Kako do interneta v Vukojebini?

Morphey

Fizikalc
6. okt 2008
1.161
4
38
Maribor
Prijatelj živi nekaj km ven iz Maribora in me je prosil za pomoč, saj ni imel več idej pri pridobivanju dostopa do interneta.
Internet ima trenutno preko satelitskega krožnika, vendar je predrag in prepočasen da bi se dalo preko te linije kaj pametnega delati.
Omejeno ima povezavo in količino prenosa podatkov za kar precej visoko ceno. Sedaj bi rad imel nekaj bol dostojnega ampak...

Do sedaj sva pomislila in poskusila pri:
- Telekom preko bakra ne gre
- T-2 NE
- Amis NE
- Telemach NE
- Ario - ne vidi oddajnika, torej NE
- Mobilni internet, Telekom le 2G, SiMobil sploh nima signala
- v okolici ni nobenega soseda, ki bi imel boljši internet, da bi mu dali usmerjeno anteno.

Sem še kaj pozabil? So še kakšne možnosti ali bo pač moral ostati pri tem kaj pač ima?
 

hrci

Pripravnik
22. jan 2008
865
2
18
Ne mores nic, v nasem naselju mamo lahko max 20/1 net ker mamo 20 let stare kable in nemores nic.. normalno bi hoto met boljsi internet sam dokler ponudniki ne investirajo v kable al pa optiko sn pac prisiljen na tem ostat.. pa smo oddaljeni 1km od centrale..

Da še dodam, sosedu je strela vdarla polek bajte pa jim je toti bakreni kabl skurlo in ma internet hitrosti še manj od pol mega.. pa so rekli na telekomu da ne bojo oni nič menjali jebo jih
 
Nazadnje urejeno:

plexix

Fizikalc
10. sep 2007
902
152
43
Kolega enako, malo iz Lenarta ven.

Samo krožnik mu ostane, od Telekom centrale je cca 3,5km, vendar je tako slaba linija, da ne gre nič prav skozi, TElekom oz. ostali pa ne mislijo vlagati v omrežje.

Lp,
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.407
2.294
113
Citat:
Uporabnik hrci pravi:
... kabl skurlo in ma internet hitrosti še manj od pol mega.. pa so rekli na telekomu da ne bojo oni nič menjali jebo jih
ko so p.i.z.d.e pred 20 leti kable polagal so hotl met miljone za tiste kabe.
Vračal so toliko k stane kebab.
Sedaj pa sam kasirajo, vlagajo pa vprašanje.
Ta skurjen kabel lahko zakupi katerekoli ponudnik interneta. samo bo še zmerom skurjen kabel.
 

hrci

Pripravnik
22. jan 2008
865
2
18
Saj.. bo treba malo klicat gor pa malo zacet gnjavit, ker opice znajo samo pakete delat vlagat pa nic..
 

plexix

Fizikalc
10. sep 2007
902
152
43
ja, pri nas so že 3x vrtgali kabel (beton hruške in črpalke), pa še vedno samo zaštuklajo s tiso spojko, tako da že kar 3 visijo v razdalji cca 15m.

Pravijo, da ko bo še štanga padla, bodo vse zamenjali, ker prej se jim ne splača, potem dobijo od zavarovalnice baje. Odgovor terenskega.

Potem pa pričakuj, da ti bo net delal tako kot treba.
bonk.gif


Lp,
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.135
2.476
113
Pomagala bi informacija, kje je ta "nekaj km iz Maribora" in kaj ima v vidni liniji.
 
Nazadnje urejeno:

elrado

Pripravnik
21. apr 2008
350
0
16
Pojdi na telekom in naj ti posodijo modem in anteno za test LTE.
Jaz sem pred kratkim končno spravil zelo soliden net (10/2) v vukojebino
wink-1.gif
le nekaj km iz ljubljane. Situacija povsem podobna kot pri tebi, kabli predaleč, mobilni internet le 2G...
Ampak prijatel iz telekoma me je opozoril da LTE deluje na drugih frekvencah in pokriva tudi področja ki jih 3G ne pokriva!

Sem pa vzel nek paket ki ga dajo le uporabnikom ki nimajo druge opcije dostopa do neta.

LP in srečno
 

crnobog

Guru
29. apr 2009
3.364
1.746
113
A tistega denarja iz EU, kjer so vsakemu kmetavzarju potegnili optiko v bajto ni več. Neke bele lise al kaj je blo.
 

elrado

Pripravnik
21. apr 2008
350
0
16
Ja v mislih sem imel paket brezžični internet, je brez vezave (kar j evsaj meni všeč) in tudi predrag ni (glede na svoj namen).
V glavnem moji so zadovoljni.
 

Morphey

Fizikalc
6. okt 2008
1.161
4
38
Maribor
Bazna postaja je tale:


Telekom M163
GSM 900
Metava 16
2229 Malečnik
0154410E/463239N/341m
hitrost do 0.23 Mbit/s
EDGE: 18.07.2013
2G: GSM, GPRS, EDGE

Nop, pohorja ne vidi.