
4.788
113
Izkušnja je za tabo. Pozabi. Spremenil ne bi nič, kar se tiče hleva. Nobene ketnice , dodatne ograje ali napisa. Saj se ve, da se po tujem ne hodi. Take stvari delajo težave samo tistemu, ki mora vsak dan s tem rokovati. Taki primerki, pa bi še zmeraj to zaobšli, če ne bi bilo ravno neprehodno.
S konji imam sicer osebno drugačno izkušnjo. Občasno se pojavijo jezdeci, ki jim je premalo adrenalinsko jezditi po vaških cestah in poteh in potem poženejo v dir po kmetijskih zemljiščih in tudi zelenicah pri hišah in vikendih. Težko kaj storiš, brez da bi še sebi škodil.
 

turbobitch

Lesna Goba
5. dec 2007
22.783
1.460
113
42
Konji grejo skoz not pa vn in je ketnica edin v napoto lahko.
Sej drugače veliko ljudi vpraša, če grejo lahk pogledat in itak rečem da ja. Je čist drugačen odnos in občutek.
 

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.331
1.350
113
Jaz pri moji psici občasno uporabim izgovor NE, ker grize in je napadalna. Kolegica je včasih take odpravila z izgovorom, da ima pes garje ;) Ravno včeraj me je en s pomerancem grdo gledal, ko sem mu rekel, da je nazadnje dva taka pasja gnjavatorja scotala :fredi:

Probaj še ti. V štali so divji konji, ki grizejo in brcajo. Sicer pa čisto jasno vsakemu povej, da so na privatni posesti in gibanje v hlevu ni dovoljeno.
 
  • Haha
Reactions: jonny77

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.905
9.597
113
ja no pač si moral 3x rečt... jaz moji tamali moram rečt 5x, šestič bi padlo. ::) tako da ni sile. Folk ja pa čudn, a povečini štekajo. In ti maš zdaj travmo.
Navad se.

Znanka je morala 11 ur čakat v koloni preden se je policija zmigala in naredila koridor... ja 11 ur na AC pred karavankami. Verjetno so pilciiji 150x reklni naj nekaj naredijo, pa ništa...je to tudi iroganca?
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.938
9.125
113
Torej primer, ki se mi je včeraj zgodil.
Kot nekateri veste imava s punco konje. Le te imava v konjskem hlevu z približno 20 konji. Za vikende midva skrbiva za njih. Nahraniva, pospraviva pa tak.
Na vhodu v hlev je na veliko napisano da je vstop v hlev prepovedan. Včeraj zvečer pospraviva konje in jih nahraniva. Ko pometem hlev in skoraj že zaprem vrata se v hlev ufura skupina 4 ljudi. Jaz lepo rečem da zapiram štalo, ko me gospa odslovi z glasnim Ja, Ja. Lepo si ogledujejo konje ko čez par sekund ponovim da zapiram hlev in ponovno gospa Ja, ja in seveda nič.
Ko sm se tretjič rekel da zapiram je rekla Ja, ja že gremo in počasi so se skidali iz stale.
Jaz pri sebi vem da sm ravnal pravilno ker pri takih ljudeh je lahko dvorezen meč.
A imajo ljudje sploh kej dostojanstva. Je to zloba, ignoranca? Bi mogu znoret?
Klasičen primer ljudi, ki živijo na račun tolerance drugih. Vsi ljudje imamo določeno toleranco in obstajajo ljudje, ki so navajeni izkoriščat to duty free cono. Podobno kot "Francozi" ki se ti ušunjajo v vrsto.
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.582
3.612
113


B450614.jpg
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

To sploh ni smešno. To so običajni turisti, ki so sicer zelo nenevarni. V bistvu luštni. Moteči pa znajo bit.

Roko na srce - spomnimo se, kako so izgledale naše mame pred ... 50 leti, ko so šle s hortikulturo preko cele evrope in vsepovsod čufale vršičke rožic, da so jih potem potikale doma in tekmovale, katera ima lepšo rožo.
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.388
2.471
113
še v SLO - ampak komaj
To sploh ni smešno. To so običajni turisti, ki so sicer zelo nenevarni. V bistvu luštni. Moteči pa znajo bit.

Roko na srce - spomnimo se, kako so izgledale naše mame pred ... 50 leti, ko so šle s hortikulturo preko cele evrope in vsepovsod čufale vršičke rožic, da so jih potem potikale doma in tekmovale, katera ima lepšo rožo.

Komu so turisti nenevarni? Domačinom ali sami sebi? Vprašaj recimo malo jodlarje - tiste na planinah, kako so veseli turistov, ki dražijo krave (tudi tisti s samo enim "seskom") in potem tožijo kmete, da so krivi za nastale poškodbe.
In tudi mi nismo daleč, da bo naš kmet odgovarjal za poškodbo "turista", ki bo prestopil električnega pastirja in se bi pustil nasaditi kaki Liski.
 
Nazadnje urejeno: