Jutranje praskanje šip M:Ž

s22b

Fizikalc
1. sep 2007
3.199
0
36
39
Mislim, da govorita o spreju za odmrzovanje vetrobanskega stekla.
 

mitja

Pripravnik
29. jul 2007
430
0
16
jahhh voda itak
smile-1.gif
)) ko avto ni doma pod streho.....takrat plastenko 1,5l vroče vode v roke in počasi poliješ po sprednji šipi....
itak pred tem vpališ gretje itd....:DD
 

bula

Fizikalc
3. sep 2007
453
26
28
Za Tony:če te res zanima polivanje z vročo vodo:

Vodo imam ponavadi v posodi za zalivanje rož (drži tam okoli 6 litrov). Vanjo nalijem vročo vodo iz bojlerja (po moje ima okoli 80 stopinj) in potem skozi odprtino za zalivanje rož počasi zlivam to vodo na vrh šipe - in zelo hitro led pšo celi šipi odstopi ali pa se stali. Šipo obrišem in voila- lep razgled.

Po istem postopku se obdela vse šipe plus ogledala.
Za cel avto sta zadost dve posodi vode, tudi kadar je avto v ledenem oklepu, običajno je še ena preveč.
 

vuk

Pripravnik
19. nov 2007
499
4
18
Webasto je bolj priden kot jaz...cca. 20-30 min in je avto segret,šipe odmrznjene, v notranjosti pa prijetno toplo.
smile-1.gif
 

civil

Fizikalc
18. jul 2007
1.350
0
36
Citat:
Uporabnik predator pravi:
je v šprici, zgleda isto kot Steleks samo smrdi malo drugače
grin1.gif

Stane 2-3 €. Samo našpricaš vklopiš brisalce pa je šipa čista.
Jaz sem kupil v šparu, mi je še skoraj cela ostala od lanskega leta.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.660
14.366
113
Citat:
Uporabnik Tamara pravi:
VEDNO spraskam vse šipe, ogledala mi odmrzne elektronika. Ponavad pa par minut prej prižgem avto, da se še malo ogreje. Sem pa zadnjič vidla enga modela, ki je s parkinga speljeval, z zamrznjenimi šipami, samo po sredini vetrobranskega stekla je ime eno črto spraskano
hysterical-1.gif
nisem vedla al nek jokam al bi ga užgala okol kepe!!!

Čista in odmrznjena stekla so pomembna za varnost, tega se folk ne zaveda. Enako je z neočiščenim avtom, ko pade sneg. Eni so frajerji in delajo podoben sistem kot pri zamrznjenih šipah. O tem kako je vozit za takim idiotom, kateri ima streho polno snega, ne bom, ker veste. Kje so policaji takrat, da bi mal colal takim lenčinam?
jezen.gif

zakaj pa bi jim colal? sej počakajo, da zaradi nepreglednih šip zletijo vn s ceste in jim pol napišejo kazen za neprilagojeno hitrost oz. kazen za izgubo kontrole nad vozilom, zaradi vožnje, neprilagojene stanju in razmeram na cesti, kar znaša 50k bivših sit in 4 pike, kaj se jim much bolj splača, kot pa ene 10k bivših sit za neočiščen avto...

in to je tudi edino pravilno, saj če bi voznik peljal še počasneje kot je, verjetno nebi zletel s ceste oz. povzročil prometne nesreče, ni tako stardec?
grims-1.gif
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.652
252
113
sam baje ni dobro na mestu laufat avto ko je mrzel... (sploh tok dolg, da se segreje), pa če se pelješ se itak dost hitreje segreje! tok da odrmrzuje je že po 100m segret!
 

vuk

Pripravnik
19. nov 2007
499
4
18
Pred 4 leti je bil s popustom 210.000 SIT z montažo...redna cena je bla cca. 280.000 SIT takrat.
 

Raven

Voodoo
25. jul 2007
749
0
16
42
KSZ..

Jaz tudi uiporabljam tekočinco za odzrzevanje šip.. SAmo imam problem,d a se mi šipe začnejo takoj rositi ko speljem...moram še kar dve tri minutke imeti brisalce vklopljene in vodo špricat na šipo, da kaj ven vidim med vožnjo..

Mate vi podobne probleme, ali se nobeneu ne rosi po špricanju šip?
 

civil

Fizikalc
18. jul 2007
1.350
0
36
Znotraj sem jih namazal z neko stvarjo proti rosenju. Nekje sem bral da jih eni premažejo s šamponom za lase ...
 

kloshar

Ciganæe
26. jul 2007
5.998
0
36
ksz

A še nikoli niste slišali, da je gift za mašino, da hladen avto na mestu laufa?
shocked-1.gif


Pa še v navodilih vam piše, da ko avto vžgete, takoj speljite.
 

Don_kugla

Pripravnik
17. avg 2007
525
0
16
Maribor
Jaz si tud vzamem čas in šipe VSE počistim!
Patrotom,kateri se vozijo pri 'linici' kot pri tanku,bi vsem povrsti napisal kazni!
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.837
4.345
113
Glih danes se peljem na šiht in ena bližnja soseda - kmetica, z felicio vijuga po cesti, v križiše uleti na pol pasa noter in spotoma še kar fino pločnik preskoči...
stupid-1.gif


A je res tolk težko?!?
 

predator

Fizikalc
20. jul 2007
5.141
0
36
Ausland
Citat:
Uporabnik kloshar pravi:
A še nikoli niste slišali, da je gift za mašino, da hladen avto na mestu laufa?
shocked-1.gif
buče buče, jaz s svojim jajčkom že več kot 100k km (trenutno jih je 218.000) vsako jutro počakam da mašina malo laufa, pa do sedaj nisem imel še nobenih težav. Imam pa 1.4 12v mašino in tisti kateri se spoznajo na Fiate vedo da je ta mašina ful občutljiva in rade volje hitro zariba.
Moje mnenje je da laufanje na mestu ne more bistveno vplivati na motor