Kako na Cres?

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.407
1.017
113
Ne iti v soboto dopoldne, če je le možno. Priporočam štart ponoči iz petka na soboto, da se v soboto zjutraj že pripelješ na Krk.
 

ggg

Fizikalc
8. avg 2007
5.698
4
36
ravno to sem hotel povedati. imel sem ze dosti teh kretenskih ne v soboto dopoldan na pot in podobno in sem to soboto zjutraj normalno vstal, sel laufat, tus, normalen zajtrk, spakiral kufre v avto in sli naspalimi tamalimi in zeno, ki je dobre volje
smile-1.gif
iz gorenjske proti ljubljani, v centeru ljubljane po se enega clana druzine, avtocesta, postojna, ilirska, prehod jelsane, most na krku... dobre dve uri. nic norenja in hitenja po avtocesti (s trugo na strehi presegamo 2.5m...)
nekaj dni nestalnega vremena, danes popoldan pa prvi inferno in prazenje
crazy1.gif
 

KStoner

Majstr
31. dec 2007
2.130
190
63
bolje da greš dol pozno popoldne
dopoldan bo gužva na cesti, meji in še čakanje na trajetk.

lahko pa greš res zgodaj zjutraj, pa greš direkt na plažo
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.407
1.017
113
Hvala za oceno in nivo komuniciranja. Nekajkrat na leto grem čez Jelšane in mi je čakanje na meji odveč. In tega je največ v soboto dopoldan oz. v soboto na splošno. Se je pa tebi izšlo v tem primeru. Lepo.

Avtorju: glede trajektov, urnik in cene se dobi na jadrolinija.hr, v glavni sezoni, ko je velika gužva, nekatere linije obratujejo non stop ne glede na urnik. Za linijo Krk - Cres ne vem iz glave.

Ob daljšem obisku v Kovačinah, ti kamp povrne vrednost trajekta. Če slučajno ne veš
grin1.gif
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.407
1.017
113
Kovačine so lep kamp. Sem bil že nekajkrat tam. Je kamp na nivoju. Pa še lep špancir je do kraja Cres. Lepo je tudi v Čikatu na Lošinju, vendar ne v času "ferogosto". Na Cres se je lepo peljat skozi Opatijsko riviero in med lepimi cipresami - z motorjem, z avtom malo manj, ker je počasna pot, zato se tudi bolj splača čez Krk. Sama pot čez Krk je pa bolj kot ne ... brezvezna, zame.

Če je cilj Cres, potem čez Krk, če pa je cilj dopust in izlet, potem čez Opatijo. Cesta je sicer počasna, je pa lepa in je tudi precej na novo urejena.
 

alfist555

Fizikalc
4. okt 2007
1.823
1
38
Men se zdijo adijo cene. Hotel u Pragi z zajtrkom pa 45€
smile-1.gif
Ponavadi so me kampi stal med 20 in 25€ na noc. Res pa sem na dopustu v maju ali septembru.

lp
 
Nazadnje urejeno:

Slick

Majstr
18. sep 2007
2.276
191
63
Samo res. Za en teden bi pri njih dal 65 EUR. V Grčiji sem za isto obdobje in isti nabor storitev dal 17,50 EUR na dan. Pa se zadeva z Grčijo žal tudi približno ne more primerjat, edini plus tele Oaze je bližina.
Odpeljal se jim je... Slovencem pa tudi, če tole plačujejo.
 

alfist555

Fizikalc
4. okt 2007
1.823
1
38
Ma ja, kampiranje (sotor+avto...ne AD) naj bi bilo neko ugodno prezivljanje dopusta...ali usaj najugodnejsa varianta, napram hotelom, apartmajem .... sam pri takih cenah kampov, si dobit ze apartma za isti denar, ali pa mogoce malenkost visjo ceno....kuhat si morem pa itak v vsakem primeru. Je pa tko...pomojem so nabito polni ti kampi u avgustu in si take cene lahko privoscijo, ker vedo da prazni ne bodo. Ce se nemc pripelje 1500km na morje, mu je useeno ali placa kamp 35€ ali pa 45.

Po drugi strani pa prides u kamp, pogledas cenik in ce ti cena ni sprejemljiva gres naprej. Tko delam sam, ker kamp edino kar mi nudi je legalen prostor, da postavim sotor in wcje s tusi.

LP