Kaj me zdaj tu nekaj šaltajo za pesa s tujine?

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
4
36
39
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Dobremu frendu rihtam enega kosmatinca, malo brskam po bolhi in naletim na ta oglas
http://www.bolha.com/oglas383198702/zdravo-anglescina-buldog-kuzka-za-posvojitev

Takoj mi smrdi polomljena anglescina, ampak ker nic ne stane ruknem mail kako in kaj, pa dobim odgovor;

Zdravo in dobro, da se glasi od vas v zvezi z mojo english Buldog kužka za
sprejetju. I am daje ta kuža za dobro doma, ki je
pripravljeni sprejeti zelo dobro skrbi za kužka in zagotavljajo vse
svoje potrebe
zdravljenje in ga kot lastni sin. moj kuža je zelo socialized z otroki
in drugih prijazna hiša živali kot psi, mačke in ptice, ker je bilo
postavljeno v naš dom.
Spodaj so nekatere pomembne informacije, boste morali vedeti o kužek.

Pasma: angleški buldog

Spol: Moški

Hišne ime: Lulu

Barva: bela

Starost: 3 mesece

Velikost pri dozorelosti: srednje velikih

Prvak bloodlines: Da

Možni: Perfect Pet

Temperament & Personality: Perfect temperamenta in veliko z otroci in
druge hišne živali.


Jaz sem iz Francije, ampak trenutno sem v Kamerunu za znanstvene raziskave,

Razlog sem dajanje Lulu za sprejem je, ker, ko sem prispel Kamerun
enega meseca nazaj, sem opazil, da je moj delovni čas ni v redu mi je,
da še naprej

ga z mano, moje delo je zame zelo zaseden in nimam dovolj časa, da
skrbijo za ta mali kuža. Si ne morem porabiti več kot

tri ure na dan z njim, se je vedno osamljeni. Tudi moj apartma tukaj
ne sprejema hišne živali in živali, da ne morem nadaljevati ot vodijo
Lulu

z mano je zelo omejen, v mojem stanovanju, tudi ljudi v Kamerun nimajo
veliko zanimanje za ta pes tako bom zelo vesel, če lahko ta pes dober
dom.

so bili dva od njih (angleščina Buldog moškega in ženskega Yorkshire
terier kuža), ampak prejšnji teden je ljubeča družina v Angliji UK
sprejel ženski

Yorkshire in kuža je bila dostavljena za njih ne prolbems.


Kako dober dom Lulu je najbolj bistvena stvar rabim zdaj, i

ima nekaj vprašanj za vas, rabim odgovorov na vprašanje

pod. To je, da ugotovi, če je vaša hiša je najboljše mesto za malo pes.

1). Priponki spodaj je nekaj zadnjih fotografij otroške Lulu, kaj ljubiš?

2). Si pripravljen zagotoviti vsega, kar pes potrebuje, in tudi
sprejmejo dobro skrbi za njega?

3.) Imate veterinarski bolnišnici ali zdravnika blizu vaše hiše, da
lahko skrbim za psa, če je bolna?

4). Ali ste ljudje ali otroci v svoji hiši, ki lahko poskrbi za
psa, kadar niste v hiši?

5.) Boste sprejeli, da mi pošljete fotografije psa v prihodnosti tako
da vidim, da ste ob dobri skrbi za njega?

6.) Ali imate telefonsko številko, da morem v stik z vami prek? če
Da se vrneš k meni z njim.


če ste res misli resno z sprejetju Lulu nato pridi nazaj z mano, kot
ko je to mogoče, z odgovori na vprašanja zgoraj in prosto
da zaprosijo katerega koli vprašanje (-e) v zvezi s sprejetjem Lulu. i
opravičujem za mojo slabo jeziku. Jaz sem dober v angleščini in
francoščini.

Jaz sem čakala vaš odgovor.

Hvala
Alex


-------------------------------------------------------------------------------------------------


V čem je sedaj tu finta? Razumel bi, da psa prodajali, ga pa vbistvu podarjajo. Al pa da je sedaj finta, da bo treba nakazat
za razne vet. preglede,...

Ve kdo več?

Ta bolha bi pa take oglase tut lahko malo "rešla".
 

Mantara

Pripravnik
6. avg 2007
355
3
18
Od tebe bo zahteval ene 300-400 eur da mu nakažeš vnaprej za letalsko karto za psa :D
On ti ga kao da zastonj, ampak ti plačaš prevoz
smile-1.gif

dobiš pa ga....svetega nikoli
smile-1.gif
 

Mantara

Pripravnik
6. avg 2007
355
3
18
Evo tu sem pa našu en odgovor ko sem jaz pisal na podoben oglas :

vala za mail in tudi vaše zanimanje za moje English Buldog kužka. Moj kuža je ženskega spola in se imenuje Tracy. Tracy je 3 mesece star in danes je v odlično zdravstveno stanje. Tracy v veterinarski pregled, in so cepljene, hiše usposobljeni in je AKC in Zootehniška registrirana.

Tracy je zelo aktivna in energična. Ona bo prihajajo skupaj z vso potrebno zdravstveno in potujete dokumentov. To bo užitek daje Tracy, da vas lahko obljubim, da ljubezen in traja dobro skrbi zanjo, kot da je vaša hčerka.

Vem, da boste vedno z veseljem s Tracy, če lahko resnično ljubiš z vsem svojim srcem. Morate razumeti, da je Tracy je še dojenček in ji je treba tudi sprejeti skrbeti za. Tako bo res pomeni mi veliko, če bom lahko zaupate pri zagotavljanju kuža za vas in vam zdravljenje ji tako želim.

Vse boste morali plačati za kuža je 350 €, ki vključujejo denar za prevoz na kužka na vašo lokacijo. Hvala, medtem ko čaka, da se glasi od vas kmalu...

Mrs.. Mirabel Fonsica
 

Mantara

Pripravnik
6. avg 2007
355
3
18
Hvala za mail. Tako sem srečna za vaše zanimanje za Tracy. Prosimo vas, da bo res pomeni mi veliko, če lahko ljubiš in se dobro skrbi Tracy, kot če je svojo hčerko.

Prav tako bo cenil, če boste lahko obljubim, da se pošiljanje mesečnega slike Tracy se mi, da bom lahko vedel, kako je delal s teboj.

Prosim, moraš razumeti, da Tracy je samo 13 tednov star in Tracy, ki je še dojenček. Tako bo res prekinil moje srce, če lahko zaupate, v čemer je kužka ven za vas in vam ne daje ji starševsko varstvo, ki jo potrebuje.

Prosimo vas, samo želim, da se prepričate, da ste dobra oseba in da je kuža bo zelo udobno bivajo z vami. Vem, da bo Bog blagoslovi vas izobilju, če si lahko dober in skrbna oseba na kužka.

Vse boste morali plačati za kuža je 350 €, ki vključuje tudi sredstva za prevoz na kužka na vaši lokaciji, ker smo se ne nahajajo na istem območju. Pred kratkim sem se preselila v Kamerunu in bom imel na ladji kuža več vam z letalom.

Bom uporabe francoskih letalskih prevoznikov (Air France) tukaj, da se ladje z več kot kuža na vašo lokacijo. Uporaba francoskih letalskih prevoznikov (Air France) tukaj, da ladja na kužka na vaši lokaciji bo le približno 6-7 ure za kužka, da pridejo v vaše mesto.

Francoski Airlines (Air France), so zelo dobri v pošiljki hišne ljubljenčke. Francoski Airlines (Air France), tukaj, so dobro usposobljeni veterinarji, ki imajo zelo dobro skrbi za hišne živali med letom.

Tako vam ni treba skrbeti za dobro počutje je kuža za letom na vaši lokaciji, ker je kuža bo v redu v njeni let in boste prejeli kuža v zelo močan in zdrav videz. Francoski Airlines (Air France), tu imajo tudi osebe, ki lahko dobavi prinesel kuža naravnost na vašo hišo takoj kuža prispe na svoje mesto.

Torej bom želela vedeti, če je v redu z vami, da gredo za zbiranje je kuža v vaše letališče, takoj ko prispe kuža ali če vam bo všeč letališče dostave posrednik prinesel kuža na vašem domu. Telefon: 00237 9913 7318. Hvala in pričakuje, da se glasi od vas kmalu...

Mrs.. Mirabel Fonsica
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.902
37
113
ja... in en francoz bo našel spletni oglasnik v eni [censored].ing sloveniji... jao ej... najprej nej vsaj google translate do te mere zrihtajo, da ne bo takoj tok očitno....
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.912
3.939
113
Citat:
Uporabnik tomi pravi:
si ščem bokserja .. pa sem ugotovil da so ti prodajalci itak največji nategatorji kaj je možno

kao z rodovnikom
brez rodovnika

a iste slike ..
bonk.gif

Če že kupuješ psa z rodovnikom se najprej pozanimaj kakšna pravila veljajo za pasmo, ker očitno ti nimaš pojma ne pa prodajalec. Iz enega legla so lahko psi, ki dobijo rodovnik in taki ki ga ne dobijo; poleg "kvalitetnih" omejitev za pasmo obstjajo tudi "kvantitetne" omejitve; če ima pes 10 mladičev valjda ne dobijo vsi rodovnika ampak samo prvih X najboljših ... vse pa seveda zavisi od pasme in pravil zanjo!
 

tomi

Guru
1. sep 2007
18.089
9.308
113
40
MB
kupujem brez rodovnika

se pa ti isti psi prodajajo na salamonu z neko hrvaško številko in na bolhi pod dvema različnima uporabniškima imenoma
confused-1.gif


sem se zadnjič pogovarjal z enim gospodom za eno rodovniško psičko .. edino pri tistem sem mel nek dober občutek .. no pol pa mi je povedal da hoče 1000 € za njo
shocked-1.gif
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.912
3.939
113
Citat:
Uporabnik tomi pravi:
kupujem brez rodovnika

se pa ti isti psi prodajajo na salamonu z neko hrvaško številko in na bolhi pod dvema različnima uporabniškima imenoma
confused-1.gif


sem se zadnjič pogovarjal z enim gospodom za eno rodovniško psičko .. edino pri tistem sem mel nek dober občutek .. no pol pa mi je povedal da hoče 1000 € za njo
shocked-1.gif

Sprijazni se, večina psov z rodovnikov pride iz "farm" z vzhodnega roba EU (slovaška, češka, ...). Tudi precej tistih, ki prodajajo na videz domače, so v bistvu hendlerji, ki pse uvažajo iz tujine. Za "atraktivne" pasme to toliko bolj velja .. slovenija je pač majhna in vrhunski psi se ne prodajo na bolhi ampak gredo k novim lastnikom za velike denarje samo po vezah.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.902
37
113
ja... eni so čist nori. Še bolj pa tisti, k dejansko tok odštejejo... pa mislim, da so še dražji psi na trgu!
 

RiBcA

Zelenc'
23. avg 2009
7
0
1
Citat:
Uporabnik Utisevalec pravi:
Če že kupuješ psa z rodovnikom se najprej pozanimaj kakšna pravila veljajo za pasmo, ker očitno ti nimaš pojma ne pa prodajalec. Iz enega legla so lahko psi, ki dobijo rodovnik in taki ki ga ne dobijo; poleg "kvalitetnih" omejitev za pasmo obstjajo tudi "kvantitetne" omejitve; če ima pes 10 mladičev valjda ne dobijo vsi rodovnika ampak samo prvih X najboljših ... vse pa seveda zavisi od pasme in pravil zanjo!

Tole je veljalo cirka 15, 20 let nazaj. Zdaj vsi mladiči rodovniških staršev z vzrejnim dovoljenjem dobijo rodovnik.

Poleg tega priporočam nakup rodovniškega psa.. Vas bo spremljal mal dlje kot povprečen avto, za katerega se pa ponavadi pozanimate u nulo. Važna je kvaliteta, mar ne?
smile-1.gif
 

FoxyLady

Pripravnik
7. jun 2008
436
0
16
Maribor/Ljubljana
Ok, jasno je da nimaš pojma o čem govoriš, tako da se prej malo pouči o določenih zadevah in potem bodi glasen
smile-1.gif

Mladiči v leglu dobijo vsi rodovnik, pa če jih je 15.

Itak pa mi je nepredstavljivo zakaj bi kdo hotel kupiti "čistokrvnega psa brez rodovnika", ker to je pač mešanec. In mešance podobne bokserju recimo, se da dobiti tudi v zavetiščih, pa ni treba za njih odštet 300€. Ampak Tomi že ve kaj počne
smile-1.gif
 

RiBcA

Zelenc'
23. avg 2009
7
0
1
Tomiju bi bilo potrebno razložiti, da so nerodovniški bokserji kot "pasma" ena izmed bolj zdravstveno ogroženih. Sem spadajo problemi s kožo, srcem, prebavili, alergijami in v končni fazi so to finančni problemi, ker veterinar zadnje čase ni ravno poceni. Se pa da v Sloveniji dobit zdravega rodovniškega bokserja pod 1000€.

Tko, da info
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.778
1.689
113
jaz nebom nikoli razumel kak je lahko nekdo tak mentalno omejen da gre kupovat cucuka iz bolgarije od nekih preprodajalcev, ki je 200, 300€ cenejši od rodovniškega
confused-1.gif

ko pa je za avto treba skeširat po 10k in več pa nema problema
stupid-1.gif
slovenci smo eden bolj zabitih narodov pod soncem, ni kaj
 

RiBcA

Zelenc'
23. avg 2009
7
0
1
Sej bo pršu k pameti že po kakem letu posedovanja. Sploh ker bo mel doma eno rahitično bitje, ki je, če mižiš na obe učki, mogoče celo mal podobno bokserju
smirk-1.gif
 

tomi

Guru
1. sep 2007
18.089
9.308
113
40
MB
glede na vašo debato, se prav čudim da vidim pse brez rodovnika z vsemi štirimi tacami, bi pričakoval da so vsi bolehne spake