Je res tak podn - TAXI LJ

der_Starke

Pripravnik
22. jun 2010
881
5
18
Vzhodna - MB
Nimam dosti izkusenj z LJ taksisti, ampak glede na to:
tongue-1.gif

http://www.adac.de/infotestrat/tests/verkehrsmittel/taxi/2011/default.aspx
http://www.adac.de/infotestrat...rcePageId=87868

Izkusnje, upraviceno al ne?
 

miha013

Fizikalc
20. jul 2007
5.204
0
36
42
lj
Logično nadaljevanje študentskega dela: Raznašalec pic je taksist. Jaz ko kličem, kličem le Metro čeprav ga je v konicah skoraj nemogoče dobiti. In tu imaš svega in svašta, je pa med cenejšimi v Lj, in to zaenkrat meni več pomeni kot se vozit z Meco E ali čim podobnim kar posledično tudi več stane
 

der_Starke

Pripravnik
22. jun 2010
881
5
18
Vzhodna - MB
Glede na porocilo je dost nategovanja z daljsimi turami (tu padejo predvsem turisti - domacina verjetno tezje nategne) ter na splosno neprijaznost ter neprofesionalnost...
 

mistique

Guru
16. jun 2009
13.448
1.256
113
Emona / Carnium
Imam svojega taksista. Nekajkrat sem mastno plačal, 1x me je peljal g.Srečko (bolj pijan kot jaz), 1x me je peljal "crni" in sem imel dovolj. Tako, na kratko o taksistih v Luwigani.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
verjetno sem se 2 ali 3x peljal s taksijem v LJ in od tega se enkrat sploh ne spomnim...
grin1.gif
 

Tenforest

Guru
3. sep 2007
5.708
528
113
42
povsod malo
Ful slabe posebno na relaciji Želežniška - Brnik enkrat mi je opica hotela računat 60€ za furo.
Če grem z ICSom se poslužujem njihovega taksista.
Drugače pa Metro
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.335
3.761
113
davorinm.wordpress.com
Citat:
Uporabnik miha013 pravi:
Logično nadaljevanje študentskega dela:

Ah kje. Pol taksistov je itak bilo že v zaporu (mi zaupal taksist jezen na svoje sodelavce) Za ene 3 samo jaz vem, da so rasli na čopovi, bili neštetokrat priprti.... par jih ne zna slovensko govorit. Taksi je večinoma sramota za Ljubljano.

Ene dvakrat me je peljal pri Intertoursu nek [censored], nabil rap vmes in z roko rapal vmes (
bonk.gif
Isto je sodelavcu razlagal, kako je treba žensko pretepst če ne posluša ipd...

Vglavnem žalost.


Kul je un, ki pelje v oldtimerju londonskem taksiju.
cheer.gif
Mam cifro nekje. V obleki vedno, zelo prijazen, cena nizka, avto cel cirkus...edino ponoči ne vozi.
 

Thrivial

Majstr
19. avg 2007
3.746
255
83
Citat:
Uporabnik ynos pravi:
Za ene 3 samo jaz vem, da so rasli na čopovi, bili neštetokrat priprti.... par jih ne zna slovensko govorit.

No, ti so še v redu.

Jaz sem naletel na enega, ki ni vedel kje je Roška. Pa slovensko tudi ni znal.
grin1.gif
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.906
6.568
113
ksz

Sem prebral test v motoreviji. Ta test ni realen za obicajnega koristnika uslug v ljubljani. Namrec testirali so vecinoma taksiste z zelezniske - sahiste. To je gamad od folka in niso realen pokazatelj ponudbe. tam zdijo cel dan da lahko pol kakega turista nategnejo. Vmes pa kaj odkupijo ali preprodajo.

Ena glavnih stvarih ki jo test ocita ljubljanskim taksistom je, da so dvakrat zavrnili voznjo. Ena od teh vozenj je bila zelezniska postaja - gospodarsko razstavisce. Torej sahista ki je cca 12 ur na roke premikal avto da je prisel na vrsto za voznjo so prosili naj jih pelje 500m. Nekak razumljivo da ni zelel peljat (ce upostevamo da je potrpezljivo cakal turista za nategnit). Druga stvar ki jo ocitajo je da si niso mogli izbrat avta ki jih bo peljal. Seveda, to na zelezniski pri sahistih ni mozno.

Sicer pa ni tako hudo s taksisti kot se govori.
 
17. dec 2010
1.174
0
36
124
Evo ti moje izkušnje z ljubljanskimi taksisti ...

Ena in edina, in nikoli več ...

Ko sem prišel v srednjo šolo, v strokovno gimnazijo in nisem mel pojma o ljubljani, sem stopil lepo z vlaka. Sem si rekel, vrag pa po avtobusu, ko niti ne vem kako vozijo, pa kam vozijo ... in sem kar taksi zagrabil ... me vpraša kam pa to, pa mu povem naslov dijaškega doma... in on me lepo pelje tja ... tja ... tja ... pa tja ... in ko prispeva na cilj, mu plačam (takrat še so bili tolarji) 3300 tolarjev ... wtf ... zahtevam račun še predno mu denar pokažem. In zgoraj je pisalo 9 km pa kilometrina je bila visoka... hm .. ok ... te že, števec ne laže ...

Ko me je oskubil, sem šel lepo v dijaškega, pa to... in teh 3300 čukov me je močno žrlo cel teden. Potem pa grem enkrat z enim kolegom z mojih krajev, ki je tudi tam študiral, od mojega dijaškega do železniške ... in glej ga zlomka ... preštimal sem, da sem do železniške peš prej prišel kot s taksijom! Sem prišel domov, hitro odprl zemljevid, pa že računal pot ... 3km sva mela samo do železniške ... a oni jih je naredil 9km

Tak sem bil jezen, da sem samo čakal ponedeljek, da tega človeka dobim. In pridem v LJ pa ga vidim, in ga skregam ven, če je neumen ali kakšen ... pa mi tip začne .. čuj ti pokavc, še mau teži, pa te sprefukam tle .. Sem ga debelo pogledal ... in mi je še bolj dvignil pritisk, pa mu takoj nazaj zatežil naj pazi kako se pogovarja, stari pa še kar ni nehal grozit, še smejal se je zraven oz norčeval. Sem potegnil ven telefon, poklical maminega bratranca, ki je policist za bežigradom, pa prideta on in še en na železniško, pa smo meli malo aferice ...Mislim, da so tega potli skinili z mesta, ker ga nikoli več nisem videl na postaji s taksijem.

Ampak glede taksista .... bil je južnjak, niti malo sumljiv tip ... cel čas me je spraševal, s kot sem, koliko poznam LJ, za kaj se grem učit, kakšne so kaj navade pri nas tam in kakšne tu v lj ... skratka, niti malo sumljiv, dokler mi ni dal računa.

Lahko bi ga šel tožit zaradi tatvine, pa sem si mislil, vrag pa on, denar pa policisti ... 3 čuke sem pozabil, ampak na finto pa me je dobil.


Od tistega časa več ne hodim na taksi, raje eno uro na avtobus čakam, kot pa da grem v ta gnil taksi.
Sicer pa od kar mam avto, ne vem več, kaj taksi sploh je...
 

der_Starke

Pripravnik
22. jun 2010
881
5
18
Vzhodna - MB
So jih tudi drugje probali s temi forami - kratke voznje, nepoznavanje mesta... - ampak nikjer tak podn.
confused-1.gif


Sam imam izkusnje predvsem iz tujine, kjer se nisem imel problema (res pa je, da se VEDNO zmenim za ceno vnaprej - preverim pri vecih - tako pa stima)
Ce se delas naivneza te pa probajo obrat vsepovsod, zgleda le, da pri nas se malo bolj.
rolleyes-1.gif


So kazali tudi, da v rimu policaji v civilu" testirajo" taksiste (pot-nategovanje, cena, racuni...) ter pri turistih gledajo izdane racune, ce je bilo vse OK obracunano glede na traso.
 

Clueless

Fizikalc
5. avg 2007
744
86
28
Citat:
Uporabnik Apollo8 pravi:
... Sicer pa ni tako hudo s taksisti kot se govori.

Tudi, če ni, je stanje daleč od normalnega in to se ve že zelo dolgo. Žalostno je, da se vsak ljubljanski župan ogiba ureditvi tega področja. Če se spomnim na ta članek se lahko samo kislo nasmehnem.
 

zetko

Pripravnik
18. avg 2007
916
0
16
40
Citat:
Uporabnik ynos pravi:
Ene dvakrat me je peljal pri Intertoursu nek [censored], nabil rap vmes in z roko rapal vmes (
bonk.gif
Isto je sodelavcu razlagal, kako je treba žensko pretepst če ne posluša ipd...

Kolega je enkrat pomojem na istega nabasal. Mu je isto razlagal kako je cel dal kadil, potem pa se hotel dokazat teorijo, da na celovski ujames zeleni val ce se peljes 60 al pa 180
bonk.gif
 

panoramic

Fizikalc
20. mar 2010
1.837
0
36
ksz

Javna skrivnost je, da večino taksi firm po Lj obvladujejo tipi iz podzemlja ter da je za precej taksistov taksi posel le krinka.

Taksijev sicer ne uporabljam, mi gre pa kot udeležencu v prometu blazno na organ, da ko so prazni, vozijo kot fitipaldiji, ne meneč se za CPP, ko imajo stranko pa se vlečejo kot najgostejša megla na Barju - do nevemkoliko km/h taksimeter ne računa prevožene poti, temveč čas in jim je zato v interesu, da čim več stojijo na semaforjih.
 

mistique

Guru
16. jun 2009
13.448
1.256
113
Emona / Carnium
Kaj pa tista zgodba o "taksistih", ki vozijo za nek s.p. (model naj bi bil v tujini)? Nekateri (ali kar vsi?) nategujejo folk (mularijo vozijo v vukojebino in jih tam skipajo, če jim ne plačajo in podobne fore, grozijo folku,...).
Šifra: Crni v belem accentu (čeprav baje kar pogosto menja vozila)
10.gif
 
Nazadnje urejeno:

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.335
3.761
113
davorinm.wordpress.com
Počasnele ja. enkrat me je peljal v center en taksist. Po povšetovi, grabljevičevi in potem na zaloško 30-35km/h. Sem popizdil in mu rekel, če lahko pelje po omejitvah??!! Mu najprej kao ni bilo jasno, samo je pospešil na okroglih 50.
 

ovca

morfy
Osebje foruma
18. jul 2007
5.881
3
38
36
Cvičkova dežela =)
www.alter.si
ksz..


Jaz sem pa najdu enega prjaznega starejšega taksista iz Horjula al tm nekje, pa me res za sitne pare pelje kamorkoli... Fejst dec, za zajebancijo..

Smo šli pa pozimi s kolegi v Exena, pa ns je en južni pobral... Na cesti polno snega, on pa tistga novga passata teral do skrajnosti...
stupid-1.gif