Kaj je to folk prizadet

stieber

čebinar
1. sep 2007
17.258
3
36
Murgle
Zaradi mene se lahko mirno neha sponzorirati cerkev, ne morem pa pristati na to, da država daje pravico nekim kroskarjem, da delajo škodo po zasebnih zemljiščih
 

R0KY

Guru
30. apr 2010
3.830
715
113
Cerkev je gozdove placala? Mi lahko prosim poves kdaj? Pa kr specificno prosim
 

mistique

Guru
16. jun 2009
13.358
1.114
113
Emona / Carnium
Jst bi tut rad račun videl
evil.gif
 

ceedevita

Fizikalc
24. jul 2009
6.859
98
48
štajerska
Citat:
Uporabnik Pepe pravi:
Država jih je plačala?

bonk.gif


vse kar nima lastnika ( pravna oseba ali zasebnik ) je pač last države. tako nekako to gre v tej civilizaciji.
tudi tisto kar je pod zemljo ( minerali oz rudnine ) na nekem zasebnem zemljišču je last države
 

ceedevita

Fizikalc
24. jul 2009
6.859
98
48
štajerska
Citat:
Uporabnik R0KY pravi:
Cerkev je gozdove placala? Mi lahko prosim poves kdaj? Pa kr specificno prosim
bonk.gif

kot, da si iz drugega planeta
v prejšnjih stoletjih je kralj, cesar , lokalni šerif itf podaril gozdove, kmetije itd cervi. še dandanes se najdejo pacienti, ki v opšoroki vse svoje premoženje zapustijo cerkvi
ker je cerkev najmočnejše društvo na svetu, z največ člani , so si izborili skoraj v vseh državah poseben status
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.631
421
83
Citat:
Uporabnik R0KY pravi:
Cerkev je gozdove placala? Mi lahko prosim poves kdaj? Pa kr specificno prosim
Pa kaj nabijaš u 3PM??????????
Pa kdo je napisal to?????????
A imaš ti pojma, kaj je lastništvo ?????????
 

R0KY

Guru
30. apr 2010
3.830
715
113
Lanos sam zate:

Citat:
Uporabnik lanos pravi:
Citat:
Uporabnik R0KY pravi:
A dej no stieber, ucas nis biu tok cerkven... A tok kej novga al ti je pac sam dougcajt? Sicer pa ce se se gremo pingpongat, prov so zasebne, torej naj se posteno obdavcijo in pa cerkvi naj se vzame vso sponzorstvo drzave...

a če je zasebna lastnina, bi ti kr pošteno obdavču???
bonk.gif

Nekaj ti povem. Če je zasemba lastnina, to pomeni, da je to nekdo kupil in plačal!!! TVOJ STAVEK DA JE NEKDO MORAL ZADEVO PLACATI SE NANASA NA DEBATO O CERKVENIH POSESTIH

In to ne pomeni, če ti nimaš lastnine oz. nisi nič kupil in plačal, da pa zdaj lahko uživaš nekaj, kar nisi kupil in plačal zato ker nimaš.
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.631
421
83
Citat:
Uporabnik R0KY pravi:
Lanos sam zate:

Citat:
Uporabnik lanos pravi:
Citat:
Uporabnik R0KY pravi:
A dej no stieber, ucas nis biu tok cerkven... A tok kej novga al ti je pac sam dougcajt? Sicer pa ce se se gremo pingpongat, prov so zasebne, torej naj se posteno obdavcijo in pa cerkvi naj se vzame vso sponzorstvo drzave...

a če je zasebna lastnina, bi ti kr pošteno obdavču???
bonk.gif

Nekaj ti povem. Če je zasemba lastnina, to pomeni, da je to nekdo kupil in plačal!!! TVOJ STAVEK DA JE NEKDO MORAL ZADEVO PLACATI SE NANASA NA DEBATO O CERKVENIH POSESTIH

In to ne pomeni, če ti nimaš lastnine oz. nisi nič kupil in plačal, da pa zdaj lahko uživaš nekaj, kar nisi kupil in plačal zato ker nimaš.
in ti boš zdaj meni, na kaj se je moj stavek nanašal?
Pisal sem o zasebni lastnini, ker če se ne "motim", je debata o tem. In to bi lahko čisto lepo prebral, če ne bi hitel mal besede obračat.
 

R0KY

Guru
30. apr 2010
3.830
715
113
Glede na to, da si quote-al moj prispevk, ki se vec kot jasno nanasa na cerkveno lastnino, je logicno da se tudi tvoj sestavek nanasa na cerkveno lastnino. Drugace se lahko quote kar ukine...
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.631
421
83
Citat:
Uporabnik ceedevita pravi:
Citat:
Uporabnik lanos pravi:
aha... torej vsi pišemo o zasebni, ti pa o cerkveni..

a ni cerkvena lastnina tudi zasebna ?
ne komplicirajmo no...prosim.
Odprimo novo temo.... pa definirajmo kaj je cerkev. Institucija, fizična oseba, društvo, država v državi.....itd.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
19.053
1.132
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik lanos pravi:
brez veze se spet prepričujete.
Če je tolko crossistov, ATV-jevcev, ekstremnih kolesarjev bi bil najmanjši problem v vsaki pokrajini narediti en poligon. Zemljišče tud ne bi bilo problem, saj prostori obstajajo, kjer se ne obdeluje, kjer ni gozda oz. je kakšno grmičevje...itd. Pa tud z lastniki bi se sigurno dalo zmeniti. In verjamem, da bi si te fantje sami uredil steze/poligone. Pa zraven še kakšno parkirišče. Enako velja za pasjeljubce. Uredite si sprehajalnico/sralnco in uživajte. Sprehajalci se pa samo poti naj držijo in bo vse OK.
Ampak pr nas smo nekaj posebnega.... najlepše je iti po privat parceli. In to ne eden.... cela kolona vsaki dan. Pol pa pametujejo eni"sej ni tist nič vredno". Če je privat, sploh ni važno ali je na zemljišču gnoj ali pa golf igrišče.

In potem nekdo naredi tak poligon, dobi dovoljenja, sme organizirat dirko (z vsemi varnostnimi dovoljenji, zavarovanjem, dovoljenjem UE ipd), na prvi dirki župan podeljuje pokale ipd, pa pride inšpektor in vse sodelujoče dirkače kaznuje z denarnimi kaznimi zaradi vožnje v naravnem okolju. Ne, ni izmišljeno.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.850
14.683
113
Ali pa primer na Mobikrogu, bivše avtomoto dirkališče pri Cerkljah ob Krki - organizator dirke dobi kazen zaradi hrupa (na legalnem dirkališču!!!), prej (pa zdaj spet?) pa je bilo tam vojaško letališče.
bonk.gif
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.631
421
83
confused-1.gif

Sej, zato pa je tako v SLO. En za drugega ne vedo kaj delajo, en drugim ispodbijjo zakone, vsak po svoje si prebere zakone (kakor tudi na elterju poste včasih kdo)