Japonska

markoman

Fizikalc
19. avg 2007
2.574
17
38
kot kaže bom moral na službeno pot na japonsko, čeprav se mi ne gre (ja vem, eni bi za kaj takega ubijali). valda grem v tokio, časa bo malo ali nič za oglede. bolj me zanima kaj naj jem, da se ne bom zagiftal in kaj naj kupim, se mi splača kaj domov prinest? mislim bolj zabavno elektroniko, kaki telefonček al pa kaj takega. al je vse ful drago? tnx za nasvete, kartice ne bom pisal.
tongue-1.gif
 

pleXwriter

Majstr
3. avg 2009
3.368
301
83
Samo, da niso knofi pa meni pol v japonščini + garancija nevem kako je, če ni iz EU?
 

markoman

Fizikalc
19. avg 2007
2.574
17
38
pogledal film že davno. ja, zaljubo se je, in ... hahaha. ne grem pičit afere. samo bi pa rad bil sit, pa kupil bi kaj, če že grem. to je itak drugi svet, to vem. bomo vidli.
 

mistique

Guru
16. jun 2009
13.615
1.414
113
Emona / Carnium
Get lost in Akiba
wink-1.gif

Pokaži jim kako se poje karaoke.
Poskusi Tokijski suši (in McDonald's) :D
Nauči se kakšne japonske besede.
Spoznaj Japonko
smile-1.gif

Z bullet trainom se zapelji na podeželje (če bo vseeno kaj več časa).
Just hang out.
Uživaj!
Aja, še staromodni japonski sekret poišči
smile-1.gif
 

D_K

Duplek
24. sep 2007
3.024
813
113
Glede hrane:
Jaz načeloma jem vse. Ni pa mi dobro vse kar ima alge (če ti je ta okus dober, potem ti nebo hudega).
Sem pa prepričan da imajo tudi ostalo hrano, ki ne vsebuje alg.

Aja, uživaj.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.378
2.415
113
Ojoj, še en pametnjakovič ki nima realnega stika s svetom. Kot eni direktorji ki so si par let nazaj iz Danske prinesli pitno vodo saj niso vedli da imamo v Sloveniji pitno vodo
bonk.gif
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Citat:
Uporabnik AvtoFun pravi:
Ojoj, še en pametnjakovič ki nima realnega stika s svetom. Kot eni direktorji ki so si par let nazaj iz Danske prinesli pitno vodo saj niso vedli da imamo v Sloveniji pitno vodo
bonk.gif

saj verjetno ni mislil dobesedno, kulinarika pa definitivno nima kake podobnosti z našo
 
4. jun 2008
328
0
16
Oberkrain
@Markoman: Tako kot ti je napisal SJTV1. Sam bi se na tvojem mestu izognil kaksni surovi ribi, ker mi ze na splosno morska hrana ne gre dobro skupaj s prebavnim traktom.
Dosti prebiram zgodbe raznih potopisov, in razen kaksne Indije, popotniki naceloma nimajo problemov s hrano. Kolega in njegova punca sta pravkar iz Malezije, jedla sta vsak dan na cesti, in razen obcasnih "halucinacij" med spanjem zaradi tablet proti malariji nista imela nikakrsnih tezav z hrano.

Ce te pa tako skrbi, pa imas eno preverjeno opcijo - MacDonalds in podobne ameriske podruznice.
 
Nazadnje urejeno:

jtfc

Guru
Izključen uporabnik
24. jul 2007
19.994
2.712
113
amerikanci, ki pridejo k nam tudi coca colo pijejo.

drugega si ne upajo
hysterical-1.gif
 

markoman

Fizikalc
19. avg 2007
2.574
17
38
ma saj me ni strah hrane, itak sem fast food fan. ne vem recimo, kiro pivo je dobro? kaki predlog katunga? al pa poleg McD kaj naj še? kaki KFC? kitajske se bom po mojem ognil ... pa po mojem se mi ne splača nič kupovat, saj niti evropske garancije potem nimam. kaj je "must see" v tokiu, da ne grem zdaj googlat? kaj naj delam 11 ur na letalu, še nikoli nisem tako daleč letel (največ 4 ure). aja, 2 metra sem velik, ne bo mi lahko.
hvala za nasvete in strpnost.