Kaj je sodelavcem?

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.901
2.606
113
1720356654821.png
 

sixpower

Guru
22. sep 2011
3.028
2.598
113
Lublana
Obišči stran
Prav zaradi tega prijateljskega odnosa, bi jim rad dopovedal, da imamo tu odlične razmere. Sam sem v tej skupini sodelavcev med starejšimi (recimo na polovici delovne dobe; cca 5 let starejši od ostalih) in sem že marsikaj probal, posledično pa tudi znam oceniti, kaj so realna pričakovanja. Ne bi rad, da gre kdo z napačnimi pričakovanji stran in potem dojame, da sem imel prav.

Hkrati pa tudi ne razumem njihove odzive. Jezijo se, ker imamo trenutno nekoliko preveč dela. Je boljše, da te delodajalec vrže na čakanje in 80% plačo ali to da imaš več dela in lahko še izbiraš, čemu boš dal prednost? Vsi razumejo (so probali), kako težko si je izboriti neko solidno plačo, hkrati pa sanjajo o bajni plači, ki je v praksi dosegljiva samo na vodilnih položajih. Sam sem že par let maksimalno zakreditiran pa s plačo lahko shajam, ostali brez kreditov (sodeč po njihovem jamranju) ne morejo. Kako to? Te njihove odzive bi rad razumel.


Hm, prijateljstvo s sodelavci, nekaj kar nikoli nisem razumel in prakticiral (sick shit). To so vedno kr eni ljudje s katerimi nimam nikoli nič skupnega. Mislim, lahko imam dobre odnose na delovnem mestu, v privat življenju izven službe pa nikoli nebi skup prišli, zato se nikoli nisem družil s sodelavci...
Mogoče te malo razumem ampak vseeno ne vidim smisla, da se ti sekiraš za njih. Naj grejo, naj probajo... morda jim bo bilje, morda jim bo žal. Ljudje imam tudi različne predstave in želje o tem kaj je dobra služba in dobri delovni pogoji... Potem so pa tu še osebki, ki pa itak stalno samo jamrajo, nikjer nikoli zadovoljni pa stalno menjajo službe... Ali pa še huje, 40 let v isti firmi in vseh štirideset let jamranja, pritoževanja in grožnjami z odpovedjo... ampak od tega nikoli nič, ker se vedno userjejo.
V glavnem, pusti ljudi naj naredijo, kot sami mislijo, da je za njih bolje. Če so pa samo jamrači, ki nikoli nič ne ukrenejo, ti pa svetujem, da se nehaš družit s takšnimi luzerji.
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.901
2.606
113
Jaz ne pijem alkohola nič, razen v firmi :D

Pravim samo, da bi raje plačo boljšo kot teambuilding shit.

Še boljši so pa s temi bonusi, ki ga 1x na leto dobiš. Potem pa folk 3 mesce v naprej diskusira koliko. Folk zasluži nevem kolk na leto, bonus je pa 1-2% od tistega.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Mr_Wolf in sixpower

sajkek

Guru
16. mar 2008
34.152
9.797
113
Hm, prijateljstvo s sodelavci, nekaj kar nikoli nisem razumel in prakticiral (sick shit). To so vedno kr eni ljudje s katerimi nimam nikoli nič skupnega. Mislim, lahko imam dobre odnose na delovnem mestu, v privat življenju izven službe pa nikoli nebi skup prišli, zato se nikoli nisem družil s sodelavci...
Mogoče te malo razumem ampak vseeno ne vidim smisla, da se ti sekiraš za njih. Naj grejo, naj probajo... morda jim bo bilje, morda jim bo žal. Ljudje imam tudi različne predstave in želje o tem kaj je dobra služba in dobri delovni pogoji... Potem so pa tu še osebki, ki pa itak stalno samo jamrajo, nikjer nikoli zadovoljni pa stalno menjajo službe... Ali pa še huje, 40 let v isti firmi in vseh štirideset let jamranja, pritoževanja in grožnjami z odpovedjo... ampak od tega nikoli nič, ker se vedno userjejo.
V glavnem, pusti ljudi naj naredijo, kot sami mislijo, da je za njih bolje. Če so pa samo jamrači, ki nikoli nič ne ukrenejo, ti pa svetujem, da se nehaš družit s takšnimi luzerji.
dobro no. gleda na tvoje ideje in izjave si precej nekompatibilen z večino populacije.
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
15.171
2.458
113

meowsupbabygirl

Zelenc'
9. jul 2024
2
0
1
Brez zamere, ampak kaj naj potem reče nekdo z 1300 bruto plače? Da dela zastonj?

Firma se ukvarja z raznimi softwarskimi rešitvami. Večina jih ob tem pomisli na neko high-level programiranje, ampak sem spada še kup drugih delovnih mest. Za testiranje in občasno klikanje v nekem custom CMS-ju je 2400 € lepa plača. Če greš samo malo ven izven okvirjev, si lahko s stimulacijo na 2600 € bruto. Sodelavec (in hkrati tudi dober prijatelj) je bil trdno prepričan, da bo drugje dobil več in je šel na razgovor za neko podobno delovno mesto. Ponudili so 2000 € bruto (precej manj), priučiti pa bi se moral še kup novih zadev.
Mikimaus, iščete koga oziroma bi zaposlili koga brez izkušenj? Me zanima področje in se mi ni težko učiti / narediti kakšen tečaj :) V primerjavi s šihtom ki sem ga imela prej, this sounds like a dream :D
 

mikimaus

Pripravnik
18. sep 2014
35
4
8
Mikimaus, iščete koga oziroma bi zaposlili koga brez izkušenj? Me zanima področje in se mi ni težko učiti / narediti kakšen tečaj :) V primerjavi s šihtom ki sem ga imela prej, this sounds like a dream :D

Skoraj vsako leto po dopustih začnemo z iskanjem. So pa procesi pri nas (tudi zato, ker smo vedno zasuti z delom) zelo počasni... ponavadi se izbor kandidatov zaključi nekje v oktobru ali novembru. Če ti čakanje ni problem, se morda da kaj zmeniti.

Izkušnje pri nas niso potrebne, je pa zaželena izobrazba tehnične stroke. Začneš na začetku z enostavnimi opravili in mentorstvom, a si dokaj hitro vržen/a v vodo in moraš pokazati nek rezultat. Prvo leto je plačilo malo nad minimalcem. Meni se je zdelo, da imam neverjetno težko delo in slabo plačilo... ni veliko manjkalo, da nisem obupal in šel drugam. Vztrajnost se poplača kasneje z napredovanjem... potem greš po stopničkah gor.