Kako na Cres?

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.514
4.472
113
49
Na sončni strani ALP
Oj...

Nisem vozil proti Reki že 1.000 let in mi niti približno jasno kaj se bolj splača.


1. varianta

Ljubljana, Postojna, Pivka, Ilirska bistrica, Jelšane, Reka

2. varianta

Ljubljana, Kozina, Starod, Reka



In potem iz Reke naprej na Cres

1. varianta

Reka, Krk (Valbaska), Cres

2. varianta

Reka, po Istri do Brestove, Cres



Kakšne ideje, preden slepo zaupam Garminu in odpeljem kakšno glupost...
grin1.gif
 

cbb

Chef
6. avg 2007
3.337
2
38
51
Nč več u Jesenicama... Zdej Horjul
Ljubljana -> Postojna -> Knežak -> Rupa -> Rijeka -> Krški most -> Valbiska -> Merag -> Cres. To je najhitrejše.

Ljubljana -> Postojna -> Ribnica -> Rupa -> Rijeka -> Brestova -> Porozina -> Cres. To je pa najkrajše. Jaz uporabljam izključno prvo varjanto. Da mi ni treba gledat polžov pred sabo mimo opatije in potem po tistih ozkih cestah na otoku...
 

Technics111

Pripravnik
14. maj 2011
349
0
16
Kaj po avtocesti do kopra potem pa dol..kaj komplicirate za bzv
smile-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

man007

Pripravnik
20. dec 2007
359
2
18
nori-na-bicikl.blogspot.com
Citat:
Uporabnik cbb pravi:
Ljubljana -> Postojna -> Knežak -> Rupa -> Rijeka -> Krški most -> Valbiska -> Merag -> Cres. To je najhitrejše.

Ljubljana -> Postojna -> Ribnica -> Rupa -> Rijeka -> Brestova -> Porozina -> Cres. To je pa najkrajše. Jaz uporabljam izključno prvo varjanto. Da mi ni treba gledat polžov pred sabo mimo opatije in potem po tistih ozkih cestah na otoku...

+1 Varianta 1: Najhitrejša in najmanj gužve (beri: počasnega cijazenja)
 

asko

Fizikalc
22. jul 2007
2.565
3
38
Sploh ni za razmišljat - varianta 1 , sedaj je od MP Rupa skoraj do krckega mosta AC.
 

Schime

Guru
22. nov 2008
1.970
766
113
Bil pred 3 tedni. Šel dol 2 varinta nazaj 1 varianta.
Priporočam prvo, ker čez drugo varianto je zelo ozka cesta in je veliko čakanja, da se kamijoni, avtobusi in prikolice skrajcajo.
 

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.514
4.472
113
49
Na sončni strani ALP
Hvala za informacije.

Garmin in viamišelin mi ponujata sicer drugačne variante, pa bomo poizkusili tole preko Knežaka in potem na Krk.

Trajekt pa je verjetno zgodba zase. Urnik gledam, da vozi na Cres na uro in pol za 25min vožnje?!
 

ggg

Fizikalc
8. avg 2007
5.698
4
36
danes sem sel ob 9h iz gorenjske in prisel do krka v dobrih 2h.
cheer.gif
se najvec smo se jajcali razcep brdo - kozarje pri ljubljani! in pa nekaj minut pred diktatorskim mostom na krk.
 

stankozaspanko

Fizikalc
27. jul 2012
4.930
8
38
Uf, to bo pa kar jeba ... ob sobotah so ceste ponavadi polne pleha ... jst grem v petek zjutraj in upam na najboljše.
wink-1.gif
 

ggg

Fizikalc
8. avg 2007
5.698
4
36
jaz sem letos prvic rekel, da imam dosti polnocnih potovanj in ce grem na dopust grem na dopust. pa se je izslo. je pa jeba vreme te dni. vsaj okoliske vrhove sem ze vse pretekel in to vse zjutraj, se predn se tamali zbudijo.
tongue-1.gif