Kaj proti zgagi/kislini?

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.004
113
Kočevska
Soda bikarbona je pufer in je rahlo bazičen, kar sicer malo pomaga pri zmanjševanju kislosti (dvig pH), ampak ni pa to nevtralizacija iz kemijskega smisla. Želodca niti nočeš nevtralizirati :)

Na dolgi rok to ne pije vode, saj ti želiš v prvi fazi zmanjšati proizvodnjo kisline, kar dosežeš z zaviralci protonske črpalke (ala Nolpaza).
To seveda ne drži. Poteka kar lepo nevtralizacija. CO2 lepo izrigaš, v želodcu pa ostaneta nevtralna sol in voda. Reakcija je naslednja:
NaHCO3 + HCl = NaCl + CO2 + H2O
 
  • Ljubezen
Reactions: Cash

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.826
373
83
Kaj narediti, da omilimo zgago oz. kislino, oziroma da le-ta izgine? Zanimajo me bolj kakšni preprosti nasveti kot zdravila...Nekje sem zasledil, da pomaga polovica (ali pa kar cela) žlica sode bikarbone, če jo damo v vodo in to spijemo, je to že kdo poskusil, ali deluje? Kaj se še lahko uporabi proti tej težavi? Lp
preverjeno deluje, moj fotr je na tak način spil sode več kot jo bodo instragam mamice ponucale za eko čiščenje kopalnice :))
tudi sam sem ene 2x se poslužil in je pomagalo.

kot so že rekli, treba je najdet vzrok, najverjetneje ti ena hrana ali kombinacija dela težave.
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Jst sem sedaj zacel piti olje 10 in tud pomaga. Po 1 cajno zlicko 3x na dan
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.767
626
113
In na kaki podlagi pa bi naj olje delovalo proti zgagi? :zavijazocmi: Kvečjemu bo povzročilo še več kisline, saj si zaužil čiste maščobe...
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Ne vem...morda naredi "prevleko". Če napises v Google "olje 10", bo pisalo, da pomaga želodcu, če te boli. Pomaga mi tudi oljni izvleček od česna, oz. česnove kapsule iz DM-a recimo. Če pa pojem surov česen, pa me želodec začne bolet za popizdit.
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.382
957
113
Obišči stran
Pred leti imel konstantne težave, rupurut, ranital, dnevni sopotnik. Potico sem samo pogledal pa nisem spal...

Potem pa, lifestyle change, shujšal, spremenil prehrano, s tem pa je očitno tudi zgaga odšla na smetišče zgodovine. Dejansko lahko sedaj bp jem potico, ipd, zgago pa občutim zgolj še sem pa ke, pa šr to samo kot prehodno, torej brez da bi karkoli kemije jemal.
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Jaz sem zgago oz. zelodcne tezave dobil pri dokaj normalni tezi...par kg nad normalo. Sem jo pa dokaj hitro dobil...od nic problemov do tezav v kakem dobrem tednu