Kaj je sodelavcem?

pipo

Majstr
19. mar 2008
906
397
63
saj matematika je čisto simpl

če firma tvojo uro proda za 30€, imaš lahko nekje 1.3k-1.4k neto plače.
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.974
1.430
113
Fantje berejo/se pogovarjajo kako je drugje super super fino fajn. Dejansko pa kdor želi delati bo delal tudi za minimalca in se trudil napredovati. Kdor pa noče delat pa tudi 10k na mesec ne bo dovolj...

Floskule izobrazuj se itd itd pa uspevajo samo pri ambicioznih ljudeh. Ljudeh ki grizejo. Ampak tako se niti ne bodo pritoževali enostavno bodo pokazali sposobnost ki če jih v določenem času ne bo nihče nagradil (opazil) bodo samo zamenjali službo. Pritožuujejo in grozijo ponavadi tisti ki niso sposobni in mislijo da njim pa pripada nekaj več...

No, samo, povej kaj se recept. Ok, pridnl delaj pa upaj, da te bo nekdo opazil. Je varianta, seveda. Samo se lahko taka zadeva raztegne na 10 let, v tvojem osnovnem bruto je v tem casu prišlo do ca 500 bruto spremembe. Vcasih vec, vcasih manj.

Gres na svoje. Opcija, seveda, ki je povezana z določenimi tveganji. Nudi pa lahko največ v smislu ROI in fleksibilnosti dela. So pa druge negativne zadeve v smislu, da prej občutiš negatibno gospodarsko okolje, plačilo socialnih prispevkov, ki so običajno minimalni in na koncu ne računaš na pokojnino, temveč racunas na svoj uspeh in disciplino.

Lahko pa enostavno trenutna služba ni zate. Trenutno je tako sistem narejen, da je dobro zamenjati delovno mesto/podjetje v roki 3-5 let. Preskoki v plači so običajno mnogo višji kot pri rednem napredovanju. Z izjemo, če znotraj podjetja napreduješ na vodstveno pozicijo. Pa se tam je mnogo sistemskih ureditev. Klasične vodje bodo običajno na začetku razreda. B-1, B-2 je pa že malo več na mizi, vendar pridejo tudi odgovornosti in hkrati notranja politika, ki se kaže v razmerju moči in odnosov ostalih vodji in direktorjev. Če si pa v (para) državnem ustroju imas pa se zunanje dejavnike, ki vplivako na napredovanje in moc, ki ti je dana znotraj sistema. Vse že doživel.
 

mikimaus

Pripravnik
18. sep 2014
36
4
8
Jaz pa v tej zgodbi ne razumem tebe. Zakaj se ti sekiraš za sodelavce? Če jim ne paše in menijo, da je delo premalo plačano, naj grejo drugam. V čem je problem?
Razen, če v resnici ni tako zelo lepo, kot opisuješ in se bojiš, da bodo sodelavci res odpoved dali, novih pa ne boste dobili, ker so plača in delovni pogoji v resnici slabi...

Večina nas, ki danes firmo držimo pokonci, se nas je zaposlila nekje pred 6-imi leti (takrat se je zgodilo precej kadrovskih sprememb). V tem času smo postali tudi prijatelji izven delovnega časa. Prav zaradi tega prijateljskega odnosa, bi jim rad dopovedal, da imamo tu odlične razmere. Sam sem v tej skupini sodelavcev med starejšimi (recimo na polovici delovne dobe; cca 5 let starejši od ostalih) in sem že marsikaj probal, posledično pa tudi znam oceniti, kaj so realna pričakovanja. Ne bi rad, da gre kdo z napačnimi pričakovanji stran in potem dojame, da sem imel prav.

Hkrati pa tudi ne razumem njihove odzive. Jezijo se, ker imamo trenutno nekoliko preveč dela. Je boljše, da te delodajalec vrže na čakanje in 80% plačo ali to da imaš več dela in lahko še izbiraš, čemu boš dal prednost? Vsi razumejo (so probali), kako težko si je izboriti neko solidno plačo, hkrati pa sanjajo o bajni plači, ki je v praksi dosegljiva samo na vodilnih položajih. Sam sem že par let maksimalno zakreditiran pa s plačo lahko shajam, ostali brez kreditov (sodeč po njihovem jamranju) ne morejo. Kako to? Te njihove odzive bi rad razumel.
 

erikson

Guru
25. avg 2007
22.164
6.019
113
Finance so objavile seznam povprečnih plač v IKT v letu 2023. https://www.finance.si/topjob/katera-ikt-podjetja-najbolje-placujejo-svoje-zaposlene/a/9024904

Na vrhu so predstavništva tujih korporacij in podjetja, ki imajo veliko strank, tudi v tujini.

Potem pa dolg seznam takih, kjer so bruto plače med 3000 in 3500 evri.

najvisje place ikt 2023.png
 
  • Všeč mi je
Reactions: BornSkeptic

mikimaus

Pripravnik
18. sep 2014
36
4
8
Glede tega seznama zgoraj: Saj tudi pri nas imamo manjšo skupino, ki mesečno prejme nad 3000 eur... To seveda niso testerji, oblikovalci in podobno, ampak kar razvijalci ali vodje skupin. Na podlagi videnega pa lahko rečem, da ne bi hotel biti na njihovi poziciji... preveč stresa, živiš dobesedno za šiht, si neke vrste "deklica na klic".
 

mikimaus

Pripravnik
18. sep 2014
36
4
8
Tako no medklic...

Se mi zdi, da ne delaš tukaj glih 6 let

Leto gor ali dol, saj tudi nismo prišli vsi na isti dan.
Kot si ugotovil, sem prišel brez ene same izkušnje, vmes tudi imel nekaj krize in hotel oditi drugam... danes vidim, da bi bila takšna odločitev napačna. Zato nočem, da sodelavci ponavljajo moje napake... Predolgo bi trajalo, če ti grem razlagat podrobnosti.
 

erikson

Guru
25. avg 2007
22.164
6.019
113
Glede tega seznama zgoraj: Saj tudi pri nas imamo manjšo skupino, ki mesečno prejme nad 3000 eur... To seveda niso testerji, oblikovalci in podobno, ampak kar razvijalci ali vodje skupin. Na podlagi videnega pa lahko rečem, da ne bi hotel biti na njihovi poziciji... preveč stresa, živiš dobesedno za šiht, si neke vrste "deklica na klic".
Saj je enostavno. Če je tisto, kar delaš, za eno samo stranko, potem ji moraš drago računati uro, da bi imel višjo plačo.

Če pa je tisto, kar delaš, za tisoče uporabnikov, pa podjetje zasluži toliko, da ti lahko da višjo plačo.

Tudi stres in dosegljivost je potrebno ovrednotiti, sicer si stranke same vzamejo kot samoumevno.

Na seznamu se približno vidi, kaj podjetja z dobrimi plačami počnejo, koliko strank imajo in kakšne cene dosegajo na trgu.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.524
6.263
113
mikimaus
Po drugi strani... Tvoje izkušnje, tvoje zivljenje, tvoje odločitve niso izkusnje in zivljenje nekoga drugega, za kogar pa bi bila drugacna odlocitev prava.

Saj poznaš ono: "don't judge people for the choices they make when you don't know the options they had to choose from"
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.767
-8.643
113
Leto gor ali dol, saj tudi nismo prišli vsi na isti dan.
Kot si ugotovil, sem prišel brez ene same izkušnje, vmes tudi imel nekaj krize in hotel oditi drugam... danes vidim, da bi bila takšna odločitev napačna. Zato nočem, da sodelavci ponavljajo moje napake... Predolgo bi trajalo, če ti grem razlagat podrobnosti.
Mrbit je bila pa napaka, da nisi odšel drugam.

Zakaj misliš, da bi morali imeti sodelavci iste misli in pričakovanja?
 
  • Všeč mi je
Reactions: sixpower

erikson

Guru
25. avg 2007
22.164
6.019
113
a ni že propadu njihov shitcoin
Kot pri ostalih projektih sami kovanci nimajo neke dodane vrednosti in smisla, ima pa jo tehnologija veriženja blokov in enostavna distribucija dokumentov, ki jih ni možno spreminjati.

Podjetje CargoX iz Ljubljane je lani prejelo prestižno nagrado Evropskega logističnega združenja ELA za logistični projekt leta. Nagrado ELA, ki jo podeljujejo od leta 2014, so si skupaj z egiptovskim partnerjem MTS prislužili za projekt Nafeza (The National Single Window for Foreign Trade Fcacilitation "NAFEZA") s platformo CargoX za prenos elektronskih trgovinskih dokumentov prek veriženja podatkovnih blokov.

 
  • Všeč mi je
Reactions: B81
2. jul 2020
4.812
6.310
113
Finance so objavile seznam povprečnih plač v IKT v letu 2023. https://www.finance.si/topjob/katera-ikt-podjetja-najbolje-placujejo-svoje-zaposlene/a/9024904

Na vrhu so predstavništva tujih korporacij in podjetja, ki imajo veliko strank, tudi v tujini.

Potem pa dolg seznam takih, kjer so bruto plače med 3000 in 3500 evri.

Poglej priponko 88564

GOinfo :valjamse: :valjamse: :valjamse:

Jaz jem zelje, ti meso. V povprečju imamo segedin. Delal tam. Za plače ni bilo. Direktor vabil na zabave v svojo vilo z bazenom.
 

jtfc

Guru
Izključen uporabnik
24. jul 2007
19.994
2.712
113
Kaj je zdaj to.... sem mislu, da imamo vsi tukaj 3k€ neto.....
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek