Kaj me zdaj tu nekaj šaltajo za pesa s tujine?

oriolus

Fizikalc
12. avg 2009
3.787
15
38
124
Ko je nenadoma odšel od nas naš prijatelj prejšnjih desetih let (ni preživel operacije) smo najprej poskušali tri tedne preživeti brez njega, nato pa smo šli na Gmajnice in tam nas je izbrala prikupna mešanka med posavskim goničem in Kdovekom.
Po dobrih dveh letih smo vsi več kakor srečni, spomin na prejšnjega prijatelja je sicer ostal, bolečine pa ni več toliko.

Priporočam obisk Gmajnic (ali katerega drugega resnega zavetišča), šapice, ki so tam, Vas težko pričakujejo!

LP
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.902
37
113
a misliš da samo mi tako škrto razmišljamo? a misliš da bi se jim splačalo vzgajat pse le za slo trg... pač vsak išče najcenejšo varianto. Problem je, ker bi vsak imel MB, pa se sprijazni, da ga ne bo imel, če nima denarja. Če bi pa obstajal ponaredek za 15k€ bi ga pa marsikdo kupu. In žal so psi ratali podobni strojem. Lahko dobiš dobrega za več denarja in nekvalitetnega za manj denarja.

Dobiš pa tudi zastonj čisto zdravega in kvalitetnega psa. sam pač ni po izgledu tak kot bi ga rad. imel bo pa vse lastnosti kot pri unem za 500 ali pa 1000€.
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Citat:
Uporabnik msenjur pravi:
najprej nej vsaj google translate do te mere zrihtajo, da ne bo takoj tok očitno....
Še to se manjka. Potem jih bo pa res nasedlo na kupe.
 

Madafaka

Fizikalc
18. feb 2009
3.343
0
36
27
Bronx
Kje si pa ti zdaj pošto najdu?!?
bonk.gif

"Pošljejo" z avionom (oziroma, ti plačaš letalsko karto za psa, ki naj bi ga potem verjetno na Brniku prevzel - ista fora, kot s tistimi miljoni, ki ti jih bodo "nakazali" na račun, ti moraš samo 600€ bančnih stroškov prej poravnati. Ko poravnaš, jasno ni ne denarja in ne prejemnika tvoje akontacije. Tukaj pa plačaš za prevoz psa, ki ga tudi ne boš videl. Isto sranje, druga pakunga. Klar sedaj?).
 

kloshar

Ciganæe
26. jul 2007
5.998
0
36
Citat:
Uporabnik FoxyLady pravi:

Itak pa mi je nepredstavljivo zakaj bi kdo hotel kupiti "čistokrvnega psa brez rodovnika", ker to je pač mešanec. In mešance podobne bokserju recimo, se da dobiti tudi v zavetiščih, pa ni treba za njih odštet 300€. Ampak Tomi že ve kaj počne
smile-1.gif

Jaz imam čistokrvnega psa brez rodovnika, v zagotovilo smo dobili le kopijo rodovnikov od staršev.

Res je, noben papir mi ne zagotavlja, da je pes povsem avtentičen, tudi na mojpes.net so mi govorili, da je mešanec, ko pa malo opazujem ostale predstavnike njegove pasme, vidim, da jim je enak v vsaki potezi, da je pa hkrati še eden izmed bolj lepih predstavnikov pasme. Tudi kondicijsko je v super formi in neprimerljivo boljše zgleda, kot je njegova predhodnica v istih letih. Da o karakterju sploh ne govorim.

Po drugi strani pa marsikdaj tudi rodovniški psi zbolevajo kot po tekočem traku.

Ničesar ne trdim, samo ilustriram, da ima vsaka palica dva konca.
priden.gif
 

FoxyLady

Pripravnik
7. jun 2008
436
0
16
Maribor/Ljubljana
Mi lahko poveš, zakaj potem tvoj pes nima rodovnika, če imata rodovnik oba starša? Narediti bi mogli "samo" še vzrejni pregled, in bi vsi mladiči dobili rodovnik...

In tvoj pes je mešanec, čeprav zgleda čist podoben eni pasmi. Z njim ne moreš na razstave, ne moreš dobiti vzrejnega dovoljenja in ne moreš imeti rodovniških mladičev.
Glede bolezni pa... normalno da tud rodovniški zbolevajo, ampak se z vzrejo vsake posamezne pasme skušajo znebiti genetsko podedovanih bolezni (npr nemški ovčarji, delajo na tem da bi zmanjšali displazijo kolkov, ampak ker je toliko nemcev, ki so "čistokrvni brez rodovnika", in ljudje raje dobijo zastonj takega, kot pa dajo 600€ za rodovniškega, je stanje takšno kot je).

Ti maš mogoče pač srečo, in si dobil zdravega psa. Jaz mam v družini dva taka "čistokrvna brez rodovnika", ker me pač ne poslušajo oz se jim je zdelo škoda dnarja za rodovnik, mešančka pa nis želeli met. In ima ena psička ("bokserka") že celo življenje take probleme da so več pri veterinarju kot doma, druga psička ("kavalir king charles španjel"), pa je zdaj stara leto dni, in so zdajali za veterinarja že tolko da bi lahko kupili potomko šampionov z rodovnikom...
 

kloshar

Ciganæe
26. jul 2007
5.998
0
36
Ne vem, kaj se vi to greste ... Videl sem njegove starše, ki so bili krasni, videl sem njegove brate, vsi pravi beauceroni, za vzrejna dovoljenja in razstave me pa milo rečeno boli kita. In ne moreš reči, da izgleda podobno eni pasmi, če pa nosi vse esencialne značilnosti te pasme.

Glede bolezni pa ... Gre za dokaj prvinsko in nepokvarjeno pasmo z malo dednimi bolezni. Kakšnega bulldoga ali mastifa pa brez rodovnika najborž ne bi upal vzeti.
wink-1.gif


Mene bolj zanima neki drugega ... Kaj menite o teh novodobnih pasmah, ki se jih kar zmišljujejo Američani?? Recimo labradorec x dalmatinec, ovčar x labradorec itd. Imen se zdaj točno ne spomnim, vem pa, da kar prijavljajo neke nove pasme.
crazy1.gif
 

Mamca

Carica
12. avg 2009
2.404
116
63
Če kupujete pse pri raznih preprodajalcih, šteperjih in ostali golazni, potem samo spodbujate nadaljnjo "proizvodnjo" teh revežev. Ker psi so pri njih potrošno blago, stvar (tako kot v naših čudovitih zakonih), so zgolj sredstvo,s katerim se služi. In več kot je povpraševanja, več bo ponudbe. Tudi jaz vem za primer nakupa malega špica, ki je zaradi bolezni (milsim, da ni bil cepljen, imel je ponarejen dokument) poginil v velikih mukah, ko so potem klicali "vzreditelja", jim je še grozil iz zapora.....svašta. Na mojpes.netu je veliko govora o tem, kako je treba odgovorno izbrati in nabaviti psa, malo si preberte......zavetišča pa tudi pokajo po šivih. Moj naslednji bo nedvomno zavetiščar.
 

FoxyLady

Pripravnik
7. jun 2008
436
0
16
Maribor/Ljubljana
In kako veš da so bili tisto res njegovi starši? Mogoče so v tvojem primeru slučajno res bili, v večini primerov pa ljudje pokažejo pač dva rodovniška psa, in rečejo to so starši (za mamo še mogoče lahko trdijo, za očeta pa res ne moreš vedet).
Zaenkrat je beauceron res še dokaj zdrava pasma, ampak ravno zaradi takšnih kot si ti (ki jih ne brigajo rodovniki), se lahko tud ta pasma pokvari. Prej kot si misliš.
In kakorkoli obrneš, tvoj pes je za kinologe mešanec podoben beauceronu. Pa če ti je to všeč ali ne.
 

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
4
36
39
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Ne zdaj tu nas napadat ko se trudimo da ne zapravimo treh plač pri nakupu mladiča. Sej če bi vzreditelji imeli
normalne cene, pol tut tega nebi bilo. Na bolhi so ang. bulldogi po 1,500€.

Konkretno poglej ---> TALE <--- oglas, pa mi samo povej enos stvar;

Vsi vzreditelji pravijo da si "samo pokrijejo stroške + mali bonus za trud ki ga pa itak porabijo za pasje igrače, hrano, veterino...

Ta ima ceno glave, jurčka pa pol. ima 8 glav. To je jebenih 12 jurjev, pa kaj ste ljudje čisto zmešani? Pa nemores si z eno psico naredit
12 jurjakov, pa to ja malokater slovenec letno zasluži. Pa mam 3 psice (s katerimi vemo kok je dela, kaj se tiče sprehodov),
pa si kupim vsako leto novega bmwja.

Ne ga no srat.

Pa logično da raje kupim psa za 400 od preprodajalca, pa tut če mi crkne kupim se enega, pa se nisem blizu zapravljeni vsoti 1,500.

Imel sem zdaj vezo za Brazilsko filo iz avstrije. Model ni hoto govorit o ceni, ker je rekel da je "noch nicht zu bestetigen" in da naj
pridem do graza on bo pa pripeljal svojega samca (očeta). S kolegom sedema v avto, 40 minut vožnje in ded naju že čaka.
Pokaže psa (katerega se nažalost nisma smela dotaknit) gremo na kofe in ga nekako pripravim do tega da nama pove ceno mladiča,
ker bi mu rada dala aro. Povema da kupujema dva samčka, da bi oba keširala tut vnaprej oz. pač naj nama pove pot do najugodnejše
cene ker kupujema vnaprej in "masovno" (redkokdo kupi 2 psa naenkrat; ima prodajo rabljenih vozil in rabi 2 čuvaja).
2000€. Kul, cena nama ugaja, pravima da dama kar aro, pa pravi da je ara 10%, izvlečema cekine mu dama 200€...
"Wolt Ihr jetzt nur Einen kaufen?". Cena 2000 je bila za glavo. 2 psa, zaarana in plačana vnaprej. Brez are in predhodnjega plačila
2600.

Pa se druži s kinologi. Kot da kupujem pikasotovo sliko ne pa psa.
Zaj bo kupo dobermane, tam so barem cene "pogojno" normalne.
 

Mamca

Carica
12. avg 2009
2.404
116
63
Ja, saj te čisto razumem, tudi meni so te cene čist mimo.
uf-1.gif
Problem je le v tem, da nakup pri masovnih preprodajalcih (sploh če ponujajo več pasem) pomeni maximalno izkoriščanje psice s stalnimi brejostmi, spravljanje revežev na svet, trpljenje psov......pri teh z rodovniki so najbrž kar stroga merila glede tega. Pa še tole bom rekla - meni se zdi tudi rodovniško vzrejanje psov čedalje bolj mimo, zaprt genetski bazen, posledične bolezni.......čeprav naj bi bil smisel ravno v eliminaciji napak....
 

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
Citat:
Uporabnik kloshar pravi:


Mene bolj zanima neki drugega ... Kaj menite o teh novodobnih pasmah, ki se jih kar zmišljujejo Američani?? Recimo labradorec x dalmatinec, ovčar x labradorec itd. Imen se zdaj točno ne spomnim, vem pa, da kar prijavljajo neke nove pasme.
crazy1.gif

Naceloma velja pravilo da so sorodne pasme "kompatibilne", in jih imenujejo krizanci. Npr vsi psi iz skupine pticarji in podobno. Poznam dosti taksnih psov in so po naravi bolj umirjeni, intelegentni in bolezensko neproblematicni. Ostale kombinacije tipa Bull-dog + Shit-tsu = BullShit pa so mešanci.

To da Rodovnik dandanes nekaj garantira pa je konkretni mimosun. Sosed je imel 3 rodovniske pse, vsi trije problematicni, od plucnih tumorjev, do srcnih napak in ranih artroz kolkov. Ljudje pozabljajo da je pes zivo bitje in ne igraca. In vsako zivo bitje, ce ne ravnas z njim tako kot moras, bo zbolel - tak ali drugace.
 

kloshar

Ciganæe
26. jul 2007
5.998
0
36
Obstaja ena stvar, preko katere ne more noben kinolog in noben papir. To so geni. In če bi šli narediti genetsko raziskavo mojega psa, bi ugotovili, da ima čisto prave beauceronove gene. Tako tudi besede priznanega kinologa, ki bi trdil, da je pes le mešanec, podoben beauceronu, ne bi imele nobenega pomena.

Sicer pa se danes tudi rodovniki ponarejajo, tako da tudi to ni ravno čisto zanesljiv vir.

Kako pa je potem kinološko pojmovanje križancev?? Mešanci??

Še nekaj ... Forum mojpes.net jemljite bolj kot ne za rezervo - tam so obsedenci, bolje rečeno fanatiki.
 

FoxyLady

Pripravnik
7. jun 2008
436
0
16
Maribor/Ljubljana
Glede križancev in mešancev... Križanci so psi, katerih oče in mati sta čistokrvna, ampak različnih pasem. Mešanci pa vsi vemo kaj so (so pa v bistvu tud križanci mešanci, saj nimajo rodovnika). Tvoj beauceron pa je mešanec, ker če ne bi bil bi lahko dobil vzrejno dovoljenje in imel rodovniške mladiče. Zdaj pa jih ne more imet.
 

Madafaka

Fizikalc
18. feb 2009
3.343
0
36
27
Bronx
V bistvu - who cares. Važno, da je pes klošarju všeč, da ga ima rad (in obratno), pa da so vsi zdravi in se zabavajo.
Papirji gor ali dol.
 

stieber

čebinar
1. sep 2007
17.258
3
36
Murgle
Citat:
Uporabnik FoxyLady pravi:
In kako veš da so bili tisto res njegovi starši? Mogoče so v tvojem primeru slučajno res bili, v večini primerov pa ljudje pokažejo pač dva rodovniška psa, in rečejo to so starši (za mamo še mogoče lahko trdijo, za očeta pa res ne moreš vedet).
Zaenkrat je beauceron res še dokaj zdrava pasma, ampak ravno zaradi takšnih kot si ti (ki jih ne brigajo rodovniki), se lahko tud ta pasma pokvari. Prej kot si misliš.
In kakorkoli obrneš, tvoj pes je za kinologe mešanec podoben beauceronu. Pa če ti je to všeč ali ne.

In kako pri rodovniških veš, da so tisto res starši????? a greš delat dnk analizo??? to jo lahko narediš tudi pri 'mešancih'

IN še nekaj, potomci dveh čistokrvnih psov NISO mešanci...to je konstrukt kvazipasjeljubcev, k seveda ne morejo preboleti da njihovi oh in sploh psi z rodovnikom za 200 generacij niso nujno boljši, želijo jih pa najbrž drago prodat.
 

kloshar

Ciganæe
26. jul 2007
5.998
0
36
Ja, ja, še sami ne veste, kaj in kako.
priden.gif


OK, potem imam pa mešanca povsem simetričnih barv s 6 prsti na zadnjih nogah.
cheer.gif
 

stieber

čebinar
1. sep 2007
17.258
3
36
Murgle
Citat:
Uporabnik kloshar pravi:
Ja, ja, še sami ne veste, kaj in kako.
priden.gif


OK, potem imam pa mešanca povsem simetričnih barv s 6 prsti na zadnjih nogah.
cheer.gif

mah pust jih, največja fora pa je, če je pes, ki ga oni proglasijo za mešanca, potem v resnic tako fizično kot značajsko boljši predstavnik pasme kot 99% psov z rodovnikom... :D
 

FoxyLady

Pripravnik
7. jun 2008
436
0
16
Maribor/Ljubljana
Tako kot je en uporabnik zgoraj napisal, glavno da je pes klosharju všeč in da ga ima rad (če pa nima rodovnika pa je za kinologe še vedno mešanec
smile-1.gif
). Pa da ne bo pomote, tud jaz mam mešančka doma...